ohar
aktuality vystavy foto kontakt

 

Auvergnéský krátkosrstý ohař
(Braque d‘Auvergne)

Portrét plemene

Naši chovní jedinci

Plánované vrhy

Aktuální vrhy

Historie chovu

 


Proč auvergnéský ohař 

Kdo mě zná, ptá se proč je kraťas mezi setry. Je to náhoda, určitě významná, protože za normálních okolností by to musel být pointr a ne francouz. Jenže život nás vodí po různých cestách na kterých něco ztrácíme a něco získáváme.

Hledali jsme pro jednoho mladého myslivce černobílého NKO, zrovna nebyla štěňata a naskytla se možnost získat z prvního vrhu u nás štěně auverg. Ohaře, které se na první pohled příliš nelišilo, zvláště, když šlo o plemeno celkem u nás neznámé.

Matěj si vzal fenečku a já jsem měla nad ní patronát. Vídala jsem jí téměř denně, později jsem jí i cvičila a předvedla na PZ, potom ještě i její sestru. Nakonec jsme se vydali Aranku krýt až do Belgie, protože tady na ní nebyl pes. Když rodila, byla jsem u ní a jedno mrně bylo zelené, dlouhou dobu se odstínem odlišovalo od ostatních a upoutalo mojí pozornost. Všichni jí říkali Kocúrka. Když jsem si se štěňaty hrála a představovala jsem si tu krásnou práci, kterou umí odvádět, tu oddanost, která kouká z jejich očí, domlouvala jsem si s majiteli, cvičení některého ze štěňátek. Když měla mrňátka osm týdnů a já měla narozeniny, přišla jsem za Arankou a spolu s gratulací jsem dostala dárek se slovy, to abys měla co cvičit. Kocúrka byla moje. Měla jsem v té době už tak dost psů, ale dárky se přece neodmítají.

A tak začal náš společný život,plný krásných zážitků, které vám nikdo nemůže nikdy vzít a které obohatí život víc než cokoliv jiného.

Udělaly jsme spolu zkoušky vloh, podzimní zkoušky a vodní zkoušky. Nosí i lišku, ale protože mám další psy na cvičení, lesní zkoušky zatím nemáme.
Na výstavu jsme šli pouze jednou,protože v té době jsme procházeli složitou životní zkouškou a bylo nutné řešit jiné problémy.
Jak to v životě bývá, problémů není nikdy dost a tak   naše zlatíčko mělo i komplikovaný první vrh. Poprvé za léta, která se věnuji chovu psů, jsem musela fenku odvézt k porodu císařským řezem.Viděla jsem ji otevřenou na operačním stole a spolu s lékařkou, pomáhala křísit štěňátka. V rámci své profese jsem takový porod viděla na sále také několikrát za den, ale ten kdo ví o čem mluvím, také ví, jaké pocity v tu chvíli člověkem zmítají, když vidíte na operačním stole svého kamaráda za kterého jste odpovědni.

První rozhodnutí bylo, už nikdy štěňátka. S odstupem času a po několika vyšetřeních a poradách s veterinářem jsme, ale od tohoto rozhodnutí  odstoupily a rozhodli se, že se pokusíme  o další odchov s touto fenkou.
Bohužel nám ani jí nebylo přáno.
Na sklonku r. 2009 jsem přišla tragicky o to nejlepší psí srdíčko, které jsem kdy měla Musím říct, že se s tím stále těžko vyrovnávám. Endýsek, jinak Andy, fena auvergnéského ohaře, byla pro mne ohromnou pomocí při výcviku, radostí při práci, oddaností v těžkých chvilkách a kámoškou při odpočinku.

V současné době se mi naskytla možnost exportovat k nám dospělou fenku z Polska, která tam byla dovezena z Francie.To znamená originál ze země původu, z prestižní chovatelské stanice.
Mám doma po své milované feně pejska, Joshua se stal ve dvou výstavních sezonách nejen interšampionem a šampionem několika států ale i Evropským vítězem a Světovým vítězem krásy. Absolvoval i zkoušky lovecké upotřebitelnosti a každoročně odvádí poctivou práci na poli i ve vodě.
Dlouho jsem tedy o nabídce nepřemýšlela a fenu z Polska jsem dovezla.
Bianka DU RUISSEAU DE MONTBRUN měla v Polsku jeden vrh štěňátek, složila základní pracovní zkoušky, stala se šampionkou Polska, je zdravá, plnochrupá, rentgen na DKK je bez nálezu.
Povahově je velmi podobná mé oplakávané fence a tak jsem se rozhodla odchovat na ní vrh štěňátek s Joshuou Piaf DAMA Krkonoše.
Mám doma celou garnituru starých chovných psů a fen mezi 8 až 12 lety, mám i mladého pejska AS ale přeci jen je mým snem vychovat a vycvičit z tohoto odchovu ještě jednu fenku. Mám i několik zájemců, kteří mají stejný cíl a tak si teď jenom přeji aby mi zdraví sloužilo alespoň natolik abych tento sen mohla naplnit.
.

 

Joshua Piaf DAMA Krkonoše

Narozen 9.5. 2007

Světový vítěz 2009
Evropský vítěz 2008

Interšampion
Junior šampion ČR a Slovenska
Šampion  ČR, Maďarska, Slovenska, Rakouska
Grand šampion  ČR

HD  DKK  0/0 -AA

Zkoušky vloh
Memoriál Josefa Luxe
Podzimní zkoušky

 
akt. 2.11.2008
 
Tabulky DKK

Fotogalerie

 

 

Bianka DU RUISSEAU DE MONTBRUN

Narozena 21.7.2006

chovná fena, HD A

CWC,CACIB,BOB,

Šampión PL

lovecké zkoušky

majitel:K. Kocúrová

Bianka foto a rodokmen

 

 

Jasmíne Piaf DAMA Krkonoše

Narozena 9.5.2007

Světový vítěz
Interšampion
Šampion ČR

 HD  DKK  0/0  A/A

ZV, SVP, PZ, LZ

CACT

 majitel: Ing. Jana Posseltová

e-mail: selso@selso.eu

http://www.selso.eu/

 
 

 

 

Jacquelin Piaf DAMA Krkonoše

 

RES. JUNIOR WORLD WINNER 2008, EUROPEAN JUNIOR WINNER 2008,ZAGREB WINNER 2008, CENTRAL-EASTERN EUROPEAN WINNER 2008, CARPATHIAN CUP WINNER 2008,
HUNGARIAN JUNIOR CHAMPION, CROATIAN JUNIOR CHAMPION, UKRAINIAN JUNIOR CHAMPION, ROMANIAN CHAMPION, UKRAINIAN CHAMPION, UKRAINIAN GRAND CHAMPION,
CROATIAN CHAMPION, CHAMPION OF CHAMPIONS 2008

CACIB  xx čekatel Inter šampiona

T.A.N.

Majitel: Timea Szoke /Hungary/

www.khyannes.hu/index.htm

 
 

 

 

In memoriam - Anda z Rejdiště

Narozena 19.04.2003

chovná fena, HD A

Fena skvělého charakteru a pracovních vlastností, matka odchovu J

Výborná

ZV - I.cena

PZ - I.cena

VP- I.cena

majitel:K. Kocúrová

http://damakrkonose.rajce.idnes.cz/Endy/

 
 

In memoriam - Joane Piaf DAMA Krkonoše

Narozena 9. 5. 2007

chovná fena HD 0/0

Evropský vítěz 2008, res. CACIB na Světové výstavě 2009,

Interšampión, Junior šampión CZ, Šampión CZ

Zkoušky vloh,

Podzimní zkoušky

majitel:K. Kocúrová

 

   
stenatkaknihakontaktfrenchenglishdeutsch