auverg gordon
aktuality vystavy foto kontakt

 

Gordonsetr
(Gordon Setter)

Portrét plemene

Naši chovní jedinci

Plánované vrhy

Aktuální vrhy

Historie chovu

 

 


16.5.2014

Štěňátka se mají k světu.
Máme dva kloučky volné. K odběru budou na konci 8 týdne svého života, to znamená na konci školního roku.
aktuální informace k Zirečkovi budou později, tak jenom krátce.

V Praze vyhrál celou dvoudenní výstavu,
Best in show.
Ve Slavkově na klubové výstavě ve velmi silné konkurenci získal ocenění BOB a nejlepší pracovní pes.
ostatní informace na www.fiorchara.cz

 


9.5.2014 Narozena štěňátka gordonsetrů/ Puppies of Gordon Setter were born

M: Erica Sarmando Dream
O: Zir z Holubické stráně - www.fiorchara.cz


52 den den březosti se Ričínce spustilo mlíčko a tak už jen několik dnů do porodu a štěnda budou na světě.


Erica Sarmando Dream / Interšampionka, šampionka několika států a držitelka titulu CACT za pracovní výkon /dala ve svých 3 předchozích vrzích celkem 11 štěňátek.


Po prvním vrhu,kdy po zahraničním krytí měla jedno štěňátko /MAŘENKU - Marie Matilda Scotch DAMA Krkonoše  /, onemocněla a zdálo se, že už nikdy nebude využita v chovu. Po jejím uzdravení a postupném zatěžování a ověřování si zdravotního stavu této feny jsem se odhodlala po dvou letech k dalšímu krytí a potvrdilo se, že fena je v pořádku. V současné době je v kondici, která ve srovnání se stejně starými jedinci nesporně ukazuje, že je v tak dobré formě, že štěňátka i v osmém roce života určitě v pohodě odchová. Její vynikající formu potvrdil  veterinář i zkušení chovatelé. I příroda nám ukazuje, že není důvod tuto fenu nevyužít k poslednímu vrhu v souladu s chovatelským řádem.

Nicméně  fena i potomci si nesou  gen pro šeroslepost, která se krytím čístým psem /psem bez genu této choroby/ postupně eliminuje. U nás není tato choroba dosud povinně sledována  a testována, pouze někteří chovatelé ve svém zájmu a v zájmu odchovávání zdravého potomstva tuto poruchu u svých psů sledují. Přez to, že jedinci mají tento gen, nemusí se u nich šeroslepost projevit ani ve vyšším věku.
Potomci se kterými se pracovalo /ze všech třech vrhů/, jsou velmi úspěšní nejen na výstavách ale i v práci. Jsou zdraví a neprokázaly se žádné nedostatky ani při velké zátěži. U psa, který byl v mládí sražen autem a zranění se podepsalo na jeho vývinu, se stav nezhoršil na tolik aby nemohl absolvovat   několikery zkoušky a následně bez udělení jakékoliv výjimky být zařazen do chovu a dokonce získal i titul českého šampiona krásy.

Erica / Ričí/ je už dvojnásobnou babičkou  a  jeden její vnouček je už junior šampion. I tato ,,vnoučátka,, ,pokud mám možnost je sledovat jsou zdravá.

Potomci  jsou dobře čvičitelní, přátelští, s vynikající povahou, kterou ocení nejen zkušení kynologové ale i ti kteří si pořizují toto plemeno jako rodinného přítele.

Taťka budoucích štěňátek Zir z Holubické stráně je také pohodář a tak se snad potomci nemohou nevydařit. :-D :-D :-D   Zireček je historicky nejúspěšnější gordonsetr . Je mnohonásobný šampion krásy a co víc i šampion práce. Tolika tituly  krásy a tolika úspěšně absolvovanými zkouškami  se žádný pes GS nemůže pochlubit.
Genetické vyšetření šerosleposti má negativní -je tedy čistý.
Podrobné informace o něm naleznete na www.fiorchara.cz kde naleznete celý výčet jeho pracovních a výstavních úspěchů. Také jeho zdravotní ,,kartu,, .
Vrh očekáváme 12.5. 2014  a odběr štěňátek může proběhnout  začátkem července / dle domluvy/. Štěňátka v té době budou odčervena, otetována a očkována první vakcinou. Návrh kupní smlouvy dostanou zájemci o štěňátka osobně s předstihem aby byla možnost eventuelní úpravy podle dohody.
S novými majiteli udržuji po vzájemné dohodě kontakt a jsem kdykoli ochotna podělit se s nimi o zkušenosti získané dlouholetým chovem  tohoto plemene.
Najdete nás také jako chovatelskou stanici DAMA Krkonoše na soc. síti Facebook,
kde naleznete aktuální informace i fotografie z naší CHS. 

 


Dne 9.a 11. 3. 2014 byla kryta fenka GS
Erica Sarmando Dream
psem


Zir z Holubické stráně- http://www.fiorchara.cz/
historicky nejúspěšnější pes v ČR -inter šampion krásy a šampion práce

 


 

   
stenatkaknihakontaktfrenchenglishdeutsch