auverg
aktuality foto kontakt

 

 

 


sad UK 22. 12. 2008<<<

Dnes Maria Matilde odchází   rozzářit oči i srdce svojí nové rodiny. Spolu s ní přejeme všem krásné  a šťastné vánoce

Today Maria Matilde is leaving together They are going to Maria s new family to glow their eyes and hearts.And we wish to them and to all of you very Merry Christmas


sad UK  21. 12. 2008  Budapest, Hungary - Champion Show Judge: Andrew H. Brace (UK)<<<

Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše
 Exc. 1., Champion Bitch of 2008, Champion of Champions 2008, BOB


Adventní povídání /IV/<<<

Adventní čas v letošním roce nám i do blízkého okolí Prahy přinesl sníh. Dnes celou noc až do rána silně pršelo a až později začalo sněžit . Mařence se tedy v jednom dnu dostalo dvou prvních nových poznatků při pobytu na zahradě. Je opravdu velmi čistotná a tak hned jak se probudí běží ke dveřím. Její překvapení, když na jejím oblíbeném místečku kam rychle běží vyprázdnit bříško byla obrovská louže a ona se ocitla uprostřed, se mi nepodařilo zachytit  fotoaparátem,  zážitek to byl ale pro nás pro obě. Mařenka užasle zírala co, že to okolo ní studeného a mokrého může být.  Ztuhla v úžasu. Na zpáteční cestě už byla opatrnější a celou mokrou ,, věc,, obešla.  Když jsme šli ven za tři hodinky už bylo bílo..


 6. & 7. Dezember 2008  Doppel - CACIB  - IHA WELS<<<

 

Tak po třetí  naposledy v tomto roce, skutečně poslední výstava v rakouském Welsu, kam se tradičně rozjela parta našich známých a kde se bojovalo o šampionát Rakouska.Fandili jsme i našim kamarádům, Elišce a Jarkovi,   Pavlovi s Kvíčalkou a  Daně s fouskem..  Konec dobrý všechno dobré.

6.12.2008

 Braque  d´auvergné - juge :Erwin Angelbauer /A/

Joane Piaf DAMA Krkonoše V1, CACA, CACIB
Joshua Piaf DAMA Krkonoše V1, CACA,CACIB, BOB

 English setter -   juge: Maria Hutsteiner /A/

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše V1, CACA, res. CACIB
Isis Lady DAMA Krkonoše VD

 7.12.2008

 Braque  d´ auvergné - juge: Dr. Giulo Bezzecchi /I/

Joane Piaf DAMA Krkonoše  V1, CACA, CACIB
Josua Piaf DAMA Krkonoše V1, CACA, CACIB, BOB

 English sester - juge: Hanna Ahrens  /A/

 Isis Lady DAMA Krkonoše V2, res. CACA
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše V1, CACA


Adventní povídání /III/<<<

 Běžně po třetím týdnu života  začínáme štěnda přikrmovat. Myslela jsem si tentokrát, že s tím počkám, vzhledem k tomu, že je Mařenka sama,jednu dávku saje ze dvou struků a její váha přesahující 3 kg je zárukou dobrého prospívání. Zase se prokázala moudrost přírody. Dvacátý čtvrtý den začala Ričí předkládat štěněti vyvrhovanou stravu. Celkem jednoznačně dala najevo co je potřeba udělat a tak od tohoto dne už není Maruška miminko. Dostává 5x denně  granulky a vrhla se do nich s vervou. Teď tedy začíná práce, protože mamka přestala po štěněti  uklízet výkaly a štěndo se tedy začíná učit pravidelně se vyprazdňovat před a po jídle venku.Jenom to pokaždé stihnout.
 I když už jsem podruhé zabrousila Marušce drápky začíná  mamka kojit ve stoje a před dotěrnými zoubky utíkat tam, kam Máří nevyleze. Ta se potom věnuje zbytku smečky, kterou už povýšila na kamarády a spoluhráče.
Jenom venku na procházce po zahradě si mamka svůj poklad pořád velmi  hlídá.Ne, že by byl zakopaný, ale zakopne i o trs trávy.  Rozvíjí se tak, jak štěňátko má, dělá nám obrovskou radost rozkošným lumpačením a už už se blíží den, kdy bude zapotřebí  vymezit pro ni prostor, kde nebude moci působit škody na nábytku a textiliích.  Záclony moc miluje.


sad UK 29.-30. 11. 2008 Zagreb CACIB<<<  

Saturday: Malgorzata Supronowicz (PL)
Jacquelin Piaf DAMA Krkonoše: CAC,CACIB, BOB, Maj. T. Szöke

Sunday: Vibor Jezek (HR)
Jacquelin Piaf DAMA Krkonoše: CAC, CACIB, BOB, Zagreb Winner, Central-Eastern European Winner
and with both days' results Croatian Champion


 sad  29.11.2008 Adventní  povídání o Máně /II/<<<

/19.den/ Dneska se Máničce prořízly první zoubky  a Ričí okamžitě zahájila obranu proti kousání. Panečku,  takové odstrčení zadní packou nemůže zůstat bez reakce a tak se Mařenka hned drápe na nožky a vrčí a štěká v domnění, že máma povolí. Psí maminky jsou obdařeny schopnostmi a vědomostmi, které my lidé studujeme na vysokých školách v několika oborech. Vědí, že se vychovává hned a ne ….až potom…Prďolce se dostane vysvětlení v podobě jemného mručení zakončené olíznutím tlamičky a oušek.V pohodě to vezme na vědomí a při další procházce už nám zamává i ocáskem, abychom viděli jak rychle umí držet balanc.

  Zítra jí budou tři týdny a tak už si mamka odskočí i na půl hoďky ven zaběhat. Člověku to nedá, nepomuckat se s kouličkou stulenou na pelíšku ale když jí potom položíme na zem aby se vrátila do pelíšku spinkat, tak už se pěkně zlostí a hlasitě dává najevo svůj nesouhlas. Ve finále přepochoduje několikrát celý prostor a vrátí se zpět do svého koutečku.

  Víkendové poznatky už nám přináší Majdalenku cestovatelku a badatelku. V misce objevila něco kulatého co se dá vzít do tlamičky  a chutná to úúúúplně jinak než mámino mlíčko. Pomalu už také projevuje zájem o ostatní rodinu.  Džošík s Iv trpělivě snáší kousance do uší a tlapek , ještě si dobře pamatují jak řádili sami a rádi se vrací do štěněcích her.Endy to úžasně dozoruje a jakmile Majdí trošku kvikne, jde spolu s mámou nezbedníky porovnat. Ivee se ujala role chůvy zcela bez problémů a Ričí to dokonce vítá a klidně si u toho i zdřímne.


sad  24.11.2008 Adventní  povídání o Máně /I/<<<

 Pro ty, kteří nikdy nevychovávali malé štěňátko.

Naše černá koulička vyrůstá v péči své mamky Ričínky v teple domova  nejen s naší lidskou rodinou ale i s Ivee a Endy a Joshuou,  na svém  místečku, které Rica pomalu dovoluje přítomným navštívit.Také Mařenka ho pomalu nejistými krůčky začíná opouštět.Ve svých 14 dnech, kdy pozvolna koukla očkama na svět, se jako správný pejsek začala starat o čistotu pelíšku a tak její první nejisté krůčky vedou  mimo pelíšek  k vykonání nezbytné potřeby.  Máma pořád všechno uklízí dokud  je mrně plně kojené, ale pelíšek, který se  stal pevným bodem v novém světě,   už zůstává suchý a čistý..  Někdy  ale  Maruška cestou zpět na půl cesty usne, protože jí povinnosti unavily.
    / 17 dní. / Od této chvíle se jednotkou  našich krásných zážitků stává jeden ,,čuch,, a jeden ,,kul,,.Vzdálenost od pelíšku už se dá měřit i na krůčky a nejen na ,,lezy,, .Nový předmět v cestě a jeho ověřování obvykle dopadne tím, že se štěně skulí na stranu samo nebo do něj zvědavá smečka strčí čumákem ve snaze ověřit si jeho identitu. Všichni se ale hned za tento delikt omluví vlídným olíznutím, které má za následek další koulení se do prostoru.

Rica pozorně hlídá míru a v této době nesmí překročit vzdálenost štěněte od ní ani jeden metr a péče ostatních nesmí trvat ani celou minutu.  Pak lehkým pošťuchováním nosem upozorní cestovatelku, že je čas návratu.Zastrčí  mrňku do kouta, lehne si před ní, rozhlédne se po všech pohledem, který jasně dává najevo, že je konec zábavy.Za mámou se ozve už jasné zavrčení a jeden štěk. Těžko říct jestli je to poděkování nebo odkaz na další výpravu za dobrodružstvím.


sad  15.11.2008 MVP Praha  rozhodčí H. Dvořáková /CZ/<<<

Dnes tedy poslední česká výstava, která uzavírá letošní sezonu a která byla pro nás velmi důležitá. Posuzovala p. Helena Dvořáková,která zná osobně a velmi ,, z blízka,, plemena, která posuzuje. Na historii auvergnéského ohaře u nás se podílí od jejích začátků a je autorkou  překladu standardu. S anglickým setrem už roky pracuje  v terénu. Od takto fundovaného rozhodčího má posudek na psa zcela jinou váhu.

Na druhé straně se však na této výstavě také projevila bezohlednost a neukázněnost vystavovatelů, kteří přišli pozdě a klidě vešli do kruhu i se psy aniž by se ohlíželi na to, že už se posuzuje a  že vystavované psy ruší.

A jak tentokrát bodovala CHS DAMA Krkonoše ?

Auvergnéský ohař

Jasmíne Piaf DAMA Krkonoše -f-  V1, CAC ,CACIB, BOB. Maj. ing. Jana Poseltová
Josua Piaf DAMA Krkonoše
-p- V1, CAC, CACIB

Anglický setr

Isis Lady DAMA Krkonoše -f- V1, CAC, CACIB  Maj. ing. M. Kostelník

UK  15. November 2008 – International Dog Show Prague – Judge: Mrs H. Dvořáková (CZ)<<< 

This year´s last Czech Dog Show, which is very important for us, because closing season 2008 in the Czech Republic. Judge Mrs Dvořáková knows breeds, which she judged, very well. She is not only translator of Braque d´Auvergne official standard into czech language, but she works with english setters for years too. So her judgement is very trustworthy.

Braque d´Auvergne

Jasmine Piaf DAMA Krkonoše -f-  Exc.1, CAC ,CACIB, BOB. Owner: Mrs Jana Poseltová
Joshua Piaf DAMA Krkonoše -
m-Exc.1, CAC, CACIB.

 English Setter

Isis Lady DAMA Krkonoše -f- Exc.1, CAC, CACIB Owner: Mr M. Kostelník.


sad UK  14.11. Jacquelin Piaf DAMA Krkonoše HD AA/00 <<<

V Maďarsku se dělá rentgen kyčelních kloubů až v 18 měsících a tak už dnes  máme potvrzeno, že i ona má ,, nulovou dysplazku,,.

 Jacqueline's HD scan: HD-A (free) and both elbows are clear!


sad 7.11.2008 <<<

Dnes v 9 hodin a 18 minut naše fenka gordonsetra Erica Sarmando Dream (Ričí) porodila štěňátko - holčičku. Tak jak jsme očekávali, štěně je pouze jedno, za to ve skvělé kondici, stejně jako jeho maminka. Porod byl spontánní, bez jakýchkoli komplikací, porodní váha byla 620g. Otcem štěněte je Ludstar Kingdom. Novému členovi naší gordoní rodiny přejeme všechno nejlepší.

sad UK 7.11.2008 <<<

Today at 9.18 o´clock our gordon setter bitch Erica Sarmando Dream gave birth to female puppy. As we expected the puppy is only one, but in excellent condition, as well as her mother. Lying-in was spontaneous without any complication, birth weight 620gr. Father of puppy is Ludstar Kingdom. We wish all the best to new member of our gordon setter family.


sad  1.11.2008 - MVP  Nitra - Slovensko <<<

Tak v letošním roce poslední výstava na Slovensku. Dáda si odskočila  na svůj vysněný výlet na Island, a tak  se Zdenek uvolil změnit plemeno. Ričí s bříškem zůstala se mnou doma a Zdenek si vzal Joshuu, který nemá problém kamarádit s kterýmkoliv člověkem či pejskem. Vydali se tedy na cestu s Pavlem a  Kvíčalkou. Choval se prý vzorně, slušně, tak jak se sluší na vychovaného psíčka. A tak se jim tam na  „pánské jízdě“ dařilo. Potkali se tam taky s Džínou a sourozenecký pár opět zabodoval i u polského rozhodčího.

 Auvergnéský ohař – rozhodčí: p. Wojciech Burski /Polsko/

Joane Piaf DAMA Krkonoše -f- tř. otevřená - V1, CAC, CACIB¨Majitelka ing. D. Fialová
Josua Piaf DAMA Krkonoše
-p- tř. pracovní - V1, CAC, CACIB, BOB

 Anglický setr – rozhodčí: p. Alec Wood /Velká Británie/

Largo Maxwell DAMA Krkonoše - tř.mladých -VD-/pes po léčbě boreliozy nebyl v kondici/
Majitel ing. R. Valuška

Fotogalerie Evropský vítěz 2008 Josua Piaf DAMA Krkonoše

Fotogalerie Anda z Rejdiště

Josua Piaf DAMA Krkonoše

sad UK 1. November 2008 – International Dog Show Nitra – Slovakia <<<

This year´s last  Dog Show in Slovakia. This time Joshua went with Zdenek and Pavel and his Jack Russell Terrier Quick. This „stag party“ was successful. They met there Joshua´s sister Joane too. And sibling couple again succeeded in face of Polish judge too.

 

Braque d´Auvergne – Judge: Mr. Wojciech Burski (Poland)

Joane Piaf DAMA Krkonoše -f- open class – Exc.1, CAC, CACIB

Owner: Mrs. D. Fialová

Joshua Piaf DAMA Krkonoše -m- working class – Exc.1, CAC, CACIB, BOB

 

English setter – Judge: Mr. Alec Wood (United Kingdom)

Largo Maxwell DAMA Krkonoše – youth class - wery nice

Owner: Mr. R. Valuška

 

Fotogalerie Anda z Rejdiště

 Fotogalerie European Winner 2008 Josua Piaf DAMA Krkonoše


24.10.2008 <<<

Dlouho jsem se tady nezmínila o dalších odchováncích, kteří se nikde veřejně nepresentují ale jsou ,,jen ,,dobrými kamarády a rodinnými příslušníky u svých majitelů a přinášejí jm mnohé radosti, bez kterých je život chudý. Osobní zkušenosti mi velmi často dokazují, že pes je přítelem na celý život. Takové přátelství hned tak nenajdete.

 

Za všechny tyto kamarády fotografie spokojeného Lupínka / Lupén Maxwell DAMA Krkonoše/


 

sad UK¨17.a18.10.2008 Uzgorod -Ukrajina

Europawinner, Ro CH,UkrCh,Ukr JCh, Ukr Gr Ch,HJCh, CroJCH,

Jacqulin Piaf DAMA Krkonoše

3 shows on one day:

1. Uzhgorod CAC - Carpathian Cup 2008 - Exc. 1. CAC, Best Bitch, Carpathian Winner 2008
-Ukrainian Champion,Judge: Goncharuk Olga (UKR)

2. Uzhgorod Championship Show of Group VII - Exc. 1. JCAC, Best Junior and BOB
Junior Champion of Ukraine Judge: Aleksandrov (UKR)

3. Special Show for the Hunting Breeds - Exc. 1. CAC, Best Bitch and BOB
Grand Champion of Ukraine

Judge: Oleynikova Zoya (UKR


18.10.2008 NV Brno<<<

Auvergnéský ohař - posuzoval P. Navrátil
Joane Piaf DAMA Krkonoše
maj. ing. D. Fialová  tř. mladých CAJC

Anglický setr  posuzoval P. Navrátil
Isis Lady DAMA Krkonoše
maj. ing M.Kostelník tř. vítězů Res. CAC
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše tř, vítězů  V2 res. CAC maj. ing J. Šed-


12.10.2008 Lotyšsko- Aizkraukle<<<

http://www.sarmandodream.host.sk/

 Innez Lady DAMA Krkonoše porodila včera v Lotyšsku svoje první štěňátka /3 psíky a 5 feneček /
Všem přejeme moc zdraví a štěstí


11.10.2008 Výstava loveckých psů Praha - Džbán<<<

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše - posuzoval p. J.Hejda
vítěz pracovní třídy, oblastní vítěz a BIS 3 (35psů v kruhu)
Ještě s ním Nikola Balajková vyhrála JH. BIS posuzoval p.Němec, JH p.TIchá


sad UK 9.10.08   Dnes je Jacquelin 17 měsíců. Today is Jacquelin 17 months old. Congratulations <<<

EujCh.,HjCh.,CrojCh.,RoCh.
Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše
(Ch. Aron des Brumiers de Rigou - Anda Z Rejdiště)
DOB: 09.05.2007, Braque D' Auvergne Bitch
Breeder: Kocúrová Květuše
Owner : T. Szoke

 Very promising I., 9x Junior Winner, 9xBest Junior, 1xResCAC, 1xCAC, 1xCACIB, 8xBOB, BIG 3, Second Best Hunting Dog of Kaposvár 2008
HUNGARIAN JUNIOR CHAMPION, VICE JUNIOR WORLD WINNER 2008,
CROATIAN JUNIOR CHAMPION, EUROPEAN JUNIOR WINNER 2008, ROMANIAN CHAMPION


sad  Eurodogshow- Budapešt - Maďarsko - 3.-5. 10. 2008- z našeho pohledu <<<

Dlouho očekávané datum konečně přišlo. Čtvrtek 2.10. odjezd . Zkomplikovalo se nám objednané ubytování a tak se nám podařilo zajistit ubytování na Slovensku ve Štúrově.

Ráno jsme si dali čas na to abychom mohli včas dorazit na výstaviště s vědomím toho, že bude veliká návštěvnost. Po popojíždění v Budapešti jsme snadno propočítali, že 1,5 km ujdeme dříve pěšky než ujedeme autem. Zbytečně jsme spěchali abychom byli včas u kruhu. Posuzování začalo první den o hodinu později proti programu , tj. v 11.30. Druhý den dokonce o dvě hodiny.  Mnozí vystavovatelé se však  vůbec nedostali včas na místo , protože doprava a parkování totálně zklamalo.

My jsme to však zvládli a byli jsme všude včas .Vyplatilo se.V pohodě jsme obešli všechny kruhy se známými  a tak jsme zjistili, že angličánci Váňa a Egi obstáli ,,  velmi dobře,,./56 vystavovaných jedinců./

V gordonech jsme měli z Čech tři representanty, Týna, Terášek a Eliška a všichni byli,, výborní,, .  

Na klubové výstavě druhý den  

Elly Sarmando Dream zabodovala a dostala res. CAC za šampiónkou. Ovšem ve velmi silné konkurenci v čele se špičkovými psy z italské chovatelské stanice Ludstár. Musím zmínit, že gordonsetr z této stanice
Ludstár Resolute
získal V1, CAC, CACIB, BOB,BIG a BOD. CO říct ? Je nádherný. /53 gordonsetrů/.

Z plemene auvernéských ohařů bylo přihlášeno 8 jedinců. Psi  3 a feneček 5..Musím říct, že radost byla veliká.

 

Jaquelin Piaf DAMA Krkonoše /maj.Timea Szoke/ tř. mladých / V1,CAJC -Evropský vítěz mladých
Joane Piaf DAMA Krkonoše /maj. ing. D. Fialová /tř. otevřená / V1, CAC, CACIB, Evropský vítěz
Josua Piaf DAMA Krkonoše /mezitřída /V1,  CAC, CACIB, BOB, Evropský vítěz.

Druhý den na maďarské klubové výstavě

Joane Piaf DAMA Krkonoše -tř. otevřená V1, CAC
Josua Piaf DAMA Krkonoše -tř. pracovní, V1, CAC, BOB, Klubový vítěz

Oba tito psi získali tímto titul Šampión Maďarska

Oba perfektně předvedla Darina.  GRATULUJEME

Gordonsetry posuzovali

1.den Evropská výstava 53 GS posuzovala Penny Willams / Velká Británie/
2. den Klubová výstava posuzovala ...  /Velká Británie/

 Auvergnéské ohaře

1.den Evropská výstava posuzoval Miklós Levente / Maďarsko /
2. den Klubová výstava posuzovala Heliane Maissen Jarisch /.../

  Domů jsme ujížděli druhý den hned po hlavním posouzení promáčení  deštěm a připraveni na strastiplných 500km se zalepeným , neprůhledným , levým bočním sklem o které jsme přišli /díky alarmu pouze o sklo a ne o auto /. To jsme museli druhý den hlídat, aby někdo započatou činnost nedokončil. Vynikající řidič Jarka Lízr a jeho zpětné zrcátko Hanička jsou prostě super a tak ani s tímto handicapem nás  po cestě neopouštěla  dobrá nálada.

Fotogalerie/Photogalery >>>


UK 3. – 5. October 2008  Eurodogshow Budapest – Hungary<<<

In spite of troubles with accommodation, traffic jam in Budapest, parking problems… we were in  place in time.
We met also our Czech friends with their english setters Iwanhoe and Eglatine, which both came through as „very good“.
In between gordonsetters were three Czech representatives, Tyna, Terry and Elly and both were „excellent“. (56 english setters.)

On Hungarian club show

 Elly Sarmando Dream got title res. CAC, in very strong competiton at the head of  superb dogs from Italian kennel Ludstar. I have to mention, that gordonsetter from this kennel

 Ludstar Resolut got among others titles BIG and BOD. What to say? He is really superb. (53 gordonsetters.)
In between Braque d´Auvergne took a part in the show 8 dogs (3 males and 5 females). I have to say, our joy was great :

Braque d´ Auvergne

 Jaquelin Piaf  DAMA Krkonoše - owner: Timea Szoke, youth class, Exc.1, CAJC – European Junior Winner
 Joane Piaf  DAMA Krkonoše –
owner: D.Fialová, open class, Exc.1, CAC, CACIB – European Winner
 Josua Piaf  DAMA Krkonoše –
intermmediate class, Exc.1,  CAC, CACIB, BOB – European Winner.

 

Joane Piaf  DAMA Krkonoše – owner: D.Fialová, open class, Exc.1, CAC
 Josua Piaf  DAMA Krkonoše – working class, Exc.1, CAC,  BOB, Club Winner.

 Both these dogs got title Hungarian Champion.

 Both dogs were perfectly presented. CONGRATULATIONS.

 Gordonsetter´s Judges:
1st day - Eurodogshow - Mrs. Penny Willams (UK)
2nd day - Club Show - ….(UK)

Braque d´Auvergne´s Judges:
1st day - Eurodogshow - Mr. Miklós Levente (HU)
2nd day - Club Show - Mrs. Heliane Maissen Jarisch (…)

Second day we went home in pouring rain. Our 500 km long journey with temporarily sticky, non-transparent car window, broken by somebody in parking area at exhibition centre during first day, was distressful. Only thanks to alarm system and thanks to our personal supervision during the second day, the car stayed on place. In spite of all these troubles we went home with an excellent mood.


27.9 2008 IHA Tulln Rakousko rozhodčí p.Steffi Kirschbichler  /A/ <<<

Tento den jme zvolili k výletu do Rakouska.Rica měla sice už na rakouských výstavách mimo další i  4 x CACA,  ale neměla je v rozmezí  -rok a den- jak stanovují směrnice pro získání šampióna Rakouska. Tak tento den měl být  tím, který oficielně završí získání tohoto titulu. Pochopitelně jsme se zde potkávali se známými tvářemi nejen z Čech, ale i z ostatních států. Byl tu také ,,náš,, anličánek a tak jsme  se zájmem  očekávali hodnocení  důstojné, zkušené, rakouské rozhodčí. Konkurenci měl velmi silnou v Blue Balticích, ale vesměs byli všichni oranžoví a tak  ,,náš Váňuška ,,za modráčky"  zabodoval a je už vážným aspirantem na Rakouského šampióna .

CH Erica Sarmando  Dream  GS tř. pracovní  V1, CACA, res. CACIB

JCH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše -AS-  tř. pracovní V1, CACA  /m. ing. Šeda /

 

28.9.2008 MVP Č. Budějovice   rozhodčí p. Hejda /CZ/<<<

 Tady  jsme měli ve stejném kruhu  čtyři želízka v ohni a taky se velmi dobře prezentovali.

Jasmíne Piaf DAMA Krkonoše -BA- mezitřída V1 CAC, res. CACIB /m. ing. Poseltová
Joane Piaf DAMA Krkonoše -BA- tř. mladých  CAJC a tím splněné podmínky pro JCH / m. ing. Fialová /

JCH Isis Lady DAMA Krkonoše -AS- V2,res.CAC, res. CACIB / m. ing. Kostelník /
JCH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše -AS-V2 res. CAC, res. CACIB /m. ing. Šeda /

Všem patří veliký dík a gratulace

Za všemi těmito úspěchy je skryto mnoho perné chovatelské a cvičitelské  práce, mnoho úsilí, také neúspěchů a odříkání a to všechno se mnou ruku v ruce sdílí důležitý společník naší chovatelské stanice a to je moje dcera Darina. Dnes oslavila svoje 18. narozeniny a tak dnešní den největší gratulace patří jí a všichni naši hafanové jí spolu s námi všemi, kteří ji mají rádi, přejí to nejlepší vykročení do dospělosti .

UK 27. September 2008 – International Dog Show Tulln – Austria – Judge: Mrs. Steffi Kirchbichler (A)<<<

Today we went to Austria. Our gordon setter bitch Erica had 4 titles CACA among others, but the term for Austrian champion „one year and one day“ was not fulfilled yet. So today she had a chance to become Austrian champion. In the show took a part „our“ english setter Iwanhoe too. He had very strong competition in Blue Baltics. We were very interested in classification of experienced and dignified austrian judge. 

Erica Sarmando Dream – GS – working class, Exc.1, CACA, res.CACIB – she become Austrian CH

JCH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – ES working class, Exc.1, CACA  /o.: Ing Šeda/

 

28. September 2008 – International Dog Show České Budějovice – Judge: Mr. Hejda (CZ)<<<

There were four „our“ representatives in the same ring. And all of them with excellent results.

Jasmine Piaf DAMA Krkonoše – BA – intermediate class, Exc.1, CAC, res.CACIB/ o.: ing. Poseltová /
Joane Piaf DAMA Krkonoše – BA – youth class, CAJC – she become Czech Junior Champion /.o.: ing. Fialová /

JCH Isis Lady DAMA Krkonoše – ES – working class, Exc.2, res. CAC, res.CACIB / o.: ing. Kostelník /
JCH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – ES – working class, Exc.2, res.CAC, rs.CACIB./o.: ing.Šeda/

Behind all of these successes is a lot of hard breeders and trainers work and a lot of effort as well as many failures and renunciations. All of it is concerned of my very important partner, by which is my daughter Darina. Today she celebrated her 18th birthday and of course the biggest congratulation belongs to her.


sad  14.9.2008<<<

Dnes se konaly v Dubči u Prahy klubové podzimní zkoušky/ČPSK / se zadáním titulu CACT.
Konečně bylo pro psy přívětivé počasí i když se museli jejich majitelé trochu víc obléct, ale zvěře bylo jako vždy v této honitbě, víc než dostatek.
Absolutním vítězem zkoušek se stala fenka GS Dyksi z Krátošických strání / otec Dastin DAMA Krkonoše/ vedená slečnou Jiřinkou Matouškovou. Fena dosáhla plný počet bodů  a jediná ze všech anglických plemen byla oceněna za svou práci titulem CACT. GRATULUJEME

 Tyto zkoušky byly doplněny psy ostatních plemen a tak  zde také startovala
Joane Piaf DAMA Krkonoše /BA/
vedená ing. D. Fialovou, která  skončila v I.ceně s 249 body
I těmto dvěma ,,děvčatům" patří naše velká gratulace a dík za odvedenou práci, spolu s poděkováním MS Zeleneč,které umožnilo výcvik této fenky.

UK   14. September 2008<<<

Czech poiter-setter club autumn hunting dogs examination with awarding of title CACT in Dubeč by Prague.
Colder, but for dogs more comfortable, weather and a lot of game, as usual in this area.
Absolute winner of today´s examination was gordon setter bitch Dyksi z Krátošických strání (her father is Dastin DAMA Krkonoše), leaded by Miss Jiřina Matoušková. The bitch reached full number of points and as one and only was awarded by title CACT.

CONGRATULATIONS!

 This examination was open for dogs of other breeds too. So young bitch of Braque d´Auvergne Joane Piaf DAMA Krkonoše, leaded by Mrs D. Fialová, took a part in examination too. She finnished the examination in first prize with 249 points. Great congratulations also to these two „girls“.


sad UK   7.9.2008<<<

Tirgu Mures Romanian CACIB - Judge: Dorota Witkowska (PL)

Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše /owner T.Szöke HU/ excelent1., CAC, CACIB, BOB and ROMANIAN CHAMPION!!!!


sad   7.9.2008<<<

Joane Piaf DAMA Krkonoše /BA/ maj. ing. D. Fialová, dnes absolvovala zkoušky vloh. Krásně prokázala vystavování a postupování i svůj 4kový nos. Trochu slabší bylo hledání, zatím si to totiž nedá vysvětlit, že na holém poli má něco hledat. V krytině se to zlepšilo o 100%, nicméně výsledné známky z hledání byly 3,2,3. Celkově získala 206 bodů GRATULUJEME


  30.8.2008 MVP  Mladá Boleslav<<<

S dospívajícími dětmi se málokdy rodiče shodnou, a tak si pokládám za čest, že se nám to dnes s Dádou podařilo. Shodly jsme se na tom, že dnešní den byl velmi příjemným zakončením prázdnin, prožili jsme ho s přáteli a majiteli našich odchovánků na této skutečně vydařené výstavě, kde nám přálo nejen počasí. Děkuji všem přátelům, kteří se na tomto našem prožitku podíleli a všem jim současně ještě jednou gratuluji k vynikajícím výsledkům, kterých se svými psy dosáhli.

Naše Rica /Erica/ dnes završila svojí výstavní kariéru v Čechách. Od letošního ledna se stala český šampion, grand šampion a splnila podmínky na udělení titulu interšampion. Džošík /Joshua/ zase naopak dnes ve svých 15 měsících, odstartoval svými získanými tituly svojí výstavní kariéru mezi dospěláky spolu se svými sourozenci.

Tak jak si tedy dnes “damáci”, jak jim přátelé říkají, vedli?

Angličtí setři (English setter) – rozhodčí (Judge): pí. Simona Svatoňová (CZ)

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše - tř. pracovní (working cl.): V1, CAC, CACIB, maj.(owner): ing. J. Šeda
Charlotte Lady DAMA Krkonoše -
tř.šampionů (cl.of champ.): V1, CAC, res.CACIB, maj.(owner): ing. J. Pospíchal
Isis Lady DAMA Krkonoše - tř.pracovní (working cl.): V2, res.CAC, maj.(owner): ing. M. Kostelník

Gordonsetr – rozhodčí (Judge): pí. Simona Svatoňová (CZ)

Erica Sarmando Dream - tř. šampionů (cl.of champ.): V1, CAC, CACIB, BOB

Jenom na závěr kariéry budu citovat posudek : Výška 63 cm, chrup úplný, oko tmavé, ušlechtilá fena kvadratického rámce, samičího výrazu, hlava suchá, správně utvářená, v těle naprosto odpovídající standardu,zaúhlení končetin korektní, osrstění bohaté.

Na výstavě dnes poprvé doopravdy statečně bojovali i fenečky po Artíkovi - Dvoreček Čamoureček zahájil hrdinně boj. Dostali velmi dobrá a to je skutečně pěkné ocenění. I Ričí takhle v 9 měsících začínala.

Auvergnéský ohař (Braque d´Auvergne) – rozhodčí (Judge): Ing. Jaromír Dostál DrSc. (CZ)

Joane Piaf DAMA Krkonoše - tř.mladých (youth cl.): V1, CAJC, maj.(owner): ing. D. Fialová
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše
mezitřída (interm.cl.): V1, CAC, CACIB, maj.(owner): ing. J. Posseltová
Joshua Piaf DAMA Krkonoše (pes/male) – mezitřída (interm cl.): V1, CAC, CACIB, BOB
První dospělácký posudek : Úplný nůžkový chrup, tmavé oko. Ušlechtilý pes v kostře bez vady, perfektní postoj i pohyb a osrstění.

Ještě malá připomínka Erica dosáhla v tomto kalendářním roce na 6ti výstavách 90 bodů do soutěže TOP DOG 2008

Tak ještě jednou všem veliká gratulace a veliký dík.

UK 30.8.2008 International Dog Show Mladá Boleslav<<<

Today´s show in Mladá Boleslav was very pleasant ending of summer holidays, not only thanks to nice weather, as we agreed with my daughter Darina. I am proud of it, because it is not so often when parents and their maturing children has same opinion. This day we spent with our friends and owners of our doggy offsprings. And I would like to thank to all of them as well as to congratulate to their excellent results, which they reached with their dogs.

Our Erica crowned her show path in the Czech Republic with reaching title Czech Grand Champion and she satisfied conditions to be International Champion. Joshua and his sibs, in their 15 months, started their successful show path among adult dogs.

Erica Sarmando Dream - cl.of champ.: V1, CAC, CACIB, BOB
Let me to quote judgement: High 63 cm, full-teeth, dark eye, noble bitch, quadratic scope, female expression, dry and well formed head, body absolutely accordant with standard, correct angles, plentiful fur.

Today took a part in the show for the first time young bitches “z Dvorku Čamourku” – daughters of our sire Art. They were hopefully evaluated as very good. Our Erica started just us in her nine months.

Joshua Piaf DAMA Krkonoše (pes/male) – interm cl.: V1, CAC, CACIB, BOB
First Joshua´s adult judgement: Full set of teeth, scissor occlusion, dark eye, noble dog, skeleton without defects, perfect poise as well as movement and fur.

So once again great congratulations and great thanks.

Fotogalerie/Photogalery >>>


 sad     22.-23.8 2008 Duo výstava Innsbruck Rakousko<<<

 UK  22.-23. August 2008 Double Dog Show Alpencup Innsbruck - Austria<<<

22.8. národní výstava

rozhodčí:Dr. Otto Schimpf /A/
Isis Lady DAMA Krkonoše AS
tř. pracovní, V1 CACA maj. ing. M.Kostelník
Elly Sarmando Dream GS tř. pracovní V1 bez titulu/ chybička v předvedení /
Joshua Piaf DAMA Krkonoše BA
mezitř. V1, CACA, BOB

23.8.Mezinárodní výstava

rozhodčí: Sigrid Jarmer / A/
Isis Lady DAMA Krkonoše AS
tř. pracovní, V1, CACA, CACIB
Elly Sarmando Dream GS
tř. pracovní V1 CACA
Joshua Piaf DAMA Krkonoše BA
mezitř. V1, CACA, CACIB, BOB

Fotogalerie/Photogalery >>>


  22.8.2008<<<

Tento týden se pokusila o zkoušky z vodní práce SZVP

Jasmíne Piaf DAMA Krkonoše/BA/ se svojí paničkou Janou Poseltovou. Měla trochu větší štěstí než bráška, prošla s 84 body avšak limitní známkou šla do II.ceny. Moc gratulujeme a fandíme jí za její odvahu a obrovskou chuť k práci.

UK

22. August 2008 - This weekend passed Jasmina Piaf DAMA Krkonoše (Braque D´Auvergne) with her owner Mrs. Jana Posseltová water activities exam. She had more luck than her brother, she received 84 points, but thanks to limit grade she got second prize. Congratulations and thanks to her courage and great liking to work.

 


  16.-17.8.2008<<<

Dnešní víkend byl zkouškový a potvrdily se zkušenosti, které jsem získala před lety s vedením auverg. Ohařů. Roční jedinci nejsou dostatečně vyspělí pro dvoudenní zkušební klání v těžkých podmínkách. Josh už ve výcviku zvládá všechny disciplíny ke zkouškám v poli,vodě a lese na známku 3-4. Má chuťové hledání ve stylu plemene, ochotné aporty, velmi slušné vlečky, vynikající nos ale dosud mu chybí soustředěnost v práci při účasti většího společenství psů a dostatečná fyzička.

UK

16.-17. August 2008 - This examination weekend confirmed my experiences, that one year old Braque D´Auvergne is not enough mature for two days examination in hard conditions. In a training Josh cope with all branches of field, water and forest exams in grades 3 to 4. He has excellent and stylish searching, willing retrieving, very good trailing and nose. But still he need more assembly during work in a company of more dogs as well as better physical condition.


  16.8.2008<<<

 Memoriál Josefa Luxe proběhl ve velmi těžkých podmínkách. Naše skupina dostala přidělenou k hledání vysokou řepu a za hustého deště to bylo náročné nejen pro psy.Celá skupina našla jediný kus zvěře. Když za hledání dostal v těchto podmínkách 2 dospělý trailový angličan, tak nás naše 2 tolik nebolela. Josh po dlouhém čekání v náhradním terénu, který už jednou psi prohledávali krásně navětřil a pevně vystavil ale po zmáčeném nedopeřeném bažantím dorostenci, který ani nedokázal vzlétnout, skočil s pokusem o aport. Náhodou nebyl tak rychlý aby ho chytil a tak jsme prošli.L Takové štěstí ovšem nemělo 13 psů z 28. Při vyhlášení výsledků v 19.hod. večer byla naše bilance 188 bodů z možných 220 /limitně III.c./ .

UK

16. August – Josef Lux Memorial Race. There were very hard conditions, pouring rain, work in high beet, no game… In the race took a part 28 dogs. But race finnished just 15 dogs. Josh passed with 188 points from 220 possible point in third prize.

 


sad  17.8.2008<<<

 V neděli na SZVP bylo sice počasí hezké ale únava se projevila od první disciplíny a na poslední,/kde jsem čekala 100% úspěch/jsme paradoxně vypadli.

Ten veselý smajlík na začátku je proto aby ti, kterým se stane něco podobného, neházeli flintu do žita a pracovali se svýma pejskama dál a upevnili v nich jejich dobré vlastnosti, které určitě předvedou při troše štěstí na dalších zkouškách.

UK

17. August – Water activities exam. Sunday´s weather was good, but from first branch was evident Joshua´s tiredness. In last branch I expected success for 100%, but paradoxicaly we came out, unfinished exam.

Smiling face on the beginning is my message to all, which obtain the same or similar experience, not surrender your work with dogs, keep and evolve their good features, which they will present during next examination.


V právě minulých dnech jsme prošli opravdu hektickým , náročným obdobím. Vážně nám onemocněli tři psi. Ochrnuli a nedokázali se postavit na zadní tlapky. Během 48 hodin se k nám svět otočil temnou stranou a ze všeho šla jen bezradnost. I veterinář zcela upřímně řekl, že nezná diagnózu a tak zahájil symptomatickou léčbu. Spoustu času jsme trávili s Dádou vedle psů napojených na infúzní sety, injekcí a jehel u nás bylo jako u feťáků. Nebyl to zrovna utěšený pohled. Navíc strach, že jde o infekční onemocnění, následná karantenní opatření aby se zabránilo případnému rozšíření nemoci, i když veterinář pochyboval z 99%, že jde o infekci. Nikomu bych nepřála ta rána, kdy se bojíte otevřít oči a přesvědčit se, zda všichni psi přežili noc, kterou jste právě v polospánku přetrpěli.

Léčba a rehabilitace zabrala a tak se pomalu vracíme do normálu a sčítáme škody. Ty největší jsou na duši.

 

UK

Last days were very hard and hectic for us. Three of our dogs were taken ill. They were not ready to stand up thanks to problem with their heels. In co-operation with our veterinary we started symptomatic treatment. With my daughter Darina we spent a lot of time next to ill dogs - infusions, injections… Of course we made quarantine steps, despite of our veterinary was for 99% sure, that its not infectious disease, but our fear and uncertainty was with us.

Treatment and physiotherapy were successful. Step by step we get near normal state. The biggest damages are just in our souls.

 


  UK  2.8.2008 Latvia Národní výstava psů<<<

Rozhodčí: N. Sedych /Rusko/
Innes Lady DAMA Krkonoše - V1, CQ, CAC BOB, 3. BIG maj. Sarmite Adomaite


sad UK    19.8.2008<<<

Naše Jacq / fenka auvergnéského ohaře /, kterou má v Maďarsku Timea Szöke,není využívána pouze pro výstavy. Její majitelka jí také připravuje k praktickému lovu. Moc nás to těší a moc jí fandíme, stejně tak všem ostatním, kteří nezapomínají, že chováme lovecké psy.

Krátké video s Jacquelin naleznete pod odkazy níže.

Jacq - young bitch of Braque d´Auvergné, which is owned by Timea Szöke from Hungary, is not successful in dog shows only, but her owner is preparing her for hunting practice too.Wee are wery glad of it.And we wish her success in this activity, as well as to others which do not forget that we are breeding hunting dogs.

Short video is enclosed

http://www.youtube.com/watch?v=YwK_xNQwSmk
http://www.youtube.com/watch?v=POYT-ZN-G_I


sad  UK  15.8.2008   sad<<<

Všem, kteří čekají na krytí a následně štěňátka od naší GS Rici s politováním sděluji, že hárání v těchto tropických vedrech proběhlo velmi netypicky, během pěti dnů fena ukončila hárání a tak ke krytí nedošlo. To znamená, že stěňátka se odsouvají na pozdější termín.

We announce to all, who expected this event with us, our loved Erica quited her “being in heat” after five days, so wistfully estimated visit of sire was not realized and our expectation is shifting into the later date.


sad UK    3.8.2008<<<

Jen tak jsem se ohlédla zpět po výstavách zhruba rok zpět a letmo jsem spočítala, že psi z naší chovatelské stanice a naši odchovánci se víc než 100x objevili ve výstavních kruzích 11 evropských zemí a když vezmu, že na těchto výstavách získávali také nejen jedno ocenění, /CAC, BOB, CACIB…./,je to docela příjemný pocit.
Řada psů dosáhla i výborného ocenění na loveckých zkouškách /CACT/.Tak si mohu jenom přát, aby jejich řady rozšířila brzy štěňátka Auvergnéského ohaře, které by měla přivézt na svět naše fenka Anda /Endýsek/.
Každopádně se o to dnes pokusili spolu s Ronem , kterého jsme vybrali vzhledem k jeho pracovním schopnostem i exteriéru, abychom zachovali jeho typickou práci a převážně bílou barvu se stříkáním, vysoce ceněnou u tohoto vynikajícího pracovního plemene.

As I have looked back I counted that the dogs from our breeding appeared more than hundred of times and in 11 different countries at the dogs exhibitions last year and they have got.more
various prizes as CAC,BOB,CACIB…and that is quite more than a pleasant feeling.
A lot of dogs have got an excellent acknowledge at the dogs' exam /CACT/.
I only wish the new puppies of Auvergnes Braque{from our Anda],who will be born in October 2008 could extend this number.At least they have tried with Ron
We have chose Ron for his exterier and his working abilities to save the majority of his white colour with black spots and his typical work of this amazing working breed.

Fotogalerie/Photogalery >>>


sad UK   27.7. 2008 Bedzina Polsko NV psů<<<

rozhodčí Malgorzata Wieimiejczyk-Wierzchowska/ PL/
AS
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše -tř. pracovní CWC maj. ing. J. Šeda


sad  19.7.2008 NVP Mladá Boleslav<<<

Velice zřídka se mi podaří, jít se podívat na výstavu psů jenom pro radost. Tentokrát mi to vyšlo. Na výstavu sice nebyl přihlášen žádný auvergnéský ohař, ale několik anglických setrů a gordonů tady bylo a taky spousta krásných psů ostatních plemen, na které se při vystavování svých psů většinou člověk nemá ani čas podívat. To vše jsem si mohla v klidu prohlédnout, popovídat se známými od jiných plemen, se kterými obvykle na výstavě jen tak letmo vyměníme pozdrav. Celkově si naši psi vedli velmi dobře a tak nás dobrá nálada provázela, i když občas zapršelo. I naši přátelé si se svými psy odváželi domů tituly.

Anglická plemena ohařů posuzoval ing. František Šonka, zkušený rozhodčí, dlouholetý chovatel - poradce chovu gordonsetrů ČPSK /CZ/.

Anglický setr

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše - tř. pracovní –CAC /maj. ing. J. Šeda/
Isis Lady DAMA Krkonoše - tř. vítězů –CAC, Národní vítěz, BOB /maj. ing. M. Kostelník/

Gordonsetr

Elly Sarmando Dream - tř. pracovní – CAC, Národní vítěz, BOB.

 

UK   19. July 2008 National Dog Show Mladá Boleslav<<<

Not very often its possible for me to visit dog show just for pleasure. This time I had a chance to talk enough with friends and to enjoy dogs, because no one Braque d´Auvergne and just few of english setters and gordons took a part in show. Thanks to successes of our dogs we were in excellent mood, though was rainy time to time.

Judge of setters was Mr František Šonka, very experienced judge as well as breeder and adviser of gordon setter´s breeding in the Czech Republic.

English setters

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – working class – CAC (owner: Mr. J. Šeda)
Isis Lady DAMA Krkonoše – class of winners – CAC, National Winner, BOB (owner: Mr. M. Kostelník)

Gordon setters

Elly Sarmando Dream – working class – CAC, National Winner, BOB.

 


sad   13.7.2008   NVP Košice - Slovensko<<<

Anglický setr

rozhodčí A. Brablentz /PL/
Largo Maxwell DAMA Krkonoše - tř. mladých - V1, CAJC /maj. ing. R. Valuška/
V soutěži o BOB zůstal za svou tetičkou Allys Connemara´s - mnohonásobnou šampionkou, ale to jen proto, že je ještě velmi mladý a nezkušený.

 

UK   13. July 2008 National Dog Show Košice – Slovakia<<<

English setters

Judge: A. Brablentz (PL)
Largo Maxwell DAMA Krkonoše youth class – Excellent 1, CAJC (owner: Mr R. Valuška)
In BOB competition he stayed after his aunt Allys Connemara´s – multichampion – he is still too young and inexperienced.

 


sad UK    13.7.2008  <<<

Jacqueline se stala Junioršampionem Chorvatska

GRATULUJEME !!!!!
 

Donji Miholjac CAC, Croatia /HR/

Judge: Vicencije Mrden (HR)


Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše - owner T. Szoke PRM, Best Junior, BOB, Croatian Junior Champion
 


sad     3. - 6.7.   Světová výstava psů Stockholm, Švédsko<<<


JCH H Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše  -ve třídě mladých obdržela známku
Excellent 2 a stala se tak vice miss světa ve třídě mladých.

(Jacqueline vlevo nahoře)

Na fotografii je pět našich auvergnéských ohařů. Matka a 4 její potomci – šampioni - kteří jsou nejen krásní ale také
s vynikajícími loveckými vlastnostmi, které pomalu začínají uplatňovat v praxi. Pro svoji úžasnou mentalitu jsou současně „šampiony našich srdcí“, vynikající společníci a kamarádi obohacující náš život.
On the picture you can see five of our Braque d´Auvergne. Mother and four her offsprings – champions - they are not only beautiful, but they have excellent hunting features too, which they begins step by step to use in a practice. Thanks to their amazing mentality they are also „champions of our hearts“, outstanding partners and friends enriching our lifes.

 UK    3. – 6. July 2008   Worlds Dog Show Stockholm, Sweden<<<

JCH H Jacqueline DAMA Krkonoše  - Excellent 2, Res. CAC, Vice Junior World Winner 2008

 (Jacqueline left on the top)sad    28.6. 2008    MVP Brno<<<

Rozhodčí p. J. Němec

Auvergnéský ohař
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše tř. ml. V1, CAJC, BOB, maj. ing.. J. Poseltová

AS
Isis Lady DAMA Krkonoše tř. prac. V1, maj. ing. M. Kostelník
 


sad UK    22.6.2008   Kaposvár /H/<<<

Judge: Karlo Bala (SRB)


Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše -CAJC , Junior Winner, Best Junior and BOB. Additionally, she became Second Best Hunting Dog of Kaposvár 2008

 


sad    19.6. 2008 

Jasmine Piaf DAMA Krkonoše RTG kyčlí výsledek H/D 0/0 -/A/A/, výstavy /zatím/ 2x CAJC, BOB, zkoušky /zatím/ ZV I.c
 


 

Je dokladem toho, že tento vrh se opravdu povedl a je první z tohoto vrhu a z loňských štěňátek vůbec, kdo splnil podmínky k přijetí do chovu a to skutečně excelentně. Majitelce p. Janě Poseltové patří veliká gratulace a uznání.


sad UK    14.6. 2008  Pécs CACIB, Hungary<<<

Judge: Janos Eppel (H)

Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše Exc. 1. Junior Winner, Best Junior, BOB


sad    14.6. 2008  Speciální výstava anglických ohařů Praha Kunratice<<<

Rozhodčí p. Irena Rafalská

Dnes proběhla speciální výstava anglických setrů v Praze -Kunraticích, kde posuzovala jedna z nejzkušenějších
a nejváženějších rozhodčích paní Irena Rafalská. Celé posuzování proběhlo v pohodě a v přátelském duchu a i ti kteří nevystavovali a přišli se podívat, měli možnost něco nového se přiučit. Paní Rafalská o každém psu řekla co se jí líbí
a co nelíbí a dovedla pochválit i předvedení psů. Musím zkonstatovat, že úroveň předvádění psů se v poslední době skutečně rapidně zdvihá. Z naší chovatelské stanice se dnes pustil do boje jen jeden zástupce, anglický setr pes
a dopadl jak nejlépe mohl.

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše - třída vítězů- V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB maj. ing. Šeda /handler P. Balajková /

GRATULUJEME

Foto Takhle ten náš šampion vypadal v 8 týdnech


 

UK  14.6.2008   Prague -Kunratice -Special dog show<<<

Today the special English setters exhibition was held in Prague-Kunratice,where one of the most experienced and most respectfull judge Mrs. Irena Rafalská evaluated the dogs.. The whole evaluation was held in very friendly and peacefull atmosphere so also those who did not show their dogs could learn a lot. Mrs.Rafalská evaluated all positive and also negative sides of the dogs and also the way how they have been showed.
I have to say that the way how the dogs are showed in nowadays is rapidly increasing up.There was only one dog from our breeding who represented English setters today and he won all he could.

Iwanhoe Maxwell Dama Krkonoše - class of schampions- V1, CAC, Schampion special English setters exhibition , BOB, owner. Mr. Šeda /handler Mrs. P. Balajková /

foto: Iwanhoe 8 weeks
 


sad UK   28.5 2008<<<

Joane Piaf DAMA Krkonoše /f/ BA/ HD A/A- 0/0

Joshua Piaf DAMA Krkonoše /m/BA/ HD A/A -0/0


sad 24.5.2008

Varazdin, /Chorvatsko / - rozhodčí Judge: Nenad Vujanovic (HR)
Jaquelin Piaf DAMA Krkonoše /BA/ f/ tř. mladých PRM /CAJC/, BOB maj, Timea Szoke / H/

25.5.2008

Varazdin, /Chorvatsko / - rozhodčí Judge: Zeljko Zilnik (HR)
Jaquelin Piaf DAMA Krkonoše /BA/ f/ tř. mladých PRM /CAJC/, BOB maj, Timea Szoke / H/

UK  24. May 2008  <<<

Varazdin, / Croatia /Judge: Nenad Vujanovic (HR)
Jaquelin Piaf DAMA Krkonoše /BA/ f/ yuth class PRM /CAJC/, BOB owner: Mrs. Timea Szoke /H/

25.May.2008

Varazdin,/ Croatia Judge: Zeljko Zilnik (HR)
Jaquelin Piaf DAMA Krkonoše /BA/ f/ yuth class PRM /CAJC/, BOB owner: Mrs. Timea Szoke /H/

 


sad    24. 5. 2008 MVP Litoměřice<<<

Začíná už velké teplo a tak dnešním dnem omezíme naše výstavní aktivity, protože je to pro psy značná zátěž. Budeme se věnovat práci, časná rána jsou příjemná a zatím i podvečer, u vody a v lese je také příjemněji než na výstavištích.


Joshua Piaf DAMA Krkonoše se dnešním dnem stal získáním třetího CAJCe Český Junior šampion

Minulý víkend získal třetího CAJCe na Slovensku a tak i titul Slovenský Junior šampion

   

Výsledky

rozhodčí - A.Brabletz /Polsko/
Kirk Skotsh DAMA Krkonoše GS /p/ tř. mladých -V1, CAJC maj. p. Gebouský
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše AS /p/ mezitřída VD, maj. ing Šeda /pes nebyl ve výstavní kondici -vyhublý/
Issis Lady DAMA Krkonoše AS /f/ tř. pracovní - V1, CAC, CACIB maj. ing. M. Kostelník
Joshua Piaf DAMA Krkonoše BA /p/ tř. mladých -V1, CAJC, BOB
Joane Piaf DAMA Krkonoše BA /f/ tř. mladých -V1,CAJC spolumajitel Ing. D. Fialová
Elly Sarmando DreamGS /f/ tř. otevřená - V1,.CAC, CACIB
CH Erica Sarmando Dream GS /f/ tř. šampionů V1, CAC res. CACIB


GRATULUJEME

UK  24. May 2008 International Dog Show Litoměřice<<<

Summer is coming as you can see thanks to the high temperature so we decided to stop our exhibitions for a while because dogs do not like it, neither do we and we will start our trainings because mornings and evenings are quite refreshing for all of us and so water areas and woods are much better than the exhibition place.

Joshua Piaf DAMA Krkonoše became a Czech junior champion today and got the third CAJC

Last week he got the third CAJC in Slovakia and also became Slovakian junior champion

Results

Judge Mr. A.Brabletz /PL/
Kirk Skotsh DAMA Krkonoše GS /m/ yuth class Exc.1, CAJC owner. Mr. Gebouský
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše AS /m/open class VD, owner Mr.Šeda
Issis Lady DAMA Krkonoše AS /f/ working class Exc. 1, CAC, CACIB owner Mr. Kostelník
Joshua Piaf DAMA Krkonoše BA /m/ yuth class Exc.1, CAJC, BOB
Joane Piaf DAMA Krkonoše BA /f/ yuth class Exc.1, CAJC owner Mrs. D. Fialová
Elly Sarmando DreamGS /f/ open class Exc. 1, CAC, CACIB
CH Erica Sarmando Dream GS /f/ class of schampions Exc. 1, CAC res. CACIB


CONGRATULATIONsad    17. -18. 5. 2008 Mezinárodní  dvoudenní výstava Bratislava (Slovensko)<<<

Ohlédnutí za uplynulým víkendem je  pro naši chovatelskou stanici, skromně řečeno, dobré. Krátce, všichni psi byli výborní, známka V - excellent. Při zadávání titulů, kdy se rozhodčí rozhoduje mezi více velmi kvalitními jedinci, už prostě dojde na osobní vkus, preference barev, velikost jedince v rámci standardu a další. Důležité pro nás je, že vystavovaní jedinci jsou všude hodnoceni jako výborní, bez výkyvů u různých rozhodčích bez rozdílu národnosti.
Moc děkuji všem, kteří psy z naší chovatelské stanice připravují na výstavy a vystavují. Každý, kdo to dělá ví, že to není jenom o tom projít se se psem v kruhu, že i za touto činností je  spousta práce a zkušeností, bez kterých se handler neobejde. O ostatním ani nemluvím.

Dnes tedy výsledky podle abecedy.

17.5.2008

Anglický setr – rozhodčí: Kamen Litov (BG)
Isis Lady DAMA Krkonoše /f/ - tř. pracovní - V1, CAC, res. CACIB - maj. Ing. M. Kostelník

Auvergnéský ohař – rozhodčí: Stanovský Miroslav (SK)
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše /f/ - tř. mladých - V1, CAJC, BOB - maj. paní J. Poseltová
Joshua Piaf DAMA Krkonoše /p/ - tř. mladých - V1, CAJC

Gordonsetr – rozhodčí: Kamen Litov (BG)
Elly Sarmando Dream /f/ - tř. otevřená - V1, CAC, CACIB, BOB –kvalifikace na Cruft‘s
Erica Sarmando Dream /f/ - tř. šampionů - V1, CAC, res. CACIB

18.5.2008

Anglický setr – rozhodčí: Stanovský Miroslav (SK)
Isis Lady DAMA Krkonoše /f/ - tř. pracovní - V1, CAC, res. CACIB - maj. Ing. M. Kostelník

Auvergnéský ohař – rozhodčí: Tabó Giovanni Battista (I)
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše /f/ - tř. mladých - V1, CAJC - maj. paní J. Poseltová
Joshua Piaf DAMA Krkonoše /p/ - tř. mladých - V1, CAJC, BOB, tímto splnil podmínky pro slovenského junior šampiona

Gordonsetr – rozhodčí: Stanovský Miroslav (SK)
Elly Sarmando Dream /f/ - tř. otevřená - V1, CAC, CACIB, BOB
Erica Sarmando Dream /f/ - tř. šampionů - V1, CAC, res. CACIB

18.5.2008
Klubová výstava ČPSK – Panenské Břežany
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše (p) anglický setr - V1, CAC - maj. Ing. J. Šeda

18.5.2008
Národní výstava psů Lotyšsko – rozhodčí: Raiko Rotner (Slovinsko)
Innes Lady DAMA Krkonoše (f) anglický setr – V1, CAC, BOB, BIG5 – maj. paní Sarmite Adomaite

4.5.2008

NV Bánská Bystrica -  Slovensko
Largo Maxwell DAMA Krkonoše /p/ tř. mladých –V1 CAJC –maj. Ing. R. Valuška


dsaf 

dsaf

 

 

UK  17. and 18. May 2008 International Dog Show Spring Duodanube Bratislava (Slovakia)<<<

Last weekend short evaluation is, modestly said, good. All dogs were excellent. It is very important for us, all our presented dogs are everywhere appreciated as excellent, without exception of judges and their nationality. I would like to thank to all people which are preparing dogs from our kennel for shows. Everybody, who does it knows, that it is not only walk with dog in a ring, but there are neccesary experiences as well as a lot of work.

Results in alphabetical order:

17. May 2008

Braque d‘Auvergne – Judge: Mr Stanovský Miroslav (SK)
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše /f/ - youth class – Exc.1, CAJC, BOB – owner: Mrs J. Poseltová
Joshua Piaf DAMA Krkonoše /m/ - youth class – Exc.1, CAJC

English setter – Judge: Mr Kamen Litov (BG)
Isis Lady DAMA Krkonoše /f/ - working class – Exc.1, CAC, res. CACIB – owner: Mr M. Kostelník

Gordon setter – Judge: Kamen Litov (BG)
Elly Sarmando Dream /f/ - open class – Exc.1, CAC, CACIB, BOB - cualifikacion Cruft‘s
Erica Sarmando Dream /f/ - class of champions – Exc.1, CAC, res. CACIB

18. May 2008

Braque d‘Auvergne – Judge: Mr Tabó Giovanni Battista (I)
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše /f/ - youth class – Exc.1, CAJC – owner: Mrs J. Poseltová
Joshua Piaf DAMA Krkonoše /m/ - youth class – Exc.1, CAJC, BOB

English setter – Judge: Mr Stanovský Miroslav (SK)
Isis Lady DAMA Krkonoše /f/ - working class – Exc.1, CAC, res. CACIB – owner: Mr M. Kostelník

Gordon setter – Judge: Mr Stanovský Miroslav (SK)
Elly Sarmando Dream /f/ - open class – Exc.1, CAC, CACIB, BOB –
Erica Sarmando Dream /f/ - class of champions – Exc.1, CAC, res. CACIB

18. May 2008
Czech pointer & setter club dog show – Panenské Břežany
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše (m) english setter – Exc.1, CAC – owner: Mr J. Šeda

18. May 2008
National Dog Show Latvia – Judge: Raiko Rotner (Slovenia)
Innes Lady DAMA Krkonoše (f) english setter – Exc.1, CAC, BOB, BIG5 – owner: Mrs Sarmite Adomaite

4. May 2008

National Dog Show  - Slovakia

Largo Maxwell DAMA Krkonoše /m/ -Exc. 1, CAJC owner: Mr.R. Valuška


sad    8. -11. 5. 2008<<<

Sváteční prodloužený víkend byl pro nás ve znamení pracovních povinností. Pochopitelně psích. Proběhy dvoje zkoušky. Jarní pohár ČPSK a ZV.
Jarní pohár jsme iniciovali hlavně pro mladé psy v „prvním poli“ a nezkušené vůdce, většinou majitele prvních pejsků plemen anglických stavěcích psů. Pro jejich poučení a  motivaci k práci s těmito plemeny, která není zdaleka jednoduchá. Jde o zkoušku vloh psů i jejich majitelů.  Psi mají vlohy vrozené, ale lidé se musí poučit a toho se v první skupině všem potřebným dostalo vrchovatou měrou. Zkušení rozhodčí, pan Remeš a Gruber, oba chovatelé setrů neměli lehkou práci, protože v této skupině byli samí začátečníci.
Celkově se zúčastnilo 5 gordonů, 4 irčani, 6 anglických setrů a jeden pointer. V naší skupině exceloval AS Iwanhoe, vedený ing. Šedou, který se poprvé odvážil předvést sám svého psa.
GS King se  svým pánečkem  ing. S. Kovářem, se také nenechal zahanbit. Jenom Gerda dnes neměla svůj den a v horkém dni se jí nechtělo hledat, ale GS Eliška, pod vedením p. Jaroslava Lízra, dnes absolvováním zkoušek splnila poslední z podmínek chovnosti. Po dlouhé nemoci a léčbě, kterou oba gordoni  právě prošli, to byla odměna pro páníčky, kteří jim věnovali veškerou péči a lásku.
Dáda i já jsme pochopitelně byly s nimi nejen v duchu, ale i na poli a moc jsme jim fandily a také moc děkujeme za jejich práci s pejsky , za jejich odvahu udělat první krok. Svojí odměnu si přečetli i v zářivých očích  spokojených „pesanů“. G R A T U L U J E M E !


dsaf

dsaf

dsaf

8.5.2008  Jarní pohár ČPSK - Dubeč
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – 205 bodů
Kinghorn Scots  DAMA Krkonoše - 180 bodů
Elly Sarmando Dream - 185 bodů

dsaf

10.5.2008 ZV – zkoušky vloh ohařů- podle platných zkušebních řádů v ČR
Dnes jsme se vydaly s Dádu do stejných míst s Tracey (IS) a s Džošíkem (AO). Tracey neměla svůj nejlepší den, ale zkoušky zvládla na výbornou. Zato náš hošíček Džošíček hned na kraji pole uviděl 3 zajíčky a krytina byla nízká. Na viděnou vystavil, potom se rozhlédl po širých lánech, nadešel si pod vítr a řekl si „jen počkej zajíci“. Začal je pěkně prohánět. Tak jsme pěkně poděkovali a zkoušku odvolali.

Connemara‘s Tracey – IS – maj. M.B. Zimmer - I.cena - 220 bodů

dsaf

10.5.2008 - Klubová výstava MSKO - Slavkov
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – AS - maj. Ing. J. Šeda - V1, CAC

11.5.2008 - Konopiště – klubová výstava  KBO - zkoušky TAN
Alespoň se mrknout na auvergnéské ohaře – znělo naše heslo. Vzali jsme si psy s sebou a přihlásili je ráno na TAN, tentokrát Džošíček předvedl velmi hezké hledání, zájem o práci, vystavení a klidy na srstnaté, ale nedostali jsme se do pernaté. Vystavovat křepelky, se kterými doma spí, tak to prý opravdu nebude a tak jsme odjeli s nepořízenou. Alespoň jsme viděli něco málo auvergnéských ohařů a udělali si představu co u nás je .

Zpáteční cestu nám zpestřila zpráva od Janí, která bojovala s Mínou v Nymburce. Podle Janí umí mnohem víc, než předvedla a i to rozhodčí nadšeně hodnotili jako vynikající práci.  Neměla srstnatou, takže jedna 3 jinak samé 4.

Jasmine Piaf  DAMA Krkonoše –BA - maj. Ing. Jana Poseltová - ZV - I.cena - 205 bodů.

 

UK   8. - 11. May 2008<<<

Due to statutory holiday we had prolonged weekend. But it was working weekend for us. Of course we worked with our dogs. There were two examinations. Spring cup of Czech pointer and setter club and Examination of abilities.
Spring cup is organized before all for young dogs „first time on a field“ and for inexperienced guides, mostly owners of their first english setting dogs, as their advice and motivation. It is examination of abilities of dogs and their owner too. Dogs have inborn abilities, but people need advice and instructions.
Experienced judges, Mr Remeš and Mr Gruber, both setter´s breeders, had hard work from this side of view in our group, because there were beginners only.
In Spring cup took part 5 gordon setters, 4 irish setters, 6 english setters and one pointer overall. In our group excelled english setter Iwanhoe, guided by Mr Šeda, which presented for the first time his dog. Gordon setter King with his owner Mr Kovář was successful too. Just his sister Gerda doesn´t want to search in so warm weather. But bitch of gordon setter Elly, guided by Mr Jaroslav Lízr, due to successful graduation of Spring cup, performed last condition of  breeding.
Darina and me, we were there, not only in spirit, but on the field too as watchers. And we would like to thank to all dogs and before all to their owners for their work with dogs as well as their courage to make a first step.
C O N G R A T U L A T I O N !

8. May 2008 – Spring cup of Czech poiner and setter club – Dubeč

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – english setter - 205 points
Kinghorn Scots  DAMA Krkonoše – gordon setter - 180 points
Elly Sarmando Dream – gordon setter - 185 points.

10. May 2008 – Examination of abilities - Dubeč

Me and Darina, we went to Abilities examination in Dubeč with bitch of irish setter Tracey and boy of Braque d´Auvergne Joshua. It was not the best day for Tracey, but she coped examination excellently. But our boy Joshua saw 3 hares on the field, he setted them first, but after it he started his course on the fields. So we said thanks and cancelled his examination.

Connemara‘s Tracey – irish setter . owner Mrs M.B.Zimmer – First prize – 200 points

10. May 2008 – Dog show of Moravian-Silesian club of setting dogs – Slavkov
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – english setter - owner Mr J. Šeda – Excellent 1, CAC

11. May 2008 – Epagneul Breton Czech club dog show – TAN examination
Again me and Darina, we went to Konopiště, just to see what is new between Braque d´Auvergne in the Czech Republic. This time our Joshua presented nice searching, his interest in field work as well as nice setting and quietness in front of furred game. But he had no interest in setting of quails, with which he is sleeping at home. So we went home empty-handed, but with an idea how it is with Braque d´Auvergne in our country.

On our way back we received great news from Jana, which was with her girl of Braque d´Auvergne Mína on abilities examination in Nymburk. Judges evaluated her work as excellent.

Jasmine Piaf DAMA Krkonoše – Braque d´Auvergne – owner Mrs Jana Poseltová – First Prize – 205 points.


sad    3. 5. 2008 <<<

Tak dnes první vlaštovička od loňských štěňátek angličánků.
Laura Lady DAMA Krkonoše  AS (maj.p. L.Zajíc) udělala v necelém roce ZV – zkoušky vloh – s plným počtem bodů 
a bez ztráty kytičky vyhrála celé zkoušky, jako nejlepší pes.
Gratulujeme!

IHA Klagenfurt (Rakousko)
Náročná cesta  nám poskytla možnost kochat se pohledem na nádheru zasněžených velehor, pod kterými na loukách kvetly pampelišky a na krásných upravených zahrádkách kvetly tulipány a ostatní jarní kytičky.
Na výstavě jsme se setkali s velmi pěknými psy GS.
Představujeme potomka stáje Ludstar , standardně velkého, krásného psa.
Liric Jupiter Ludstar … V1, CACA, CACIB, BOB – majitelka Zsofia Csatari (H)
Erica Sarmando Dream … V1, CACA, CACIB

 

dsaf

UK   3.May 2008<<<

First principal news concerning our last year´s puppies of english setters is here.
Laura Lady DAMA Krkonoše – bitch of english setter - (owner: Mr. L. Zajíc) passed hunting abilities exam with maximum rate of points and she bacame a winner of examinations. Congratulations!

International Dog Show Klagenfurt (Austria)
In Klagenfurt we met very nice male dog, with which our Erica duelled of title BOB.
Liric Jupiter Ludstar … Excellent 1, CACA, CACIB, BOB – owner: Mrs Zsofia Csatari  (H)
Erica Sarmando Dream … Excellent 1, CACA, CACIB

 


sad    29. 4. 2008<<<

Další skvělá zpráva přišla z Maďarska. Mladá fenka auvergnéského ohaře Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše (majitelé slečna Szöke a pan Bogyó) se po absolvování mezinárodní výstavy CACIB Miskolc stala Junior šampionem Maďarska. Gratulujeme!

 

UK   29. April 2008<<<

Another great news came from Hungary. Young bitch of Braque d‘Auvergne Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše (owners Ms Szöke and Mr Bogyó) is, after Interational Dog Show CACIB Miskolc, Hungarian Junior Champion. Congratulations!


sad UK   22. 4. 2008 Sárvár - Maďarsko/Hungary<<<

rozhodčí/judge: László Erdöz /HU/
Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše - Exc. 1, Junior Winner, Best Junior, BOB
majitel/owner: Timea Szöke Patrik Bogyó /HU/
sad    19. 4. 2008<<<

Na tento den se aktivity naší party rozdělily na tři akce. Díky mobilním operátorům jsme se na vzdálenost 370 km mohli radovat ze všech úspěchů všichni, ať jsme byli kdekoliv.
Dnes  nezačnu psy ale lidmi. Dáda a Pavel jako první skládali zkoušku pro získání zbrojního průkazu pro lovecké zbraně. Zabodovali a jsou „za vodou“.
Martin se vydal na výstavu do Českých Budějovic, zabodovali s Lykínou, ale za „vodou“ ještě nejsou.
Já se Zdeňkem a Tracey a Ričí jsme se vydali na klubové zkoušky do Německa. Tracey na zkoušky pro mladé psy, něco jako u nás ZV a Ričí na sólové hledání, v podstatě trail.
Tracey je mladá irčanka paní Zimmer (otec je Walmont Jeny‘s Irsal). Tracey zabodvala svým krásným, rychlým hledáním, které už jsem dlouho u irčanů neviděla.
Ričí jsem přihlásila jen proto, abych takovou cestu nepodnikala jen pro jednoho psa. Dala do toho všechno co umí, jako by chtěla ukázat, že toho loňského CACTa  nedostala zadarmo. Nejen, že rozzářila tváře rozhodčích, ale okamžitě přitáhla koronu, která se kochala její prací.
Ve své zkoušce byla hodnocena nejvyšším počtem bodů a stala se vítězem dne. Protože v závěru chyběl pes do párového hledání, byla jsem požádána, aby Rica běžela jako druhý pes.
Její hledání bylo oceněno maximálně možnými 11 body. Já ji nemohu na typ těchto zkoušek dobře připravit, protože se svým zdravotním handicapem nejsem dost rychlá, abych jí pomohla zvládnout všechny otáčky proti větru, ale Ričí rychle pochopila, že váznu, a tak suverénně pracovala před rozhodčími, jen se občas mrkla, jestli jsem tam někde nezůstala. Nám vlastně o nic nešlo, ale byla to mimo jiného i ukázka bezvadného partnerství se psem. Celá práce se odbývala na dosti příkrém širokém svahu a tak přihlížející měli možnost celý průběh hledání sledovat.
Musím říct, že si Ričí po skončení práce moc užívala hlazení a drbání za ouškem a ani k pochvalným projevům se nechovala odmítavě.
Můj všudypřítomný kolega Alzheimer pochopitelně způsobil několik drobných zádrhelů, ale ochotní manželé Pinkwartovi (CHS Pinnower Moor) přispěli pomocí a přenechali nám náboje. Vyřizování převozu zbraní a střeliva je nepříjemné.
Pět minut před šestou jsme vyjížděli domů, právě začalo pršet, ale to nám už nemohlo zkazit krásné zážitky, které jsme si vezli.

Rekapitulace dne:

Ctěnice u Prahy
Dáda a Pavel úspěšně složili zkoušky na Zbrojní průkaz.

MVP České Budějovice
Isis Lady DAMA Krkonoše – AS, rozhodčí: ing. František Šonka, třída pracovní, V1, CAC, CACIB, BOB  (majitel: ing. Martin Kostelník)

Weissenfels, Lobitzsch – Německo
Conemaras Tracey – JUS, 69 bodů
Sarmando Dream Erica – ES, excellent v I. ceně, 189 bodů

 

dsaf

UK   19. April 2008<<<

This Saturday was a busy day. Our „doggy gang“ was divided into three actions. And thanks to our cell-phones we had a chance to rejoice in our successes, however far we were.
This time I didn´t start with dogs. Darina and Pavel sit exams for hunting firearms certificate and they were successful.
Martin went with Lyka (Isis Lady DAMA Krkonoše) to take a part in International Dog Show in České Budějovice and they were successful too.
Květa, Zdeněk, Tracey and Rica set out for setter-pointer club examination in Germany. Tracey for young dog examination and Rica for solo searching examination, in principle trail.
Tracey is Mrs Zimmer´s young bitch of irish setter (sire is Walmont Jeny´s Irsal). Tracey presented her beautiful and fast searching, which I didn´t see alongside irish setters for long time.
Rica (Erica Sarmando Dream) was entered just not to drive there with one dog only. She presented that her last year CACT title is well-deserved. Her joyfully work irradiated not only my face and faces of judges, but tightened attention of other people. She was rated with the highest point rating in her type of examination and she was a winner a day. Thanks to her performance I was invited with Rica to couple searching. And she received 11 points, what is the highest possible point rating. On the ground of my health handicap its not in my power to prepare her for this type of examination on the right level, because I am not so fast to help her with all turns against the wind. But she twigged that I am so slow and  she worked masterfully in front of judges and just on the fly she checked me at her back. It was an excellent example of splendid partnership with dog. We worked on high-pitched and wide slope, so all attendants had a chance to watch searching process. (Translator‘s notice: I was there too and it was really fascinating observation.)
Because transportation of guns and munition over the border is complicated, I appreciate friendly help of willing Mr and Mrs Pinkwart (Kennel Pinnower Moor).
Five minutes to six we started our trip home and raindrops were not a reason to pull down our great mood and  beautiful experiences, which we carried with us.

Recapitulation of  the day:

Ctěnice u Prahy
Darina and Pavel – successfully passed firearm certificate exams.

International Dog Show České Budějovice
Isis Lady DAMA Krkonoše – english setter bitch – Judge: Mr František Šonka (CZ) - working class – Excellent 1, CAC, CACIB, BOB (owner: Mr  Martin Kostelník)

Weissenfels, Lobitzsch – Germany
Connemara‘s Tracey – irish setter bitch – young dog field examination – 69 points

Sarmando Dream Erica – gordon setter bitch – solo searching field examination, excellent in first prize, 189 points.


sad    12. 4. 2008 Ostrava<<<

Této výstavě předcházelo mnoho pochybností, zda jet nebo ne. Změnili rozhodčího, už  nás posuzoval. Můj horoskop na tento den už v pátek avizoval:  ,,…dnes čerpejte klid před zítřejším zemětřesením…“.
Rica už od pondělka kulhá na poraněný přední běh, Džošíkovi chybí na černé hlavě lysinka, která se panu rozhodčímu líbí. Pojedeme? Nepojedeme?
Ve dvě jsme vstávali, já ani nešla spát, ve tři sraz u Zdeňka. Krátce po čtvrté hodině ranní auto vypovědělo službu a pár kilometrů před Hradcem Králové stojíme ve tmě a silném větru na dálnici. Jsme čtyři a tři psy. Nebyl to právě příjemný pocit. Naštěstí jsme dostali odvahu zatelefonovat naší Kačence, která bydlí nejblíže. Trvalo vteřinku než pochopila, proč jí budíme. Přijela pro nás a po cestě k ní nám nabídla svoje auto na cestu. Ani jsme nezaváhali, vysadili jsme jí doma, otočili a uháněli k ,,Neumětelům“, snad ten čas doženeme.
V Ostravě dnes ráno místo vykolejené tramvaje máme na cestě hořící kamion, ale na výstavu jsme dorazili včas. Náš kruh je venku a začíná pršet. Dáda předvádí Džošíka v bundě s kapucou na hlavě, ale pan rozhodčí je velmi příjemný a tak honem utíkáme po posouzení dovnitř do haly. Džošík byl v našem kruhu úplně první a Rica je úplně poslední.Po posouzení okamžitě odjíždíme, Džošík nám odpustí, že nejdeme na závěrečky. Znova prší.
Díky pochopení ředitele výstavy p. Coufala jsme dostali pohár hned a ujížděli jsme domů, tedy ke Kačence.
To už se den chýlil ke konci, ale před námi bylo pořád ještě co řešit. Minuli jsme odstavené auto. Hurá, je tady. U Kačky už čekal Martin a ta příjemnější část dne. Vynikající večeře v podobě lososa na talíři. Jenže to byla jen chvilka a pokračování je na dálnici. Přeložit se k Martinovi a jedeme pro auto. Každý řidič ví jaké dilema bylo nutno řešit. Dva kilometry před sjezdem míjíme policii, za minutku je za námi a vede nás na sjezd. Na ten pravý, na ten … n á š. Jsme s autem doma!
Při celé té ,,šňůře“ výstav, které jsme v poslední době absolvovali, to byl vlastně první problém, který jsme řešili a nakonec to skončilo dobrým pocitem.  Mám okolo sebe fajn lidi.
Děkuji všem, Kačence, Dádě, Zdenkovi, Pavlovi a Martinovi, že jsem se mohla nakonec radovat  z dobrých výsledků našich psů, vychutnat si se Sikorovými, kteří poprvé vystavovali svého Kimečka a výborně  předvedli jejich „antré“ na výstavy. Radovat se z Kvíčalky, který si taky vezl domů CAC, i z úspěchu Váňušky a o našich pejscích nemluvě.

                      Ještě jednou všem  V E L I K Ý   D Í K !

Rozhodčí MVDr. Šimek /CZ/

Auvergnéský ohař
Joshua Piaf DAMA Krkonoše – tř. mladých – V1, CAJC, BOB

Anglický setr
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – mezitřída – V1, CAC, NV - /maj. Ing. Šeda/

Gordonsetr
Kyleakin Scots DAMA Krkonoše – tř. mladých – V1 - /maj. p. Sikora /
Erica Sarmando Dream – třída vítězů – V1, CAC

 

dsaf

Fotogalerie/Photogalery >>>

UK   12. April 2008 National Dog Show Ostrava  <<<

Before this show we mediteted very much if to go or not to go. Finally on Saturday at 3 o‘clock in the morning we started our trip to Ostrava. At 4 a.m. our car by reasom of some engine trouble stopped on the highway. Only thanks to my daughter Klára, which borrowed us her car we continued in our travelling to Ostrava. Through our complicated travelling and subsequent problems with disabled vehicle towing, our participation on the show was successful and we can have very good feeling from this hard day. I would like to thank to Klára, Dara, Zdenek, Pavel and Martin, that I had a chance to rejoice on the base of successes of our dogs, but also from Quick‘s (Jack Russell Terrier Akili Sixi Hawk) title CAC as well as from first and very successful presentation of young gordon setter Kyleakin DAMA Krkonoše and titles CAC and National Winner of english setter Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše.

Judge: Mr. Šimek (CZ)

Braque d‘Auvergne
Joshua Piaf DAMA Krkonoše – youth class – Excellent 1, CAJC, BOB

English Setter
Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – intermmediate class – Excellent 1, CAC, National Winner (owner: Mr. Šeda)

Gordon Setter
Kyleakin Scots DAMA Krkonoše – youth class – Excellent 1 (owner. Mr. Sikora)
Erica Sarmando Dream – class of winners – Excellent 1, CAC

 


sad    9. 4. 2008<<<

Kalendářní jaro je tady, i když občasné sněhové plískanice a nevlídné počasí tomu zrovna nenasvědčují. Ve výcviku ,,mlaďochů“ ale pokračujeme a tak si někdy myslím, že ochota s jakou pracují ve vodě je podmíněná vidinou froté masáže a gaučem v teplíčku, který je čeká po návratu  ze studené vody domů.
Na fotografiích vidíte Džoše (auvergnéského ohaře). Ještě mu není rok, ale dělá nám úžasnou radost při výcviku. Aport zvěře - bažant, zajíc, liška - pro něj není žádný problém. Přinášení z vody po výstřelu také bez problému. Je radost s ním chodit ven a dívat se na jeho temperament a chuť k práci. Je pravda, že mám pro něj ,,vzorový příklad“. Jeho maminka Andy jednou předvede co se požaduje a synáček se okamžitě předvádí, že to umí stejně dobře.  Vyjít si s nimi do pole nebo k vodě je skutečný balzám na nervy.  Spolehlivá poslušnost a koncetr při vystavování a přiznávání. O takové vzájemné spolupráci se pejskařům často zdá . Pokud je člověku těžko na duši a pustí si tenhle páreček psů, tak jdou všechny chmury pryč a vracíte se domů se zářivým úsměvem. Venku jsou to lovci tělem i duší. Když si je k odpočinku vezmete vedle sebe na gauč, tak soupeří o to, kdo z nich bude ležet blíž u vás a prokazovat vám svou psí lásku a oddanost. S tak úžasnou povahou, jakou jsem našla u těchto psů je vynikající soužití.

Se zpožděním dodávám zprávu o naší Jaq (BA), která je v Maďarsku,  i ona už začala úspěšně absolvovat výstavy ve třídě mladých:
30.03.2008 – Kalocsa CAC – Maďarsko
Rozhodčí: pan Sándor Szabó (H)
Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše – Výborná 1, Juniorský vítěz, Nejlepší junior, BOB

dsaf

dsaf

dsaf

 UK   9. April 2008<<<

Springtime is here, though thanks to occasional snow slushes and unkind weather it doesn´t look like spring. But we continue in the training of our „youths“. Sometimes I think that their itch to work in a water is subject to their pleasure from terry-cloth massage and sofa in warmth, waiting for them after return home from chilly water.
On pictures you can see Joshua (Braque d´Auvergne). He is less than one year old, but retrieving of pheasants, hares, foxes is not a problem for him, as well as bringing from the water after shot. It is really pleasure to go out with Joshua and to watch his temperament and great mood to work. Truth, he has an excellent example. His mother Anda just once demostrates what is expected and son immediately performs that he can do it too. Their reliable obedience, concentrativeness during pointing… it is my „therapy“ to go afields or to the water with them, where they are real hunters. And during relaxation on the sofa at home they struggling who will lie closer to me and will have a chance to argue their love and loyalty.  Their co-operation with me its really dream. With amazing character, which I found on these dogs, is excellent co-existence.

With pleasure I would like to impart, that our Jaq (Braque d‘Auvergne), which lives in Hungary, too off her dog show path:
30. March 2008 - CAC Dog Show Kalocsa – Hungary
Judge: Sándor Szabó (H)
Jacqueline Piaf DAMA Krkonoše – Youth Class – Exc.1, Junior Winner, Best Junior, BOB


dsaf


sad    30. 3. 2008 Jarní svod loveckých psů<<<

Je možné říci, že se stalo tradicí pro gordonáře a jejich příznivce setkávat se každý rok na svodu mladých psů s odchovanci uplynulého roku. Dnes se sešlo 36 vesměs mladých gordonů a bylo skutečně na co koukat. Z našich loňských Damáků tam byli 4 štěnda  a dětiček po Artíkovi přijelo dokonce 6. Moc mě mrzí, že z anglických setrů se nepřijel ukázat nikdo. Zato auvergnéští ohaři přišli všichni tři, kteří u nás zůstali. Je to docela úspěch,když vezmu v potaz, že přijeli majitelé z různých koutů republiky. Moc všem děkuji a přeji jim mnoho dalších radostí s jejich nezbedníky. Fotografie ze svodu naleznete na http://gordonka.rajce.idnes.cz/Svod_Praha_30.3.2008/
Počasí nám přálo a tak s Elly, která se také svodu zúčastnila, jsme si kromě dobrého oběda dali ještě hodinku hledání na zajíčkách a bažantech a utrmácení a spokojení jsme se vrátili k večeru domů s pocitem hezky stráveného dne.

dsaf

dsaf

UK    30. March 2008  Spring examination of hunting dogs<<<

It is almost tradition, that gordon setter breeders and gordon setters supporters and friends are seeing around with last year nurselings on the occasion of spring examination of hunting dogs. Today came together 36 young gordon setters. From our last year´s DAMA puppies were there 4 gordon setters and 6 babies of our sire Art. I regret that from our last year´s english setter puppies were there no one. But all from our last year´s Braque d´Auvergne puppies (which stayed in the Czech Republic) were there. I would like to thank to all the owners of our  last year´s puppies for their participation and I wish them a lot of pleasure with their dogs. Some Picture on: http://gordonka.rajce.idnes.cz/Svod_Praha_30.3.2008/
After very good lunch we went with our dogs and with gordon setter bitch Elly (which took a part in examination too) to the fields. After one hour of searching of hares and pheasants we went home with feeling of very nicely spent day.


sad    29. 3. 2008<<<

Jarní víkendy se pomalu začínají podobat kontrolním zkouškám. Psi jsou připravováni na zkoušky vloh, na jarní pohár a trailové soutěže, také aporty se dolaďují a mezi to se musíme vejít i s výstavami .
V sobotu  si Dáda jen tak odskočila  s  Džošíkem na Slovensko do Nitry na NV.

Rozhodčí Erdös Lászlo /H/
Auvergnéský ohař
Joshua Piaf DAMA Krkonoše – tř. mladých – V1, CAJC, BOB
Dostal krásný posudek, zvláště byl pochválen za dynamický, elegantní pohyb

Rozhodčí Pál Jozef /SK/
Anglický setr
Na svou první slovenskou výstavu také cestoval Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše - maj. Ing. Šeda - mezitřída –V1, CAC

dsaf

sad    29. March 2008<<<

Spring weekends are in token of training. Dogs are preparing for abilities exams as well as trail races, spring cup… But we have to manage to take a part in dog shows too.
On Saturday Darina took a part with our Joshua in National Dog Show Nitra (Slovakia).

Braque d‘Auvergne
Judge: Mr Erdös Lászlo (H)
Joshua Piaf DAMA Krkonoše – youth class – Excellent 1, CAJC, BOB
Joshua received very nice judgement, before all thanks to his dynamic and elegant movement.

English setter
Judge: Mr Pál Jozef (SK)
To take a part in his first Slovak Dog Show also traveled Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – owner Mr Šeda – intermmediate class – Excellent 1, CAC

 


sad    21. 3. 2008 MVP Praha - kvalifikace na Cruft‘s Dog Show 2009<<<

Na této výstavě jsme měli docela slušné zastoupení a mohlo být ještě lepší, ale bohužel je doba hárání a tak se Jasmíne /BA/ nemohla zúčastnit, naše výstavní řády to nepřipouští.
Na MVP bylo 6 jedinců DAMA Krkonoše  + naše dvě gordony Elly a Rica.

Hodnocení našich psů:
Auvergnéský ohař: rozhodčí   MVDr. Šimek
Josua Piaf DAMA Krkonoše     tř. mladých    V1 bez titulu
Joane Piaf DAMA Krkonoše    VD

Anglický setr a gordonsetr :rozhodčí Z. Píbl

Ivanhoe Maxwel DAMA Krkonoše mezitřída  VD
Isis Lady DAMA Krkonoše  třída otevřená  V1 CAC, CACIB
Ivonne Lady DAMA Krkonoše třída pracovní V1  CAC,  res. CACIB

V gordonech nastoupilo do skutečného boje o kvalifikaci na Cruft‘s
5 nádherných jedinců všichni oceněni titulem  CAC  a v boji o kvalifikaci si ve psech vybojoval  pokrevní příbuzný našich děvčat 11 měsíční potomek,, Kingpointa,, /CAJC/
Naše děvčata si tentokrát přehodila role
Erica Sarmando Dream třída pracovní V1, CAC. CACIB, BOB – kvalifikace na Cruft‘s
Elly SArmando Dream Třída otevřená V1, CAC, res. CACIB

dsaf

sad    21. March 2008  International Dog Show Prague – Cruft‘s Dog Show 2009 qualification<<<

In Prague we had strong participation this time. And could be stronger. Its pity, but young bitch of Braque d´Auvergne Jasmine DAMA Krkonoše is rutting now and on the base of Czech dog show rules is not possible for her to take a part in the show.
Our team: 6 DAMA Krkonoše dogs and our two gordon setters Elly and Erica.

Results of our dogs:
Braque d‘Auvergne – Judge: Mr Šimek

Josua Piaf DAMA Krkonoše     tř. mladých    V1 bez titulu
Joane Piaf DAMA Krkonoše    VD

English Setters – Judge: Mr Z. Píbl

Ivanhoe Maxwel DAMA Krkonoše mezitřída  VD
Isis Lady DAMA Krkonoše  třída otevřená  V1 CAC, CACIB
Ivonne Lady DAMA Krkonoše třída pracovní V1  CAC,  res. CACIB

Gordon Setters – Judge: Mr  Z. Píbl

Erica Sarmando Dream třída pracovní  V1, CAC. CACIB, BOB – kvalifikace na Cruft‘s
Elly SArmando Dream Třída otevřená V1, CAC, res. CACIB


sad    14. a 15. 3. 2008<<<

Dnes se Martina s Bondym probudili ze zimního spánku a tak se k nám přidali na procházku do terénu. U silnice jsme našli ještě teplého zajíce a tak jsme ho rychle ,,zaštupovali“, a hned jsme si udělali všichni přinášení teplé srstnaté a dohledávku s vlečkami a měli jsme pocit dobře vykonané práce.  Psi dobře hledali (Ive excelentně), vystavovali (zajíc, bažant, koroptev/) postupovali (nejlépe Váňa),  Josh a Tracey přiznávali a hlavně všichni byli poslušní. Co víc jsme si mohli přát? Sluníčko se na nás usmívalo a tak jsme si všechno ještě přisladili zmrzlinovým pohárem a horkými malinami.V neděli ráno jsme si s radostí přispali, déšť nás přesvědčil o včerejším správném rozhodnutí věnovat výcviku celou sobotu.

dsaf

dsaf

dsaf

dsaf

sad    14. and 15. March 2008<<<

On Saturday we had very nice training in fields. Ivonne, Iwanohoe, Bondy, Joshua, Tracey worked very hard and very successfully (bringing and tracking of warm furred game, searching and setting of hares, pheasants, partridges…). All of them were obedient. Weather was sunny. So we were very content and we enjoyed not only nice day but ice cream with hot raspberries too. Rainy Sunday insured us, that all-day training in Saturday was very good resolution.

 


sad    9. 3. 2008<<<

se narodilo fenečce AS Charlotte DAMA  Krkonoše 7 krásných štěňátek (4 pejsci a 3 fenečky) - podrobnosti naleznete na www.zestitarskeholesa.eu
Maxík a Dračice jsou tedy dědeček a babička a naše  Í…čka mají synovce a neteřinky.Přejeme jim hodně zdravíčka a hodné páníčky.

 

sad    9. March 2008<<<

English setter bitch Charlotte DAMA Krokonoše gave birth to 7 beautiful puppies (4 dogs and 3 bitchies) – more information you can find on www.zestitarskeholesa.eu
So our Maxwell and Epril are grandparents and our I-beginning english setters have nieces and nephews. We wish them all the best.sad    3. 3. 2008   Velké zklamání – nepojedeme na Cruft‘s Dog Show<<<

Erica Sarmando Dream - naše gordonka, se vloni dvakrát nominovala na tuto prestižní výstavu. Jednou v srpnu na Slovensku a jednou v listopadu na výstavě v Praze.
Rozhodli jsme se, že když se jí to podařilo dvakrát, tak tam tedy pojedeme.  Vše bylo včas odesláno s ohledem na zveřejněné termíny. Přípravy a zajištění všech náležitostí nejsou zcela jednoduché a z hlediska finančního zanedbatelné. Termín výstavy se blížil a nervozita se stupňovala. Stále jsme neměli vstupní list na výstavu. Už zbývalo jen 14 dnů a tak jsme tedy telefonovali pořadateli do Anglie. Dlouho trvalo než jsme dostali kompetentní odpověď.
Erica a ještě další psy, kteří se v Praze nominovali a posílali přihlášku až po této výstavě nebyli už na výstavu přijati, protože administrativa v Anglii již před výstavou nevyřizovala v daném termínu klubová čísla, která jsou nutná pro zařazení nominovaných psů.
Je to velké zklamání a škoda, protože mnoho psů od nás se tam nevystavuje.
Píšu to proto, aby ti, pro které je Cruftova výstava v Anglii metou, neváhali a požádali o číslo s předstihem a vyvarovali se tak zklamání, kterému jsme byli vystaveni my.

 

sad    3. March 2008  Great regret – we do not go to Cruft‘s Dog Show<<<

Our gordon setter Erica Sarmando Dream was twice nominated to this prestigious dog show last year – in August in Slovakia and in November in Prague‘s show. So we decided to go there. We sent all documents in time and started to prepare everything for our trip to Great Britain. We were nervous, because two weeks before show we didn‘t receive any entry documents. Therefore we called convener to UK. It was not so easy to get qualified answer. Our Erica and some other dogs with nomination from Prague‘s show, owners of which sent entry forms after this show in November, didn‘t receive ATC numbers in time. ATC number is necessary to file the dog to the show. Its a great regret for us, because not too much dogs from the Czech Republic is taking part in this show.
I am mentioning this story here to inform all other people interested to go with their dogs to Cruft‘s show, not to wait and send an application for an Authority To Compete number as soon as possible – to avoid great regret, which we feel now.

 


sad    1. 3. 2008<<<

První březnový víkend jsme nelenošili, i když si s námi  vichřice Emma měřila síly. V plánu byl tentokrát výcvik na střelnici a to nejen pro psy, ale hlavně pro jejich páníčky, adepty myslivosti. Odpoledne už byl ten nejsilnější poryv větru za námi, a tak jsme to jeli zkusit. Pár odvážlivců na Chloumku skutečně bylo. Popravdě v chatě bylo nejlépe, oběd nám chutnal a tak nezbylo, než se postavit na stanoviště a založit zbraň do ramene. Střelci byli šikovní, protože i strefovali a nevěřím tomu, že to bylo jen proto, že vítr letící ,,holuby“ hezky zpomalil. Prostě jim to šlo a nejlíp Zdenkovi, pod heslem ,,všechno pro Máňu“. Pesany jsme ale do lesa nepustili a radši jsme je nechali klidně spát, střelba je nijak nevzrušila a tak dvojí účel byl naplněn.

 

sad    1. March 2008<<<

First weekend in March we do not slug, though hurricane Emma copes her power with us. On Saturday we planned shooting-range training not only for dogs, but first of all for their owners – hunting adepts. In the afternoon was the strongest wind and storm away, so we went to try it. Just few people were in shooting-range Chloumek and truth is that the best enviroment was in a cottage, lunch was tasty… Shooters were handy, some „pigeons“ were stricken. But forest walk with dogs, thanks to the weather, we do not realized. They were sleeping and shooting was not exciting for them. So double effect of our trip was fulfilled.


>>>20.2.2008<<<

Dnes jsme absolvovali s Elly Sarmando Dream RTG kyčlí a dopadl dobře. Eliška má DKK 1/1. Tento výsledek odstartoval plán na její uchovnění a  to znamená zkoušky a další výstavy.
Eliška má vynikající nos a příznačný temperament a tak je naděje, že se nám tento záměr podaří naplnit. Ještě přidá nějakou tu výstavu pro potvrzení svých exteriérových kvalit,  aby do našeho chovu přibyla fena, která má šanci českému chovu předat kvalitní geny k zachování standardu plemene.

dsaf

                    

Krásné počasí a prodlužující se den umožňují intenzivní výcvik, který  je během dlouhé zimy omezen na nejnutnější. Pohyb dělá pesanům radost a je skutečně na co koukat. Pokroky se pomalu dostavují. Rozhýbáváme ,,línou kůži,,
a počítáme kolik nám zůstalo zvěře v revíru. Na dosud  holých polích se výborně učí klidy před srstnatou. Aporty se průběžně upevňují.

 

fsadf

 

ee


>>>20. February 2008<<<

Today we passed successfully X-ray investigation of hip joints of Elly Sarmando Dream. Elly has DKK 1/1 (HD1). So thanks to this outcome Elly has a chance to be a dam, but it meens other examinations as well as other dog shows. She has very good nose and typical temperament, on the base of which exist real expectation to fulfil this plan. She will take a part in some dog shows to confirm her exterier qualities. She is a bitch, which has a chance to contribute to preservation of breed standard in gordon setters breeding in the Czech Republic.


Nice weather and elongating day enables more intensive training, which was impossible during winter time. Dogs are happy, they loves movement and we can watch them with pleasure.

Fotogalerie/Photogalery >>>


>>>10.2.2008 Členská beseda Českého pointer seter klubu<<<

Po včerejší výstavě v Brně jsme se dnes poránu sešli v Praze na klubové členské schůzi.
Konečně se nám po půl roce podařilo dosáhnout alespoň dílčího úspěchu a to zrušení  poplatku za tak dlouho klubem nazývaná nadpočetná štěňata.

Schůze probíhala v obvyklém duchu téměř monologu, diskutujících bylo ,,mnoho“ a hlavně rychle zaražených, jako vždy jsme si odhlasovali i to, co jsme nechtěli, ale to prý je v pořádku, protože je třeba se podvolit většině, která vlastně na schůzi nepřišla.
K dotazu na způsob posuzovaní jedinců, kteří ani v dané toleranci nedosahují výšky dané standardem země původu plemen, které náš klub zastřešuje, jsme se dozvěděli, že tito jedinci budou na výstavě posouzeni, ale za tento nedostatek budou penalizováni.
Moc jsme se pobavili, když jsme se dozvěděli, že je dána také váha vystavovaného jedince.
To bylo téměř dojemné.:-)))

Pochopitelně nejzajímavější rozhovory a úvahy se rozvinuly ve svobodném ovzduší až po schůzi, kde se zvažovalo, zda by nebylo rozumnější vytvořit si kluby pro jednotlivá plemena.

>>>10. February 2008 – Czech Pointer & Setter Club Meeting<<<

On Sunday, after Satuday‘s Dog Show in Brno, we came together on Annual Meeting of Czech Pointer & Setter Club members in Prague.


>>>9.2.2008 MVP Brno<<<

Posuzování začíná  vždy od psů a tak dnes máme první příležitost zveřejnit výsledky našich odchovaných auvergnéských ohařů. Bylo jim právě 9 měsíců a jeden den a poprvé tedy mohli zasáhnout  do opravdového posuzování.

Rozhodčí. Ing. J. Dostál

Joshua Piaf DAMA Krkonoše – pes - třída mladých – V1, CAJC
Krásný posudek s pochvalou velmi pěkného předvedení Darině.

Joane Piaf DAMA Krkonoše – fenka – třída mladých – VD
Její handlerka si těsně před začátkem vystavování musela vyřídit záležitosti, ke kterým došlo špatnou  administrativou na výstavě, vběhla do kruhu a docela zapomněla, že předvádí ohaře a ne čivavu, na kterou je zvyklá. To se potom odrazilo i na posouzení. Příště se prý polepší.

U kruhu jsme také našli odpočívat  psa auvergnéského ohaře, který nám byl doporučen ke krytí poradkyní chovu po zamítnutí vyžádaného Rona. Pes je to opravdu pěkný, avšak majitel není ochoten podat o psovi bližší informace, s tím že pokud je uchovněn, tak nám to má stačit. Protože nám to nestačí, krýt s ním nebudeme. Počkáme si na Rona a bychom  se spolu s ochotnými majiteli psa mohli radovat s odchovaných štěňátek.

 

Anglické setry a gordonsetry posuzoval  MUDr. Vlastimil Novotný.
K našemu kruhu se rychle stahovalo velké množství diváků. Nebylo to jenom proto, že se zde prezentovali nejkrásnější psi  VII. skupiny. Měli jsme raritku. Za panem rozhodčím stály tři sudičky, se kterými se pan rozhodčí neustále bavil a konfrontoval svůj pohled na posuzované psy. Chovatelky a majitelky posuzovaných psů.
Ty ovlivňovaly pořadí psů a ostatní přihlíželi, jak pěkně to u nás funguje.
Naši psy už byli posouzeni  tímto rozhodčím  v Českých Budějovicích a tak jsme byli zvědaví, jak se budou posudky lišit. Je to opravdu zajímavé. Srovnání posudků bude u jednotlivých psů.
Bylo přihlášeno 20 anglických setrů.

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – pes - mezitřída – V1, CAC
Izabel Lady DAMA Krkonoše – fena - tř. pracovní - VD
Isis Lady DAMA Krkonoše – fena tř. pracovní – V1 bez titulu - /fence je vytknuta délka /

 

Gordonsetrů bylo posouzeno 17

Elly Sarmando Dream – fena - třída otevřená – V1, CAC, CACIB
Erica Sarmando Dream – fena tř. pracovní – V1, CAC,  res.CACIB

Tentokrát sestřičky stály bok po boku a vzhledem k zalíbení rozhodčího pro drobné psy si svůj úspěch vychutnala Eliška.

ee


>>>9. February 2008 – International Dog Show Brno<<<

We have first opportunity to present results of our Braque d‘Auvergne dogs. In a day of show they were nine month and one day old, so they have their first chance to get real judgement.

Judge: Mr. J. Dostál (CZ)

Joshua Piaf DAMA Krkonoše – male dog – youth class – Excellent 1, CAJC
He got beautiful judgement with excellent presentation‘s approbation for handler Darina.

Joane Piaf DAMA Krkonoše – female dog – youth class – Very Good
Her handler had to solve some administrative problems before coming to the ring, so she forget she is not in the ring with chihuahua as usual. This fact had an influnce to the presentation of the dog and judgement too. Next time it will be better.

Beside the ring we met Braque d´Auvergne male dog, recommended us by adviser of  Braque d‘Auvergne breeding as father of our bitch puppies. It is really very nice dog, but his owner doesn‘t want to give us more detailed information about his dog. He meens must be enough for us to know that his dog is officially Sire. Its not enough for us, so we will wait for Ron, to have a joy of puppies with Ron‘s willing owners.

Judge for english setter as well as for gordon setters was Mr Vlastimil Novotný (CZ).
There were 20 english setters in the ring.

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – male dog – intermmediate class – Excellent 1, CAC
Izabel Lady DAMA Krkonoše – female dog – working class – Very Good
Isis Lady DAMA Krkonoše – female dog – working class – Excellent 1 without title.

There were 17 gordon setters.
Elly Sarmando Dream – female dog  - open class – Excellent 1, CAC, CACIB
Erica Sarmando Dream – female dog – working class – Excellent 1, CAC, res. CACIB

So this time Elly overplayed her sister, because of judge‘s slight dogs liking.

Fotogalerie/Photogalery >>>


>>>26.1.08 MVP Trenčín – Slovensko<<<

posuzoval p. Jozef Stanovský /SR/

Gordonsetr
Erica Sarmando Dream Jch ČR, Ch ČR, obržela ve třídě otevřené titl. CAC a res, CACIB.
Tímto splnila podmínky pro získání titulu Slovenský šampion.


>>>26.1.2008 International Dog Show  Trenčín - Slovakia<<<

Gordonsetter
 
Erica Sarmando Dream Jch ČR, Ch ČR – CAC, res. CACIB  she came true Slovakia Champion terms.


>>>19.1.2008  Top hotel Praha - Šampión šampiónů  2007- soutěž pořádaná ČMKU<<<

Dnes jsme si užili krásný den. Společensko psí událost roku, páni rozhodčí v obleku s motýlkem, dámy ve večerních toaletách a mezi nimi výběr psů, kterým byly uděleny tyto tituly:
- ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION
- ČESKÝ ŠAMPION
- ČESKÝ VETERAN ŠAMPION
- INTER ŠAMPION

Konečně po všech absolvovaných výstavách  jsme měli možnost podívat se na zástupce téměř všech plemen, která u nás při výstavě nemáme možnost vidět proto, že se vystavují jiný den a také proto, že většinu času při výstavě trávíme u kruhu se psem, kterého vystavujeme.
Dnes tu byl náš JCH Iwanhoe /Ivánek/. Nepostoupil do výběru, protože ani nejlépe oceněné juniorhandlerce Terezce Šubrtové se nepodařilo zvládnout v základním kruhu jeho mladistvou touhu  po krásné hárající Eglantině.
Ani Erica nepostoupila a gordonsetry representoval Moničin Terry, který  přes to, že se léčí s bolavými zády, se krásně prezentoval v postoji i v pohybu. Obsadil pěkné 2. místo ve skupině a ještě v soutěži TOP dog 2007 páté místo ve skupině. Gratulujeme.
Díky výborné organizaci jsme si mohli všechno v klidu a pohodě pěkného prostředí vychutnat, zhodnotit  sladěnost párů - pán a pes. Dámy na vysokých podpatcích to zvládaly úžasně a proti strohému pánskému obleku měly daleko větší možnosti dát vyniknout svému šarmu ve večerních toaletách. Ovšem pánové se nenechali zahanbit a i políbení ruky jsme zaznamenali v jejich dvornosti. Pauza na oběd umožnila přihlížejícím všechno stihnout a tak jsme se rozcházeli a rozjížděli do svých domovů po 19.hod večer s příjemným pocitem hezky prožitého dne.

ss


>>>19.1.2008 TOP HOTEL Prague – Champion of champions 2007 – Dog Show organized by ČMKU (Czech Kennel Club)<<<

Beautiful day. Dog function of the year. Judges in black tie, ladies in robes and around selection of  dog festooned with tiltles:
- Czech Junior Champion
- Czech Champion
- Czech Veteran Champion
- Inter Champion.

After participation in many dog shows, we had a chance to watch representives of nearly all breeds, what usually we not catch in shows, because we are busy just in our ring.
Today took a part in show our Czech Junior Champion Iwanhoe. He doesn´t proceed, to supple his youthful interest of beautiful and hot Eglantine was not in Tereza´s  power, though she is Junior handling winner.
Even Erica doesn´t proceed. Gordon setters were represented by Monika´s Terry. His beauty and excellent presentation in pose as well as in movement  lifted him to second place in group VII. He also placed 5th position in the group in contest TOP DOG 2007. Congratulations.
In the evening we went home with very pleasant feeling of nicely spent day on very good organized dog event.

Fotogalerie/Photogalery >>>


>>>12.1. 2008 Bášt <<<

Toto povánoční posezení bylo plánováno dlouho dopředu, ale hodilo se nám k „vydýchání“ dojmů z výstavy
v Olomouci, které s námi znovu prožívali v příjemném prostředí naši přátelé pejskaři. Ti začínají o něco později, ale také chystají pro své psí kamarády další výstavní a pracovní turné.

bast


>>>12.1. 2008 Bášt <<<

On the occasion of this afterchristmas gathering we lived again our impressions from National dog show in Olomouc with our friends. They will start little bit later, but they also plan for their dog friends to continue in dog show and working tour.

bast 2

 


>>>11.1. 2008 NVP Olomouc<<<

01


Tak konečně první společné veliké vykročení v tomto roce. Vypravit se v tomto nepříznivém počasí do Olomouce je dost náročné, ale co člověk neudělá. Dlouho jsme se neviděli s přáteli a známými, kteří se pravidelně na výstavách setkávají a proč zapírat, zvědavost zda se nám podaří dokončit započaté šampionáty, nás nutí vyrazit do boje. Dokonce už v tomto zimním termínu se objevili první nováčci ve třídách dorostu a mladých. Už tradičně z Prahy vyjíždíme s Martinem a Lykou, se Zdeňkem a Ričí, tentokrát i Dáda s Ive a sólo z hor vyráží náš benjamínek Eliška se svojí suitou a z Pardubic Jarda s Váňou.

Tak jak jsme dopadli – angličtí setři – rozhodčí p. H. Kunfalvi / CZ/


Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše JCH ČR maj. Ing. J. Šeda – mezitřída – CAC
A ještě se zúčastnil juniorhandligu a v párech s Ivonne.
Isis Lady DAMA Krkonoše JCH SR maj. Ing. M. Kostelník – tř. pracovní – V1, CAC, BOB, Národní vítěz, tímto titulem splnila podmínky pro zadání titulu Junioršampión České republiky
Ivonne Lady DAMA Krkonoše maj. D. Kocúrová – tř. pracovní – V2 – za svou úspěšnou sestrou /bohužel díky naší chybě se špatným rozmístěním do tříd/

gordonsetry posuzoval p. J. Němec /CZ/

Elly Sarmando Dream – mezitřída - V1 bez titulu – a to pouze díky nezkušenosti
Erica Sarmando Dream JCH ČR – tř. vítězů – V1, CAC, BOB, Národní vítěz, 3. BIG. Zadáním titulu CAC splnila podmínky pro získání titulu Český šampión.
GRATULUJEME


>>>11.1.2008 National Dog Show Olomouc<<<

Our first big step into new dog show season. Despite of weather foulness we went to Olomouc to meet our friends and to find out if its in our power to finish championships, which we started last season.
Traditionaly we went from Prague with Martin and Lyka (Isis), Zdeněk and Ričí (Erica), this time also Darina with Ive (Ivonne). From the mountain went our butch Eliška (Elly) with her retinue and from Pardubice went Jarda with Váňa (Iwanhoe).

So how we falled out?
English setters – Judge: Mrs Hana Kunfalvi (CZ)

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše JCH ČR – owner: Mr Jaroslav Šeda – intermediate class – Excellent 1, CAC … and he also take a part in juniorhandling and show of couples with Ivonne Lady DAMA Krkonoše.
Isis Lady DAMA Krkonoše JCH SR – owner: Mr Martin Kostelník – working class – Excellent 1, CAC, National Winner, BOB – she came true Czech Junior Champion terms.
Ivonne Lady DAMA Krkonoše – owner: Darina Kocúrová - working class – Excellent 2 (behind her successful sister, thanks to our mistake in a placement to the classes, unfortunately).

Gordon setters – Judge: Mr Josef Němec (CZ)
Elly Sarmando Dream – intermediate class – Excellent 1, without title due to the inexperience.
Erica Sarmando Dream JCH ČR – class of winners – Excellent 1, CAC, National Winner, BOB, BIG 3 – she came true Czech Champion terms.
CONGRATULATIONS.
 

rony

Této výstavy se také zúčastnil auvergnéský ohař Rony manželů Čadových, který získal od rozhodčího p. Navrátila ocenění V1, CAC,BOB, Národní vítěz, který ve svém 1 ½ r startoval ve třídě pracovní na základě již v říjnu r. 2007 složených podzimních zkoušek. Již od té doby jsme rozhodnuti, že tento pejsek bude otcem našich příštích štěňátek a proto jemu i majitelům dvojnásob gratulujeme k obrovskému úspěchu.

 

In this dog show took a part also Čada´s Braque
d´Auvergne Rony,
which got evaluation Excellent
1, CAC, National Winner and BOB from judge Mr Navrátil (CZ). In his one and half year he started in working class, on the base of autumn hunting exam, which he passed in October 2007. From that time we are resolved, that this dog will be father of our next puppies. We congratulate to him as well as to his owners.


Fotogalerie/Photogalery >>>


Aktuality 2007 >>>

   
stenatkaknihakontaktfrenchenglishdeutsch