auverg
aktuality foto kontakt

 

 

 


pf 2008


V krátkých dnech a dlouhých večerech se rychle blíží konec roku 2007. Navzdory nepříznivému počasí mají psi i jejich majitelé stále elán udržovat si kondici a dobrou náladu tolik potřebnou k práci, která nás má přiblížit k našemu pomyslnému cíli, který si klademe stále výš a výš.
Málokdo se na konci roku ubrání bilancování. Dovolím si tedy udělat to za naši psí partu ze svého hlediska. Udělali jsme letos velký kus práce a ušli jsme pořádný kus cesty ale příští rok je před námi 
a ten by mohl být ještě lepší.
Proto na  tuto cestu přeji všem pejskařským spřízněným duším odhodlání a trpělivost.

Veselé vánoce a šťastný nový rok.


Now, during short days and long evenings is coming on   the end of year 2007. Despite of  contrary weather, still have dogs and their owners verve to keep their form and good mood to work, which has to approach us to our imaginary aims, which we are putting higher and higher.
Hardly anybody is fighting off evaluation on the end of the year. So, I will try to make it in the name of our doggy gang. We made hunch of work and we went hunch of way. But next year is ahead of us and could be still better.
Therefore I wish to all dog friendly souls a lot of resolve and patience.

Merry Christmas and happy New Year.

                                                                                                                    Květa a Darina

draca


>>>1. a 2. 12 .2007 Wels –Rakousko – 2x MVP<<<
Tak jsme si opravdu ještě po závěru výstavní sezóny u nás, vylepšili score  na dvojvýstavě v rakouském Welsu.
Posuzování bylo důkladné s obsažnými posudky, které neopoměly žádnou náležitost.

1. 12. 2007
Ivanhoe Maxwell DAMA Krkonoše
- pes AS –/ maj. ing. J. Šeda / tentokrát už v mezitřídě v konkurenci dospělých
Obdržel titul CACA – s nádherným posudkem.
Erica Sarmando Dream – fena GS –třída pracovní – CACA, CACIB

2.12.2007 se výsledek opakoval naprosto stejně, s krásnými posudky

V tomto roce už to jsou skutečně poslední zprávy z výstav  a teď už nastane jenom práce na honech a výcvik pro další pracovní zkoušky. Nikdo z nás neusíná na vavřínech a všichni se těší na  další a další přátelská setkání
a soupeření v pilném výcviku.

Ve fotogalerii jsou umístěny první fotografie letošních odchovanků – Damáků.

Prosím majitele ostatních, aby poslali foto svých uličníků a uličnic z našeho odchovu, abychom mohli alespoň na fotografiích porovnat jejich předpoklady s těmi  staršími sourozenci.

Fotogalerie >>>


>>>24.11.2007<<<
Měšice- Jihlava – Polná a zpět- celkem 311Km  dlouhá cesta a to není zrovna málo, když připustím, že od dob mého poranění při autohavárii se  na zimní silnice zbytečně nepouštím.
Jenže štěňátka našeho Artíka /Avese od Semenačky / mají ještě malé nožičky a k nám by netrefila a vidět jsme je chtěly obě moc, abychom mohly popovídat s Jiřinkou – chovatelkou - a hlavně abychom viděly co z toho spojení vzešlo.
 Štěňátkům je 5 týdnů jsou krásná a milá, jak takoví drobečkové dovedou být, jsou tlusťoučká a o mamce Dyksi se také nedá říct, že by byla štíhlá. Jen co se jí mimča dotknou, tak z ní mlíčko doslova stříká. Asi to uvidíte i na pár fotografiích.  Jsou tak pěkná, že pokud se dostanou  k těm správným majitelům tak to budou nejen šampioni jejich srdcí, ale i výstavní kousky. Moc jim všem držíme pěsti a věříme, že to budou ty nejkrásnější a nejmilejší dárky pod letošním vánočním stromem. Ještě nejsou všichni zamluveni
a tak se podívejte na stránky CHS z  Dvorku Čamourku.
/ http://www.dvorekcamourek.estranky.cz/

Fotogalerie >>>

 

asdaads

Trochu opožděně ale o to s větší radostí jsme se dozvěděli, že nejen AS z našeho chovu u nás jsou výstavně
i pracovně úspěšní, ale i v Lotyšsku je tomu tak.

Innes Lady DAMA Krkonoše  AS  maj. Sarmite Adomaite dosáhla v tomto roce titulu Lotyšského  Junior šampióna .

>>>MVP Praha 17.11.2007 - Cruft‘s kvalifikace Birmingham 2008<<<
Závěr letošní výstavní sezony byl opravdu veliký. V katalogu bylo zapsáno 4 971 psů. Přijelo si k nám pro kvalifikaci i mnoho cizinců,ale naše kvalitní chovy nastoupily do boje.
Dali jsme si na této výstavě rodinný sraz s letošními odchovánky. Bylo velmi ošklivé počasí, plískanice se sněhem a tak ti, kteří se dostavili, projevili opravdové odhodlání sejít se se sourozenci a poškádlit se navzájem. Ještě dřív než jsme dorazili na výstaviště byl už u kruhu GS Kingíček, který hrdinně nastoupil i do kruhu v dorostu a výborně předvedli s páníčkem svůj temperament a vysloužil si velmi pochvalné ocenění  VELMI NADĚJNÝ.
AS Jim se přišel ukázat s celou svou lidskou smečkou.
GS Gerda a Kim se dostavili v průběhu vystavování.
BA  Joan, Míňa a Josh se setkali také u kruhu a Joan si jako správná modelka odkráčela své první výstavní molo s VELMI NADĚJNOU  za obdivných pohledů přihlížejících.
Pro nás s Dádou, jako pro chovatele a pro lidský mamky to byl ten nejmilejší zážitek, vidět, jak mají ty naše broučky jejich páníčkové rádi.
Moc a moc všem děkujeme.
Začali jsme těmi nejmladšími ale neskončíme u nich. Podle výstavního zvyku dáme přednost psovi a tak je nutné vyzdvihnout úspěch Ivánka a jeho šikovné handlerky, které ing. J. Šeda pro něj má.

Ivanhoe Maxwell DAMA Krkonoše AS získal třetího CAJCe, tím dosáhl titulu Český junior šampion a jako první dnes získal nominaci na CRUFT‘S Dog show.

Isis Lady DAMA Krkonoše AS /Slov. JCH / maj. Ing. M. Kostelník / obdržela druhého  CAJCe u nás a druhou nominaci v tomto roce na CRUFT‘S Dog show. První získala na Slovensku.

Ivonne Lady DAMA Krkonoše AS /maj. Darina Kocúrová /  už ve třídě pracovní zabojovala i ve svém mládí a získala ke svému pracovně dosaženému úspěchu CACT ještě i výstavní ocenění res. CAC.

Nakonec naše důvěrně jmenovaná Ričí ve svých necelých  dvaceti měsících získala 24. titul.
Erica Sarmando Dream  / JCH ČR /GS třída pracovní CAC, CACIB a také již druhá nominace na CRUFT´S Dog show.

Anglické stavěcí psy posuzoval MVDr.Č. Šrámek, který pro koronu vždy své rozhodnutí řádně a nahlas zdůvodnil.
  Myslím, že k takovému výčtu už není potřeba nic víc dodávat a tak jen to, že všichni spolu s našimi kamarády, majiteli ostatních plemen kteří byli také spokojeni s výsledky  svých psů, jsme se rozjeli do svých domovů odpočívat po náročné sezoně.

 JEŠTĚ JEDNOU VŠEM GRATULUJEME.

Fotogalerie >>>

>>>16.11.2007 Konopiště<<<
Zítra sice končí výstavní sezóna v ČR ale to neznamená, že pesani doma lenoší.Přinášíme pár obrázků z dobře odváděné práce psů v této lovecké sezoně..

Fotogalerie >>>


>>>MVP Nitra –Slovensko – 3.11.2008<<<
Výprava na Slovensko byla dlouho plánovaná a to z mnoha důvodů. Výstava psů. Ano, to je vždy na prvním místě, ale také setkání s přáteli, s konkurencí a tentokrát nám celý víkend ještě zpestřili dvoje narozeniny, které jsme se chystali náležitě oslavit. Výstavní úspěchy jsou fantastické, nikdo z nás nejel domů bez titulu.
Náš nejmenší kamarád Jack Russel  pro nás Kvíčalka, si nesl dokonce tři.
Anglické stavěcí psy posuzoval zkušený rozhodčí, chovatel gordonsetrů ing. F. Šonka
Isis Lady DAMA Krkonoše AS maj. Ing. M. Kostelník získali třetího slovenského CAJCe a tím dosáhli titulu slovenský junior šampion.

Erica Sarmando Dream GS získala v konkurenci 19 gordonsetrů titul CAC, CACIB. Ve svých 18 měsících už je to velká řádka titulů a kdyby nebylo nutné dodržet časové rozpětí mezi zadanými tituly – dvě výstavní sezony a rok a den – byla by dnes už slovenský šampion a interšampion. V boji o bobíka zvítězil dospělý zkušený pes.

Fotogalerie >>>

>>>30.11.2007<<<
Erica Sarmando Dream byla po splnění všech podmínek na výbornou zařazena poradcem chovu ing. F. Šonkou do seznamu chovných fen Českého pointer – sester klubu.


>>>27.-28.10.2007<<<
po náročném týdnu přišel tentokrát ještě náročnější víkend nabitý dobře zorganizovanými akcemi. Začal sice příjemně stráveným večerem na chalupě u Hubíků u hřejícího krbu, ale až po zvládnutí situace s Martiny ,,kleklým,, autem v předvečer zkoušek.
Sobotní ráno napjaté ráno nás přivítalo deštěm. Jedeme na PZ do Šidlova u České Lípy, Hubert a Bondy. Cesta je nepříjemná, čekání dlouhé a terén rozmáčený. Martina i Jirka neskrývají nervozitu když se skupiny rozjíždějí do terénu. S jednou jede jako berlička Janí s Míňou a s druhou jedu já. Naše skupina měla málo zvěře a tak se zkoušky vlečou. Hubert už velmi blízko cíle nezvládl jednu disciplínu a tak společně s ním a s Jirkou kráčíme zpět
k autu. Já se tedy už jen vleču. Martina měla větší štěstí, Bondy věděl, že jako ,,gentleman,, je povinen paničce vynahradit všechny průšvihy a tvrdou práci s ním. Povedlo se mu to a uspěl v I.c. Dokonce tak, že rozhodčí se vsadil, že ho od Martiny koupí, ale ta ho nedala ani za nabízených 50 tisíc.
Mezi účastníky zkoušek byl jeden krásný auverg. ohař, který udělal také poctivou I.c vysoko v bodech a který mě zaujal jako potencionální ženich pro Endýska. Domů jsme se vraceli již po tmě a opět s deštěm.
Nedělní ráno bylo přívětivější , posunul se čas a tak jsme si chvíli přispali. Brzy však přijela Riky sestra Eliška,se svými pánečky a začal maratón. Stříhací salon, profi střihačka udělala z ,,afgána,, krásného gorgona. Přeci jde
o Ričininu sestru a tak to ani jinak nejde. Chudáčci pánečkové. Hlava se jim informacemi jen nafukovala až do velikosti gymnastického balonu a myslím, že ani nezaregistrovali co vlastně snědli k pozdnímu obědu. A šup, na lekci vystavování do Vestce. Tam tentokrát už jen Elišce a páníčkovi dala pro změnu do těla paní Jitka. Celá takzvaná Ričí parta, jsme sledovali, jestli to páníčka nezlomí. Ne, vydržel a moc se jim spolu dařilo. Odjeli domů už po tmě značně vyčerpaní. Tak teď jen můžeme doufat, že se s nimi brzy uvidíme na výstavách.

Fotogalerie >>>


>>>19.10.<<<
Dnešním dnem byla zařazena do chovu první fenečka AS Isis Lady DAMA Krkonoše narozená v loňském roce.
V průběhu roku získala 3x ocenění CAJC na výstavách u nás i v zahraničí a na zkouškách ZV titul res. CACT .
V neděli se šel její majitel ing. Martin Kostelník podívat na Soutěž o pohár Sv. Huberta na Konopiště a přesvědčit se jestli práce jeho fenky odpovídá práci ,, vyvolených,, kteří usilují absolvováním této soutěže o nominaci na mistroství světa. Přez to, že soutěž není přístupná z blízka pro koronu, /pro zachování bezpečnosti při střelbě /, pochopil, že pracovní kvality této fenky jsou nejen srovnatelné a rozhodl se s touto fenkou v práci pokračovat.
Charlotta Lady DAMA Krkonoše fenka AS maj. J. Pospíchal, která je o dva roky starší, získala titul Český šampion.
Oběma majitelům přejeme příjemné chvíle strávené při práci se svými psími kamarády a štěstí při dalších soutěžích.


>>>6.10.2007 MVP České Budějovice<<<
Počasí nám i pejskům přálo a tak jsme mohli být vcelku spokojeni.Anglické setry a gordonsetry posuzoval MUDr. Novotný /předseda Českého  pointer – setter klubu /.
Dovolím si srovnání s posuzováním rozhodčího těchto plemen v Mladé Boleslavi  / P. Navrátilem /.
V ČB předvádějící dostali podrobné vysvětlení co rozhodčího na daném psu zaujalo, co je přednost, co je méně žádoucí a co je prioritou v jeho pohledu na předváděného psa. Celkové shrnutí posouzeného psa oznámil rozhodčí hlasitě všem přihlížejícím tak,aby si mohli jeho  názor porovnat s tím co si oni o psu myslí a co na něm vidí. Takové chování je přínosem pro vystavovatele i když s rozhodčím nesouhlasí. Lidský faktor  se v tomto směru projeví všude.
Výstava je presentace plemene a kde jinde se mají vystavovatelé možnost podívat , porovnat  si  vystavované jedince a poslechnout si názor toho kdo plemeno hodnotí. Všimla jsem si několika mladých lidí, kteří stáli u kruhu s nalistovaným standardem plemene  a porovnávali si  výroky rozhodčího, na rozdíl od výstavy v MB měli možnost něco se přiučit a mnohé pochopit a z výstavy odchází  s novými  cennými poznatky.
Výsledky našich psů na této výstavě nám přinesly krásné posudky pro
Isis Lady DAMA  Krkonoše V2 ve tř. ml.  /maj. M. Kostelník /
Sarmando Dream Erica  CAC, CACIB v mezitřídě

 Výborní byli i psi, kteří mají v rodokmenu psy z naší chovné stanice.

>>>12. 9. <<<
Dnes to nejsou aktuality, ale opožděné  informace , které teprve dnes dodáváme z důvodů poruchy komunikace z PC. Musím však říci, že největší radost mám z toho, že  celý loňský vrh angličánků  má  zkoušky potvrzující jejich výborné vrozené vlastnosti a poslušnost, kterou museli páníčkové cvičit a to v limitních známkách opravňujícím je k chovu. Všichni mají RTG kyčlí v mezích normy a všichni se presentují velmi pěkně na výstavách. Co víc si přát? Přece aby to tak vyšlo i letošním odchovánkům a jejich majitelům.

8.a 9. 9.2007 Národní a mezinárodní výstava v Lipsku

8.9. Isis Lady DAMA Krkonoše  res. Jun. De VDH
       Erica Sarmando Dream  čekatel německého šampiona VDH

9.9. Jsme z výstavy odešli, protože posuzovala rozhodčí, která  byla velmi nezkušená a pravděpodobně neznala ani standard gordonsetra. V angličanech jsme měli těžkou konkurenci v tetičkách Connemara´s a Siru Winstonovi.

8.9. Brno  MVP
Ivanhoe Maxwell DAMA Krkonoše  V1 CAJC  - blahopřejeme.

2.9. 2007 Klubové ZV se zadáním titulu CACT
Ivonne Lady DAMA Krkonoše  CACT I.c. 225b.  vedla Darina Kocúrová
Isis Lady DAMA Krkonoše  res. CACT  I.c. 214b. vedl Martin Kostelník
Erica  Sarmando Dream  CACT  Ic. 223b. vedla K. Kocúrová
Kromě našich psů se zůčastnilo mnoho dalších. Nastoupilo 16 psů, z toho 12 uspělo a to v první ceně a mezi nimi byli naši přátelé se spinony, Ivanka Letková  hned se dvěma s Falkem a Reuškou a Tomáš s Řičánkem.  Všichni jsme měli obrovskou radost a vůbec se nám nechtělo se rozjet  za všedními povinnostmi. Trpkou pachuť z Boleslavi jsme okamžitě spláchli.
Fotogalerie >>>

1.9. 2007  Mladá Boleslav MVP
 Ivanhoe Maxwell DAMA Krkonoše V1 bez titulu
 Isis Lady DAMA Krkonoše V1 bez titulu
 Erica Sarmando Dream V1 bez titulu
Rozhodčí  v kruhu se choval velmi arogantně,  při požádání o změření psa  toto odmítl s tím aby si ho majitel nechal změřit na Klubové výstavě a  zpochybňoval hodnocení  zkušených rozhodčích, kteří na rozdíl od něho posuzují anglická plemena  již mnoho let. Z této výstavy jsme si odnesli velmi špatný dojem o rozhodčím, který nás posuzoval a jak jsme zjistili, nebyli jsme sami, kdo s ním takové zkušenosti  má.

25.8. MVP Insbruck Rakousko
Isis Lady dama Krkonoše V2 tř. mladých
Erica Sarmando Dream V1 CACA res. CACIB  mezitřída.
Na této výstavě jsme potkali odchov nádherných anglických setrů  původem z Finska, kteří v nás nechali velmi krásný dojem.


>>>18.- 19. 8. MPV BRATISLAVA - DUODANUBE <<<
Nadpis musím trochu poopravit, protože tento víkend pro nás začal už v pátek a vlastně je to nejen Bratislava, ale také Dolany a psí společnost spolu s Ivankou a spinony.
Dvoudenní výstava se musí přeci jen naplánovat a tak náš záměr byl  jasný, užít  si to jak je možné nejlépe. S dobrými přáteli a dobrým dolanským vínečkem se nám to opravdu vydařilo. Naši pejskové na tom měli svými výstavními úspěchy pochopitelně lví podíl. Spinoni se bratrsky o tituly podělili a odvezli si všechny.
Naše želízko v ohni byla mladá angličanka Issis Lady DAMA Krkonoše, která vstupuje na výstavní molo elegantním krokem v doprovodu svého Martina se kterým tvoří vyrovnaný pár. Oba musí v konkurenci bojovat, nic není zadarmo a tak LYKA, jak jí páníček říká, jako ta hezčí polovička páru , předvede všechno opravdu tak, že jí není co vytknout. Byla krásná a po oba dny to rozhodčí ocenili známkou výborná CAJC.  Když v soutěži o BOB stála vedle nádherného Sira Winstona tak jste mohli v jejích mlaďounkých očičkách číst ..jen počkej zajíci…
V gordonech jsme měli naši Ricu a  kamarádku Quinu .Neměli to děvčata lehké, protože zahraniční konkurenci  bravurně vyřadily a tak stály proti sobě. Na fotografiích uvidíte jak přátelsky se chovali všichni v kruhu a jak upřímná byla gratulace Káji s Quinou, Zdenkovi a Ričí, když vyhráli první den CAC, CACIB a BOB.  Druhý den Rica  při nástupu do kruhu začala kulhat na zadní běh. Dostala sice výbornou, ale nemohla zasáhnout do boje o tituly. Její zbraní je krásný pohyb. Po očku mrkla na Quinu a ta zabojovala a protože je zrovna tak krásná jako Rica, vybojovala všechny tituly ona a tak jsme vlastně do česka vybojovali úplně všechno a se stejnou radostí jsme Káje s Quinou gratulace opláceli.

Domů jsme odjížděli moc spokojení a ještě víc unavení a teprve v klidném předení motoru jsem si za černými skly auta pro sebe tiše vydechla ….my máme nominaci na CRUFT´S DOG SHOW… a tiše jsem zírala na žlutý papír, který nám to potvrzuje

Fotogalerie >>>

>>>21. 7. 2007 Národní výstava Mladá Boleslav <<<
Issis Lady DAMA Krkonoše AS V1 CAJC
Ivanhoe Maxwell DAMA Krkonoše AS VD pes dosud ve vývinu
Erica Sarmando Dream GS V1 CAC BOB Národní vítěz

Fotogalerie >>>


>>>15.7.2007 <<<
Štěňátka
Většina už jich je ve svých nových domovech,dvě tady ještě čekají na své páníčky až se vrátí z dovolené a ještě nám zbývají DVA PEJSCI ANGLICKÉHO SETRA, jsou krásní modro bílí /bluebelton/ bez ploten pouze stříkaní. Oba jsou v pořádku, zdraví ,očkovaní a přítulní jak jen taková štěňátka umí být. Dosud nemají své nové majitele. Largo a Lupén. Poslední fotografie z téměř celé anglické party, naleznete na –více fotografií štěňátek 2007 - .10.7.

Všem štěňátkům a jejich novým majitelům přejeme krásné zážitky a obrovské, krásné přátelství se svým kamarádem.


>>>14.7 2007 <<<
ORADEA CACIB – na MVP v Rumunsku získala Erica Sarmando Dream tituly CAC, BOB,CACIB a 3. BIG


>>>16. - 17. 6. neaktuálně <<<
Nevěděla jsem dlouho a do dneška nevím jak nejlépe bych popsala tento víkend, kromě díků. Proto se tady dlouho nic neobjevilo. Nebylo by to však kompletní. Chtěla jsem své narozeniny prožít mezi příjemnými lidmi
a přála jsem si, aby i oni se tady cítili dobře. Proto tady bez povolení pisatelky otiskuji výňatek z jednoho e-mailu…. já jsem si myslela, že budeš mít pozvané známé z okolí Prahy. A já jediná budu z daleka. A ono to bylo zcela naopak. Byli to samí mladí lidé a tak strašně fajn. Kam Ty na ně chodíš ? Hlavně byli všichni bezprostřední
a skromní. Celé to setkání mělo příjemného ducha. Povedlo se Ti to. Byla jsem ráda,že jsem jela a vážím si toho, že jsi mně….I já jsem měla tento pocit.

Fotogalerie >>>


>>>26.5.2007 <<<
>>>Aves od Semenačky - ART- gordonsetr -absolvoval ZV v I. ceně a s limitními známkami. Splnil tím poslední podmínku pro zařazení do chovu.

>>>Naši
malí auvergňáčci už se učí zachovávat čistý pelíšek a chodí čůůůůrat do travičky./stáří 21 dní/

Fotogalerie >>>


>>>18. - 20. 5. 2007 <<<
Velmi náročný víkend.
V pátek jsme jeli se třemi angličany na RTG do Litoměřic. Snímky dopadly velmi dobře, každý si uveřejní výsledky na svých stránkáchu příslušného psa. Bylo to pro nás zase rodinné setkání s možností porovnání výchovy a výživy a spolu s odborným výkladem MVDr. Vomáčky.
Sobota -výstava Litoměřice- Lyka dostala V2 a to pouze proto, že nazabojovali s páníčkem v předvedení, ale dostala nádherný posudek. Stále je velmi mladá,byl jí rok a den.
O nedělní speciálce ani nebudu hovořit, protože nejen mě, ale i mnohým z přihlížejících se jevilo, že tato výstava nebyla o psech, ale o těch, kteří předváděli. Narozdíl od výstavy v P. Břežanech odcházeli přihlížející značně rozčarováni.


>>>18. 5. 2007 <<<
(nachlup stejně jako loni) se narodila štěňátka AS opakované spojení Epril a Maxwel 4 holčičky a 4 kloučci

Fotogalerie >>>


>>>15. 5. 2007 <<<
se narodila štěňátka GS ze spojení Ula z Aklic a Dastin DAMA Krkonoše 4 holčičky 5 kloučků foto štěňata 2007
Endy si přibrala dva malé gordonky, aby pomohla Julii do začátku a aby to bylo spravedlivé


Fotogalerie >>>


>>>13. 5. 2007 Klubová výstava v Panenských Břežanech <<<
Říká se, že výjimka potvrzuje pravidlo a to se asi stalo právě 13.5. Nepřinesla nám 13 smůlu, ale veliký úspěch naší Ričí - Erika Sarmando Dream GS. Dostala na klubové výstavě třetí CAJC, tím splnila podmínky českého junioršampiona a co víc,ve svých 14 měsících dostala na klubovce BOB.
Ona je pochopitelně hezká, ale tak jako je to s modelkami i ona k tomu potřebovala svůj tým,který nás doprovázel a vytvořil nám z výstavy konečně příjemně ztrávený den. Profi frizérka Dana - Sixi Hawk, profi handler Zdenek a nutný manažer Pavel, který mezi angličany v pohodě proháněl svého russlíka. S bílýma holkama to dopadlo malinko hůř, protože dostali ocenění velmi dobrá od chorvatského rozhodčího a náš junior Váňa, který na klubové výstavě MSKAO v sobotu 12.5 dostal ocenění V1 CAJC měl velmi špatnou náladu a nedovolil rozhodčímu , aby ho změřil a ten ho tedy neposoudil.


Fotogalerie >>>


>>> 9. 5. 2007 <<<
Dnes se nám narodilo pět úžasných Auvergnáčků. Čtyři holky a jeden kluk. Maminka Endýsek i štěnátka v pořádku.

Fotogalerie >>>


>>>MVP Praha 28.4.2007<<<
Tak naše úspěchy i neúspěchy. Začneme tím největším Charlotta Lady DAMA Krkonoše AS z prvního vrhu našeho úspěšného spojení angličánků, získala titul CAC a CACIB a dosáhla tím titulu ,,Šampión ČR,, Gratulujeme ing. Pospíchalovi, majiteli úspěšné fenky, která není jen držitelkou titulů krásy ale i titulu CACT za vynikající práci.
Zůstaneme u AS. Ivanhoe obdržel výbornou, Isis nenastoupila, protože hárá a naše Iv dostala tentokrát jen VD, protože působila mezi ostatními  méně osrstěná. Ona bude nej…až ve druhém výstavním roce.

Naše kočenka Erica Sarmando Dream GS obdržela opět CAJC a tak budeme bojovat dál o získání třetího titulu a „Junior šanpióna“ držte nám palce.

Fotogalerie >>>

>>> Nora Ondřejov 22 4. 2007 <<<
Začali jsme nacvičovat norování s našimi malými přáteli Jack Russeli - CHS Sixi Hawk. Jde jim to náramně, tak jim držte palce.

Fotogalerie >>>


>>>19. 4. 2007<<<
MVP české Budějovice
Erica Sarmando DREAM - GS - získala ocenění CAJC ve třídě mladých.
Ivonne a Issis Lady DAMA Krkonoše - AS - získaly ocenění výborná s nádhernými posudky, kde jsou zmíněny kvality exteriéru i kvalitní předvedení.


>>>1.4.2007<<<
1.4.2007 je dalším důležitým datem v ročním psím kalendáři. Konal se tradiční jarní svod psů pořádaný OMS Praha 9, který se stal už také tradičním svodem gordonsetrů a to znamená, že i angličtí setři a pointři se tu začínají scházet k prvnímu posouzení a předvedení svým klubovým rozhodčím. Posuzovala p. S. Svatoňová a ing. F. Šonka.
 Řekla bych, že odhadem přišlo na 60 psů různých plemen a z toho bylo zhruba dvacet gordonů. Pro nás mělo obrovský význam vidět potomky po Dastinovi. Jednak přímé potomstvo z loňského vrhu a potom vnoučata po chovném psovi A. Pexeso, který je synem Dastina. Šlo o dva velmi pěkné, vyrovnané vrhy.
 Také naše Erica  Sarmando Dream (gordonsetr) se uvedla na domácí půdě velmi pěkně a zaujala nejen svým vzhledem, ke kterému velkou měrou přispěla profesionální úpravou p. Dana Švábová, ale i svým klidem a noblesou, se kterou jí náš profesionální handler Zdeněk Hejzlar předvedl.
  Nakonec si nechávám tentokrát naše angličánky, protože tři ze čtyřech, kteří zůstali v naší republice se na svod dostavili a tak jsme vlastně nejen zhodnotili jejich  výborný genetický základ, ale i práci jejich majitelů na jejich úpravě a  výchově.
 Celou akci jsme spojili s rodinným obědem o více chodech a protože naši kamarádi ostatních plemen nás neopouští ani v těchto chvílích, vydali jsme se v krásném jarním počasí  na malý ukázkový výcvik.
  S dalšími předsevzetími a elánem do další práce jsme se, až k večeru, neradi rozcházeli a pro další povinnosti neradi opouštěli milou společnost.

Fotogalerie >>>


>>>22.3. 2007<<<
Dnes jsme absolvovali s naší Rikou /GS Erica Sarmando Dream / RTG kyčelního kloubu (zde) v Litoměřicích na veterinární klinice Veterina Live. Výsledek je nula nebo A/A, jak to kdo chce. Pro ty, kteří ještě nikdy na RTG se svým psem nebyli, přinášíme fotoreportáž zde >>>


>>>10. - 11. 3. 2007<<<
Dastin DAMA Krkonoše kryl Koru z Holubické stráně a Ulu z Aklic.


>>>15.3. 2007<<<
Máme nakryto - štěňátka Auvergnéského krátkosrstého ohaře očekáváme 10.5.2007, štěňátka Anglického setra očekáváme 15.5.2007 a štěňátka Gordonstra očekáváme 15.5.2007. Zájemci o zadávání nás mohou kontaktovat. Těšíme se na Vás.


>>>8.3. 2007<<<
Hurá,hurá, hurá,máme první obrovský úspěch našeho minulého vrhu angličánků.
Naše fenečka Innes Lady DAMA Krkonoše získala na výstavě v Lotyšsku CAJC, BOB a 5. BIG.
A tady doma se její maminka práve chystá počít další štěňátka s jejím tatínkem.

Foto >>>


>>>8.3. 2007<<<
Dnes jsme konečně uskutečnili tak dlouho očekávané krytí naší Endynky.
Ženich byl skvělý, pozorný i do ouška jí něco šeptal a tak bez příliš velkého zdráhání souhlasila s nakrytím. Za odměnu jsme je pak oba doprovodili na jejich svatební cestě v revíru, kde si nohou společnou a nerozdílnou prohnali zajíčka, který se jim rychle schoval za plot. Slušně zapózovali profesionálnímu fotografovi, aby mohli dětem jednou ukázat, jak si ten den užívali. Aron, jako správný gentleman, při vystavení Endynce přiznával, ta pak podstoupila očistnou koupel v rybníce a něžně se se svým manželem i příbuzenstvem rozloučila a nastoupila cestu k domovu .
Hvězdy praví, že potomky této láskyplné akce můžeme očekávat 10.května.

Fotogalerie >>>


>>>27.2.2007<<<
Náš Dráček - Chanel Maxwell DAMA Krkonoše našel konečně svoje
nové páníčky. Fota jsou z jeho první noci u nové majitelky.

Fotogalerie >>>


>>> 10. 2. 2007<<<
MVP Brno
anglické ohaře posuzoval MVDr. Čestmír Šrámek
Ve třídě dorostu,kde byl náš korunní princ IvanhoeMxwell DAMA Krkonoše, nastoupili 4 psi, dva neposoudil
a náš Ivánek byl oceněn jako nadějný a druhý psík jako velmi nadějný. Ve třídě fen - dorostenek nastoupily naše tři sestry Isis, Ivonne a Izabel spolu s dalšími fenečkami, které s nimi soutěžily na výstavě v Olomouci. Tyto fenečky nebyly oceněny a naše princezny dostaly pořadí tak, jak je jmenuji za sebou. Issis, tedy Lyce se dostalo velkého ocenění z početné korony přihlížejících od poradce chovu anglických setrů na Slovensku ing.J. Horváta.
Ve třídě mladých dostala Erica Sarmando Dream GS ocenění VD. Po tom, co jsme viděli, že i jedinci,
kteří se chlubili několika tituly z předešlých výstav dostali ocenění „Dobrá „ jsem si řekla, že vlastně musí být kvalitní, když jí dal tak přísný rozhodčí „Velmi dobrá“.
Z této výstavy jsme si nejen my, ale i mnozí další odnesli nezapomenutelné a užitečné zážitky.
Naši kamarádi „Džekíni-Kokešáci“ Jack Russell teriéři z chovatelské stanice Sixi Hawk - bojovali v rodině
o BOB, všem zářili oči jak hvězdičky a tak s nimi sdílíme jejich radost, která byla v závěrečných soutěžích odměněna - Akili Sixi Hawk alias Quick byl patý nejlepší mladý pejsek výstavy
(jako první Jack Russell se umístil v ČR v závěrečkách). Dostal pohár a medaili.
My Pavlovi i Daně moc gratulujeme.


>>> 9.2. 2007<<<
Rodinný sraz v Brně
V pátek se opět potvrdilo to, že normální pejskaři si dovedou navzájem popovídat, poradit si a pobavit se,
i když se sejdou s lidmi, s nimiž se neznali. Domluvili jsme už na podzim rodinný sraz angličánků
u Libušky ve Velkých Němčicích. Protože to byl předvečer MVP v Brně a přijeli i další Libuščiní známí
a vytvořili jsme u nich doma partu 11 lidí a 11 psů. Opět se prověřila Libuščina organizční schopnost
a podpora její rodiny. Kolda se sice belhal po operaci kolene, ale super a dokonale zvládl seznamovaní naší nesourodé psí společnosti. Labrador si jen jednou dovolil zavrčet na naše anglické šlechtičny, ty to povýšeně ignorovaly, ale korunní princ Andy si s ním zato venku na zahradě pohrál a prohnal mu brčka. Kokříci se chovali velmi vesele a žádnou psinu nezkazili. Atea vždy zdvořile čekala na příkazy a Melody hledala pod lucernou nějaký ten stín na který by si zablafala. Po večerním běhání se pejsani uložili pod stůl a židle a poslušně poslouchali, jak jim to všechno plánujeme a jak je chválíme a sledovali, jak nám chutná večeře a dobré moravské vínko
.


>>> 31. 1. 2007<<<
Dnes byl Artík, náš gordonsetr /Aves od Semenačky/ na RTG kyčlí. Je už mu 3 ¼ roku,má tam lehoučké artrotické změny, ale jeho hodnocení vzhledem k zhodnocení všech parametrů je DKK 1/1. Je to bezvadná zpráva a tak už jenom zkoušky a na ty Artík má a budeme mít v chovu hezkého,lehkého a rychlého i chuťového pejska.


>>> 30. 1. 2007<<<

Sníh už roztál a snad už nám v nížinách ani nenapadne. Mezi pejskama už to začíná slušně vřít, feny začínají hárat a psi se velmi bojovně chystají k založení nového potomstva.
U nás se letos chystáme k akci, jakou jsme dosud nerealizovali. Chystáme se na štěňátka anglických setrů, gordonů a poprvé i auvergnéských ohařů. U jednotlivých plemen naleznete přesné informace


   
stenatkaknihakontaktfrenchenglishdeutsch