auverg
aktuality foto kontakt

Aktuality 2010/11>>>2009 >>> 2008 >>> 2007 >>>
V tomto období u nás skončily zkoušky a výstavy psů. Kromě honů na nichž  naši odchovánci vydatně pomáhají se blíží letošní  sezona rychle ke svému konci.
Letos se nemohu ubránit ohlédnutí za končícím rokem. Je to příjemná rekapitulace.
Auvernéští ohaři z loňského  Q vrhu dokázali své mimořádné kvality na výstavách i zkouškách z lovecké upotřebitelnosti. Získali mnoho titulů a mnoho bodů. Nejvíc z nich zapracoval p. Luboš Fiala, který s Kirkem /Quirck Piaf DAMA Krkonoše / získal několik šampionátů na výstavách v evropských státech a několikery zkoušky pro  všestranné využití svého psa i už v této lovecké sezoně.
Jako první pes z tohoto vrhu byl již Quirck Piaf DAMA Krkonoše  uchovněn.
Dvakrát  naši auvergnéští ohaři získali 2. Místo ve Velké ceně chovatelských stanic.

gif-výměnné

Gordoni nezůstali pozadu ani ve výstavách ani v práci.
Ve svých 13ti letech odešel náš chovný pes Dastin DAMA  Krkonoše, jehož jméno figuruje v mnoha rodokmenech skvělých gordonů.  Na jeho místo nastoupil jeho syn Larry /Pady Scotch DAMA Krkonoše – majitelka Silvie Hütterová /, který jde v jeho stopách a je už také chovným psem.  Zatím má ZV a PZ ale  pracuje dál a má našlápnuto do další sezony na další zkoušky.  Stejně tak i jeho bratr Pet  a Pann. Po Dastinovi a Ričíně jsou i další nadějní jedinci, kteří se chystají na zkoušky v příštím roce.
gif-výměnné

Třešničkou na ,,dortu,, jsou v letošním roce angličani.
Dara odchovala samostatně svůj  první  vrh a hned 11 štěňátek. Dá se předpokládat, že se v následujících sezonách budou objevovat nejen na výstavách ale i na loveckých zkouškách.
Letošních 6 vrhů přímo ,,damáků,, a jeden  potomků způsobilo, že v letošním roce se naši odchovánci  objevili v rodokmenech více než 5O  narozených štěňátek nejen v naší republice.  A to je krásná nad
ěje. Ti starší získali rovněž nemálo úspěchů na výstavách i zkouškách a i příští rok je naděje, že budou  další štěňátka  po našich fenkách a psech a tak  se máme opravdu na co těšit.
Fotky angličanů
Proto tedy : Díky všem, kteří se na tom podíleli  a přání aby i příští rok nám všem dopřál  pracovat a radovat se  s našimi psy .

gif-výměnné 

3. a  4. 11. 2012 2x MVP Double PRAHA

Na výstavě jsme měli z našeho chovu gordony, angličany a auverňáčky.Všichni dostali tituly . 
V sobotu posuzoval VII. Ing
. Vlasák
BA
Qween  Piaf Dama Krkonoše V1, CAC Piaf Dama, CACIB, BOB
Quaeret Piaf Dama Krkonoše V1, CAC , res. CACIB
Joshua  Piaf Dama Krkonoše V1, CAC
Qwanda Piaf Dama Krkonoše V1, CAC , CACIB

AS
Madona Mia Tuliketun Dama Krkonoše V1, CAC – tímto splnila podmínky pro udělení titulu  Šampion ČR
GS
Maria Matilde Scotch Dama Krkonoše V1, CAC
V neděli posuzovala p. Helena Dvořáková
BA
Qween  Piaf Dama Krkonoše V1, CAC Piaf Dama, CACIB, BOB
Quirck Piaf Dama Krkonoše V1, CAC, res. CACIB
Quaeret Piaf Dama Krkonoše V1, CAC ,
Joshua  Piaf Dama Krkonoše V1, CAC
Qwanda Piaf Dama Krkonoše V1, CAC , CACIB
GS
Maria Matilde Scotch Dama Krkonoše V2

V soutěži o Velkou cenu chovatelských stanic jsme se s auvergnéskými ohaři po oba dva dny umístili na druhém místě a to je veliká radost, protože to 2. Místo ,, vybojoval,, Džošík /Joshua Piaf DAMA Krkonoše/ a jeho potomci.
Džošíčku a ,,kosí,, bratři, díky za krásný dárek
.

pic


 

Nabízíme lovecky upotřebitelného /podzimní zkoušky/ 18ti měsíčního, krátkosrstého auvergnéského ohaře. Výborný nos, i přinášení. Exterier Výborná, CAC, CACIB, BOB. Možnost pokračovat ve výcviku. Nosí i lišku. Možnost uchovnění.


15.10.2012

Podzimní zkoušky ohařů –vítězka zkoušek se svým LarrouškemOstatní bude všechno o Auvergnéských ohařích z loňského vrhu Q… Piaf DAMA Krkonoše
Je jim 18 měsíců a dělají naší CHS radost a čest Quirck uspěl na výstavě v rakouském Tullnu V1, CACA, CACIB, BOB, 3. BIG
V Polsku na výstavě opět stejně zabodoval V1, CWC,CACIB, BOB Druhý den mu rozhodčí nezadal titul, protože ho neměl s kým porovnat a zkušenosti zřejmě chyběly ?????

Je zatím nejúspěšnější pes ve výstavách i pracovních zkouškách. V minulém víkendu složil úspěšně další zkoušky - Tentokrát barvářské.

Qwanda, Quaeret a Qween už také uspěli na zkouškách k lovecké upotřebitelnosti /podzimní zkoušky / Práce s nimi se zůročila v jejich úspěšném absolvování.

 

Madona Mia Tuliketun DAMA Krkonoše získala ohodnocení nade vše milé CAC na Evropské výstavě v Bukurešti ve třídě pracovní

2.9.2012

Madona Mia Tuliketun DAMA Krkonoše - 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB - NEW CHAMPION OF ROMANIA starší sestřička štěňátek která nabízíme -fenečky
30.8.2012

Nové fotografie ještě zbylých štěňátek na rajčeti !!!!
Fotogalerie>>>
New photos of AS puppies !!! Fotogaleri>>>


25.8.2012
Ani tento víkend nelenili naši pejskové a jejich majitelé a naplno trávili poslední srpnovou sobotu.
Začíná období zkoušek a tak jako první dnes na podzimních zkouškách ohařů zabojoval opět p. Luboš Fiala s Kirouškem. Luboš není vůbec myslivec, nikdy neměl loveckého psa a dnes poprvé se postavil na nástup ke zkouškám loveké práce se 16ti měsíčním auvergnéským ohařem
Quirck Piaf DAMA Krkonoše vybojoval I. Cenu 291 bodů /ze 300/

Na MVP Mladá Boleslav starovali tedy oslabeni o Quirckovou přítomnost ale nezaostávali za ním
rozhodčí p. Josef Němec
Anglický setr fenečka Marie Curie Tuliketun DAMA Krkonoše , tř.otevřená V1,CAC, CACIB
gordonsetr pes Peddy/Larry/ Scotch DAMA Krkonoše mezitřída V1,CAC, res. CACIB


Marie je sestrou našich štěňátek z prvního vrhu, stále jsou ještě volná!!!
Aktuální vrhy - Actual Litters
Puppies still available !!!


Rebelka D Scotch DAMA Krkonoše 6 měsíců

18. a 19.8. 2012

Tento víkend naši odchovánci ,,bojovali,, na dvou frontách. Na výstavách i na zkouškách. Přez vedro, které ponovalo to i ti černí zvládali velmi dobře.Na Rajhradickém poháru, pořádaným KBO se postavilo na start 24 ohařů. Byla to hezká akce, která se odehrávala na mnoha místech v polích a u vody a bez chaosu a zmatků proěhla v přátelském duchu až do konce. Někteří měli víc zkouškového štěstí, někteří méně ale každý si byl vědom možností a stupněm výcviku svého psa.Damáků se tohoto poháru zúčastnilo celkem 5.

Obě pohárové zkoušky absolvovala bravurně
Jasmína Piaf DAMA Krkonoše /auvergnéský ohař/ která obsadila druhé místo v soutěži a získala I.cenu a tiul res. CACT. Ostatní startovali mezi mladými na zkouškách vloh.

Největší radost mi udělal
Larry Peddy D Scotch DAMA Krkonoše /GS/vybojoval I.cenu, předvedl krásné, brilantní vystavení a postoupení až se nám všem srdíčko tetelilo

Pann D Scotch DAMA Krkonoše / GS/se příliš zakoukal do zajíčků, kterých tam bylo ,,mraky,,a jejich prohánění by mu tak zkazilo ,,profil,, , že se páníček správně rozhodl ze soutěže odstoupit.

Kvíneček Qwaeret Piaf DAMA Krkonoše / auvergnéský ohař / se poprvé dostal do zajíců a tak se mu také podařilo dostat se do ,,ráže,, ale přeci jen se nakonec bodama vešel do I. ceny, protože zajíčkové mu pomohli k tomu aby projevil beze studu svoje lovecké vlohy a vášně. Zvládl zkoušky a celý den mezi lidmi bez jediného projevu bázně a to bylo naší metou pro tento den. Byla to pro mě velká odměna za práci s ním po jeho návratu od jeho majitelky se zničenými nervy a tělem.

Qwanda Piaf DAMA Krkonoše / auvergnéský ohař / dokončila zkoušky vloh ve III.ceně. Jak jinak, když si panička odjela na tři týdny na dovolenou a druhý den po návratu jí vzala na zkoušky a myslela si, že si to,,neodskáče,,. To se neodpouští a taky se neposlouchá, tak to u ,,mlaďochů,, chodí.

Quirck Piaf DAMA Krkonoše /auvergnéský ohař / zabojoval jak už se od něj očekává na MVP v Bratislavě – Slovensko V1,CAC, CACIB,BOB. 5.BIG se stejným výsledkem po oba dva dny získaval tituly pro zahraniční šampionáty.

Všem majitelům gratuluji, děkuji a přeji mnoho krásných zážitků a úspěchů na dalších akcích.
14.8.2012 Aktuální vrhy - Actual Litters
Naši Angličani dnes mají 7 týdnů.

Stále hledáme nové rodiny pro naše štěňátka !!! Odběr 25.8.2012
Neváhejte nás kontaktovat 774 305 702, dkocurova@seznam.cz
Cena dohodou.

Jednotlivé fotky štěňat -
Aktuální vrhy
Více foto - Fotogalerie>>>


Our puppies have 7 weeks.
We are still searching new homes for them. Take away 25.8.2012
Contakt : +420 774 305 702, dkocurova@seznam.cz

Photos of all -
Actual Litters
More photos - Fotogalerie>>>


7.8.2012

Na speciální klubové výstavě na Slovensku byla naše Donička mezi 15 anglickými setry a dokonce i s Goldkem.
Toho vyřadil Slowfox a tak aby mu to nebylo líto, protože má Donička s Goldíkem jednoho "živitele", vyřadila Donička v souboji o BOB Slowfoxe. Prezentovala se v rukou Jitky tak sebevědomě, že se milý pejsek po ní pořád koukal a koukal až pokazil předvedení a Donička dostala bobíka. Jitko i Jardo moc děkuji a gratuluji.
Donička je starší sestřička našich štěňátek
rozhodčí p. Marian Konečný
Madona Mia Tuliketun DAMA Krkonoše
AS třída pracovní -V1,CAC, Vítěz třídy, Vítěz speciální výstavy, BOB

Sister of our puppies


Nově můžete sledovat info o štěňatech Anglického setra také na www.mojestene.cz
Now you can also have a look at the new page about our puppies -
www.mojestene.cz

28.7. 2012 - Výstava psů v Polsku Bedzine

RING 16 Sędzia - Tomasz Borkowski
Braque d’Auvergne - BRAQUE D’AUVERGNE SUKI - HÜNDINNEN
Klasa pośrednia - intermediate class
1 580 -QUETA PIAF DAMA KRKONOSE dosk. 1, CWC, Zw., BOB
1.8.2012
- Aktuální vrhy - Actual Litters
Naše miminka už mají jména, je jim dnes 5 týdnů a konečně už běhají po zahrádce. 25.8.2012 budou k odběru !

Our puppies are five weeks old. They have names and They are finally at the garden when they can learn all what they need. 25.8.2012 They will be able go to the new homes.
21.7.2012 Krajská výstava psů Žebětín

auvergnéský ohař Quick Piaf DAMA Krkonoše V1,Krajský vítěz, 2. nejlepší pes VII.sk. FCI

Mezihra mezi výstavami je také výcvik loveckého psa. Proto jsme se sešli v Těšanech abychom pocvičili a popovídali a přišli mezi kamarády, kteří se snaží se svými pesany posunout dál, něco se naučit a naučit něco svého psa a prostě něco dokázat.Bylo to vlastně rodinné setkání a bylo fajn.Několik fotografií najdete na rajčeti u Irenky - zde


Náš odchovánek auvergnéského ohaře
JCH ČR,SK,HU Quirck Piaf DAMA Krkonoše
dnes složil další speciální zkoušky z vodní práce SZVP 88.bodů I. cena
Na svých 15 měsíců se pěkně tuží a jeho páníček pan Luboš Fiala s ním oběma moc gratulujeme.


16.7.2012 - Aktuální vrhy - Actual Litters
Dnes jsou našim miminkům tři týdny, už mají otevřené oči, běhají, štěkají a slyší.
Ve fotogalerii nalaleznete portréty všech jedenácti.

Our puppies are three weeks old. They can see. They can run. They can bark and they can hear :)
In Fotogaleri you can find portraits all of them.

Fotogalerie>>>


14.7. 2012 NVP Mladá Boleslav

gordonsetr -rozhodčí p. H. Kunfalvi
Pedy/LARRY/ Scotch DAMA Krkonoše
tř. otevřená V1, CAC
Braque ´d Auvergné rozhodčí ing. V. Vlasák
Qween /Junior/ Piaf DAMA Krkonoše
třída mladých V1, CAJC, BOJ, BOB, 3.BIG VIIsk. FCI

Náš Juniorek dnešním CAJcem splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion ČR Jeho fotografie na ,,bedně,, jsou tu z doby nedávné a tak pár fotek o tom jak se tuží i mimo výstavní kruh.


5.7.2012 - Aktuální vrhy - Actual Litters
aktualizována fotogalerie - Fotogalerie>>>2.7.2012 - Aktuální vrhy - Actual Litters
Naše miminka za sebou mají první týden života. Our puppies have their first week of life.


30.6 2012 Výstava psů Bialsko -Polsko
Judge -A. Skrczynski
Penny D Scotch DAMA Krkonoše-fenka GS-V1, CWC,nejlepší dospělá fena
gratulujem

25.6.2012 Narozena štěňátka anglických setrú / Puppies of English Setter were born

M: Ivonne Lady DAMA Krkonoše
(rodokmen / pedigree)
O:
Charming Vagabonds Azzuro - Blue (rodokmen / pedigree)MVP Brno 23.6.2012

BA -rozhodčí- p. Luděk Müller

Výstavy se poprvé účastnila
Questa Piaf DAMA Krkonoše
-fenka BA- ve třídě mladých při této premiéře obdržela mimo krásný posudek odpovídající jejímu ,,majestátu,, V1, CAJC, BOJ

majitel p. Tomáš Hanák
ostřílený
JCH CZ,SK,HU Quirck Piaf DAMA Krkonoše -pes BA-mezitřída -první start v dospělých
dopadl skvěle Kiroušek získal V1,CAC, CACIB, BOB, 3.BIG

majitel p. Luboš Fiala

GS -rozhodčí p. J. Němec CZ

pozadu nezůstali ani gordoni které dnes zastupoval
Pann D Scotch DAMA Krkonoše -pes-v mezitřídě V2
majitel p. Zbyněk Hřebačka


28.5.2012 3X Dog show Komarom Hungary
Rozhodčí - 26.5.- Gyárfas Marianne H, 27.5.- Czeglédi Attila H, 28.5.- pan Kardos Vilmas
JCH CZ SK Quirck Piaf DAMA Krkonoše pes Braque d´Auvergné 3x V1, CAJC, BOJ, BOB ---2. BIG VIIsk. FCI Junior Champion HU26.5.2012 - MVP Litoměřice
gordonsetr - rozhodčí A. Brabletz /PL/
Pedy D Scotch DAMA Krkonoše - mezitřída V1, CAC
anglický setr
Marie Curie Tuliketun DAMA Krkonoše-tř. otevřená V1, CAC

18.5. 2012 - WHS Salzburg - Světová výstava


z našich odchovánků se této výstavy zúčastnili dva auvergnéští ohaři ve třídě mladých

Qwanda Piaf DAMA Krkonoše - fenka - V1, CAJC, Světový vítěz mladých, BOJ - nejlepší mladý pes plemene,
5.JBIG - ze 40 psů
Quirck Piaf DAMA Krkonoše - pes- V2

Majitelům děkuji za účast na výstavě a gratuluji jim k úspěchu.

5.5. 2012 MVP Praha

Queen Piaf DAMA Krkonoše -
BA pes
rozhodčí p. Helena Dvořáková
CAJC, BOJ, BOB, 3.JBIG

1.5. 2012
Gordonsetr - pes
Pedy Scotch DAMA Krkonoše - ZV vůdce Silvie Hutterová

Auvergnéský ohař - pes
Quirck Piaf DAMA Krkonoše - Zkoušky vloh - vůdce Fiala Luboš
I. cena 210 bodů

fenka
Queta Piaf DAMA Krkonoše - složila v Polsku své první zkoušky
Proba polowa I.cena 82. bodůanglický setr - fenka

Madona Mia Tuliketun DAMA Krkonoše - Jarní pohár ČPSK - dokončila ve II. ceně s vysokým počtem bodů
ZV pořádané OMS Hradec Králové absolvovala v I. ceně s počtem bodů 202
pes Marcipán Tuliketun DAMA Krkonoše ZV I.cena 212 bodů

27.4.2012

Nakryta fena AS Ivonne Lady DAMA Krkonoše psem Charming Vagabonds Azzuro - Blue. V případě zájmu o štěně nebo o bližší info. Nás neváhejte kontaktovat


Fena gordonsetra stále volná. Ihned k odběru !!!


21.4.2012 fenka gordonsetra vPolsku
Penny D Scotch DAMA Krkonoše složila zkoušku - Proba polowa
obdržela diplom I. cen
82pkt..
Gratulujeme

2.4.2012 konečně Dnes jsme se dozvěděli další velmi milou zprávu
Náš angličánek Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše -několikanásobný šampion krásy,
dostal blahosklonně od našeho klubu doporučení ke krytí v naší republice na žádost majitelky feny. Je mu 6 roků a je regulérně chovný pes.
Fenka zabřezla budou tedy asi za měsíc štěňátka. Vice informací dodáme po narození.


31.3 a 1.4. 2012 MVP České Budějovice gordonsetry posuzoval ing. Šonka -19 přihlášených jedinců
ocenění našich odchovánků
Pedy D Scotch DAMA Krkonoše -pes-tř. mladých V2
Pann D Scotch DAMA Krkonoše - pes- mezitřída - V1,CAC
Paris D Scotch DAMA Krkonoše -fenka -mezitřída- V2,res. CAC

auvergnéské ohaře posuzoval p. Řehánek -7 přihlášených jedinců
náš mladý Junior, jak mu říkám pro podobnost s jeho otcem mi zůstal jako štěňátko doma, protože se nikomu nelíbil na dnešní výstavě si to ovšem vynahradil


Qween Piaf DAMA Krkonoše- pes- třída mladých V1, CAJC, BOJ, BOB
v odpoledních soutěžích získal ocenění junior BIG, juniorBOD,3. BIG VII sk. FCI
v neděli v konkurenci vítěze mladých druhého dne zvítězil a získal titul BIS junior MVP

v základním kole ho předváděla Jiřinka Moravcová
v odpoledních soutěžích Jitka Svobodová
obě byly vynikající a moc jim děkuji


25.3.2012 MVP Srbsko
anglický setr
Madona Mia Tuliketun DAMA Krkonoše fenka tř. otevřená CAC, CACIB
další informace a foto budou na FB


24. a 25.3. 2012
V sobotu oslavila naše Q-éčka první narozeninyQuirck Piaf DAMA Krkonoše oslavoval na výstavě, kde oba dva dny dostal CAJC, BOJ, BOB posuzovali H. Ahrens /Rakousko/ a p. Stanovský -Slovensko. Quirck /Kirk / tím dosáhl titulu Junior šampion Slovenska - gratulujeme dvojnásob, taková oslava stojí za to. V nedělních závěrečných soutěžích dostal Kirk 3.místo jako nenjkrásnější mladý pes a v VII. sk. FCI BIG - nejkásnější pes 7.sk. Děkuji Alence a Lubošovi Fialů z Otnice na Moravě. Kiroušek už nosí aport a čile se chystá na své první zkoušky.

24.3.2012
Naše tři grácie dostaly dnes poprvé k maminčině mlíčku přídavek masíčka a moc jim chutnalo.4


12.3.2012

Máme doma nakonec jenom tři rebeky, zato jsou opravdu jako kynuté buchtičky a už koukají na svět.


26.2.2012

Dnes se nám narodila štěňátka gordonsetrů z osvědčeného spojení.

Matka: Int. CH Sarmando Dream Erika

Otec: Int. CH Dastin Dama Krkonoše

Štěňata je možno zadávat na tel. 774305703

Today were born gordon setter pupies. More informations on +420774305703


CACIB MVP Brno 4-5.2. 2012

Dvě výstavy v jednom víkendu jsou prima záležitost. Při troše pejskařského štěstí máte možnost porovnat posuzování a posudky stejných psů ve stejné kondici od dvou různých rozhodčích.

Tentokrát jsme měli v sobotu specialistu pro anglická plenena na jehož posuzování uzavíráme sázky s těmi, kdo nejsou v obraze :-) a pravidelně dostáváme za pravdu.
V neděli jsme měli pro francouzká plemena odbornici, jejíž znalosti plemene Auvergnéského ohaře jsou nezpochybnitelné a její posudek má pro nás vždy největší váhu.
Takže každý den jsme byli napnuti v očekávání nejen pořadí našich psů ale hlavně posudků všech jedinců v plemeni, které chovatel vždy pečlivě vyhodnocuje a porovnává.
V rámci výstavy jsme měli možnost setkání psích sourozenců a musím říct, že ti naši projevovali ze setkání bouřlivou radost . Přišla se za námi podívat i Vadisa, která se stala mediálně známou psí slečnou pro peripetie, které jí potkaly a které její bývalá majitelka řešila s ostaními majiteli jejích sourozenců.
A tak je Brno za námi a bylo to fajn.
Marcipánek tentokrát nezabodoval ale pořád je to největší psí kamarád a nejlepší psí pečovatel.
Tak zase příště.

DUO CACIB Brno sobota 4.2.2012

BRAQUE D´AUVERGNÉ
rozhodčí P. Navrátil

Quirck Piaf DAMA krkonoše pes třída mladých Exc,CAJC,BOJ,BOB
Qwanda Piaf DAMA Krkonoše fena třída mladých Exc 1

DUO CACIB Brno neděle 5.2.2012
BRAQUE D´AUVERGNÉ

Quirck Piaf DAMA krkonoše třída mladých Exc,CAJC,BOJ,BOB, juior BIG
Qwanda Piaf DAMA Krkonoše fena třída mladých Exc., CAJC

Tento den Quirk také splnil podmínky pro udělení titulu a obdržel titul
Junior šampion České republiky

DUO CACIB Brno sobota 4.2.2012
Gordonsetr
rozhodčí V. Novotný

Nat Kingdom Scotch DAMA Krkonoše tř. Pracovní CAC
Pann D Scotch DAMA Krkonoše pes tř. VD
Paris D Scotch DAMA Krkonoše fena tř. Mladých VD
DUO CACIB Brno sobota 5.2.2012
Gordonsetr
rozhodčí L.Müller

Nat Kingdom Scotch DAMA Krkonoše tř. Pracovní CAC
Pann D Scotch DAMA Krkonoše pes tř. Mladých Výborná
Paris Scotch DAMA Krkonoše fena tř. mladých Výborná

Majitelé našich mladých odchovánků postupně získávají zkušenosti v předvádění svojich miláčků na výstavě a už je to vidět i na výsledcích, držím pěstičky aby bylo příště ještě lépe. Máte na to, vy i pesani. V Č. Budějovicích máte další šanci zabodovat tak do toho .Ráda se tam s vámi setkám a v neděli po výstavě na speciálním svodu gordonsetrů v Praze v Počernicích, který tradičně dělá poradce chovu ing. František Šonka.


28.1. 2012 MVP Trenčín
Braue d´Auvergné
Quirck Piaf DAMA Krkonoše třída mladých V1, CAJC, BOB


23.1.2012
Máme u Ríčí / GS Erica Sarmando Dream / potvrzenou březost.
Na přiložené fotografii je sestra budoucích štěňátek, po stejných rodičích narozená 15.12.2010
Wegą /Pola D DAMA Krkonoše / na I Zimowej Krajowej Wystawie Psów Rasowych w (Będzinie) Sosnowiec. Wega otrzymała ocenę doskonałą , złoty medal, I Lokatę, ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, NAJLEPSZY JUNIOR W RASIE. Nie mam niestety fajnych zdjęć.

7.1.2012 Moravskoslezská národní výstava Brno
Letošní první vystava mimořádně nebyla v Olomouci ale v Brně. Všichni přihlášení už natěšeně očekávali ponovoroční setkání s pejskařskými kamarády i konkurencí Nováčkové na výstavách se lehce znervoznili. Ale na výstavě bylo zase veselo. Setří parta vystavovatelů je opravdu specifická :-)).

Gordony posuzoval p.P. Navrátil /CZ
Za Damáky nastoupili ve třídě mladých

pes Pann D Scotch DAMA Krkonoše a
fenka Paris D Scotch DAMA Krkonoše

Pann Dama Krkonoše v Krkonoších
Oba gordoni jsou vedeni myslivecky, mladými majiteli, kteří si pořídili prvního gordona a to dokonce i přez to že se jim okolní myslivci pokoušeli jejich rozhodnutí rozmluvit. Jak jinak, že ?

Ale oba tito pejskové jsou v dobrých rukách a dobře vedeni. Panóšek si už dokonce přinesl na honě svého prvního zajíce a Sissi /Paris/ už se také připravuje na letošní ZV a vede si velmi dobře. Majitelé si pejsky předvedli i na výstavě a to opravdu není jen tak a snad je to obtížnější než na zkoušky. Zvládli to dobře a oba byli oceněni panem rozhodčím známkou velmi dobrá. Panoškovi byla vytýkána velká hlava, Paris zase malá hlava :-)). Oba tito psi jsou exteriérově výborní, jenom to musí umět prodat a já věřím, že to příště dokážou.


Auvergnéské ohaře posuzoval p. A. Brablenz /PL

Tam se prezentoval náš devítiměsíční pejsek
Quirck Piaf DMA Krkonoše V, CAJC, BOB


t
en se prezentoval v kruhu tak jistě a sebevědomě, že si vysloužil ocenění výborné.

Musím ale prozradit, že páníček ho jeho handlerce pilně cvičí vpostoji už od štěňátka.

Ale zajíčky už pacholík taky zná a tak se těšíme na další zprávy.


PF 2012

Přejeme všem našim odchovánkům a také ostatním pejskům tolerantní a schovívavé majitele, chápající odlišnosti mezi člověkem a psem a oceňující přínos psí oddanosti pro člověka.


stenatkaknihakontaktfrenchenglishdeutsch