auverg
aktuality foto kontakt

 

 

 


28.12.2009  ŠTĚŃÁTKA AUVERGNÉSKÉHO OHAŘE

Naše fenka  auvergnéského ohaře JOANE  PIAF DAMA KRKONOŠE / Evropský vítěz 2008 res, CACIB na světové výstavě, Junioršampionka a šampionka CZ.

Pracovně využívaná fena, podzimní zkoušky a zkoušky vloh/ se hárá a bude kryta  na začátku ledna 2010. Kdo má vážný zájem o štěňátka ozvěte se prosím na e-mail damakrkonose@seznam.cz nebo tel.  774305703  v co nejkratší době- nutná konkrétní domluva.

UKPUPPIE´S  BRQUE  D´ AUVERGNE

Our bitch of Braque d´Auvergne..Joane Piaf DAMA Krkonoše / European winner 2008, res.CACIB from the World Championship, Interschampion, Junior champion and champion of Czech Republic /, using actively as a hunting dog  ,  has her season and will be ready for mating  6th January 2010. If you are seriously interested in the puppies, please let us know to  damamkrkonose@seznam.cz or cellphone number +420774305703 as soon as you can. It is realy important to arrange the puppies in advance.


Merry christmas and happy new year

Veselé vánoce a pohodu v příštím roce


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>

Tak opravdu poslední výstavy tohoto roku

5 -6.12.2009
Mezinárodní výstava psů Nitra Slovensko

5-6.12.2009
Mezinárodní výstava psů Wels Rakousko


28.11.2009 Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters

ŠTĚŇÁTKA ANGLICKÝCH SETRŮ JSOU OD 1.12.2009 K ODBĚRU


20.11.2009 Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
15.11.2009 TABULKY TOP DOG

Mladí chovatelé a nadšenci z řad držitelů setrů  již několikátý rok vypracovávají roční tabulky úspěšnosti anglických setrů a gordonsetrů na tuzemských výstavách. Pro rok 2009 jsou již tabulky uzavřeny a jsou k nahlédnutí.


13.11.2009 Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
1.11.2009 International CACIB Dog Show in Riga /Latvia


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
7.11.2009 Mezinárodní výstava psů Praha


5.11.2009

fotografie AS - Welpen, puppies, štěňátka

 Fotogalerie>>>


30.10.2009

JCH Slovenska anglický setr

Largo Maxwell DAMA Krkonoše/maj. ing. Rastislav Valuška /

Absolvoval RTG vyšetření HD/ DKK  s výsledkem  0/0   A/A


27.10.2009

Anglický setr

CH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše

 maj. ing J. Šeda dostal potvrzení šampiona Polska


2.11.2009 Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


26.10.2009 Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
24.10.2009 Mezinárodní výstava psů České Budějovice


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
17.10.2009 Národní výstava psů Brno


14.10.2009 Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters

 Našim malým běláskům je týden. Máme 6 feneček a dva kluky.

UKOur puppies have one week. We have 6 female and 2 male.


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
Světová výstava psů Bratislava 8.-11. 2009

SVĚTOVÝ  VÍTĚZ 2009

Interšampion Jasmine Piaf DAMA Krkonoše

SVĚTOVÝ  VÍTĚZ  2009

Interšampion  Joshua Piaf DAMA Krkonoše

Světová výstava 2009 z mého pohledu.

 Ve srovnání s Evropskou výstavou 2008 v Maďarsku  musím říci, že organizačně nic moc i když uznávám, že to bylo velké sousto ale jak se jevilo, tak pro organizátory, příliš velké.

Všichni jsme se na výstavu těšili. Jednak to nemáme tak závratně daleko a také pro to, že vzhledem k naší nedávné společné minulosti,jsme doufali, že se budou lépe řešit eventuelní problémy. Opak byl pravdou. Ze strany pořadatelů došlo k mnohým chybám a hlavně k neochotě je vstřícně řešit. Byly doručovány špatné vstupní listy, nebyly přiloženy vstupenky ani poukaz na katalog. Docházelo k problémům s parkovacími kartami. Na to, že první platby na účet dostal pořadatel už 8 měsíců před výstavou, jsme čekali lepší servis. Velice zarážející bylo i to, že diplom, který je běžně součástí potvrzení účasti na výstavě si nechal pořadatel zpoplatnit. 

Pořádek na  přeplněném výstavišti  rozhodně nebyl dostatečně zajištěn. Vím, že by si měl každý vystavovatel uklidit exkrementy po svém psovi, ale ani sáčky nebyly pro rychlou potřebu přiloženy a ani úklidová služba dostatečně nefungovala. V neděli vypadalo výstaviště jako jedno veliké, přeplněné, zapáchající smetiště.

Na druhou stranu musím říct, že personál v kruzích a  ostatní zapisovatelé, se kterými jsme přišli do styku  byli maximálně ochotní a vstřícní.

Nebylo bez zajímavosti sledovat náladu a projevy vystavovatelů a přihlížejících okolo jednotlivých kruhů. V hlasitých projevech a skandování a tleskání se projevovali přející fanouškové plemene. I  někteří poradci chovu různých plemen projevili radost nad úspěchy  našich odchovů. Pochopitelně ne všichni.  Ale to je o lidech a jejich mentalitě.a výchově. Rozhodně si pozorní pozorovatelé a lidé se zájmem o jednotlivá plemena mohli přinést mnoho užitečných poznatků o pejskařích a jejich činnosti i o vztazích v jednotlivých klubech. Bylo vysloveno mnoho otázek a dáno mnoho odpovědí.. Ten kdo chtěl, odjížděl domů jistě s různorodými, bohatými zážitky.


6.10.2009  ŠTĚNÁTKA ANGLIČÁNKŮ JSOU NA SVĚTĚ

UK6th October 2009 PUPPIES  ENGLISH  SETTER


3.10.2009

Dnes jsme dostali zprávu od p. L. Zajíce o fence AS Lauře. Majitel říká, že je Laura pes dvou tváří. Doma je klidná, miluje rodinu a funguje jako vynikající rodinný pes. Když ovšem vezme  páníček vodítko do ruky, je okamžitě ve střehu a ví, že je lovecký pes. Jsou s ní doma všichni spokojeni, milují jí i přátelé a ona všem jejich lásku radostně vrací.O tom, že je lovecký pes přesvědčila všechny i tím, že složila zkoušky dospělosti.

 Laura Lady DAMA Krkonoše podzimní zkoušky I.cena 276 bodů /vůdce pan Luděk Zajíc/

 Gratulujeme a přejeme pohodu na společných honech


1.10.2009

 Výcvik štěňat s pomocí zkušeného psa. Fotogalerie>>>


26.9.2009
Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


20.9.2009      Podzimní  klubové zkoušky  ČPSK

Dnes  ráno  se v Kolodějích místo vlády sešlo 24 ohařů se svými vůdci  k podzimním zkouškám.  Počasí bylo pro psy příznivé. Pan Havel a ostatní pořadatelé zkoušek  jako vždy  s dobrou náladou a rozhodčí si na nás ,,brousili zuby J .  Moc jsme se dnes nevytáhli, protože Kara je sice úžasná aportérka ale hledání má pomalé. První cenu však vybojovala . Zato Džošík má skutečně zkouškovou smůlu. Už tradičně tam, kde jsem si byla jistá nad 100%,tam to nejvíc zvrtal. Dostal z vystavování za 2, šlapal  dnes ve zvěři jak v zelí , tím šla dolů i cena a tak ani 100% aporty nic nezachránily.Nebyli jsme na tom ale nejhůř. Opět několik pejsků neuspělo a titulama dnes rozhodčí doslova šetřili. Byly zadány pouze psům  s plným počtem bodů. Že ho vybojuje p. Rathauský s pointrou, o tom ani nikdo nepochyboval. Ale slyšte, slyšte, slyšte.  Kdo dovede fandit  a přát svým výstavním spolubojovníkům tak se radujte. Za anglické setry vybojovala titul CACT  roztomilá  ,,Čepice,, moc jí to přejeme a fandíme jí.

 CH Joshua Piaf DAMA Krkonoše  III.c. 252 bodů


Ještě pořád máme na prodej dvě krásná štěňátka gordonsetrů.Dnes je jim 63 dnů.Jsou každým dnem krásnější a krásnější.  Ten kdo má zájem vystavovat gordona na výstavách nebo s ním pracovat  eventuelně se věnovat chovu těchto krásných psů, má stále ještě šanci získat u nás velmi kvalitní štěňátko- pejska.

UKWe still have available two beautiful puppies of gordon setter for sale. They are 63 days old today and they are day by day nicer and nicer.Puppies have premise for shows as well as for work and breeding.Its high quality litter. They have perfectly clean tan without black tinge and beautiful heads.Please see photogallery of litter.


6.9.2009
Klubové zkoušky vloh se zadáním titulu CACT -MS Dubeč

Dnes se konaly klubové  zkoušky vloh. Startovalo 24 psů. Někteří odstoupili  protože jejich svěřenci neměli právě  nejlepší den pro to aby předvedli své přednosti, které si přinesli na svět. Ale naše Mařenka , která je vždy v pohodě a nic jí nevyvede z míry, se rozhodla, že  se předvede v plné parádě. Měli jsme smůlu. Právě naše skupina měla prostor vyhrazený k hledání vedle kukuřičného pole. Tam kde jsme vždy  nacházeli dostatek zvěře, tam dnes bylo jen pár zajíců. Ani to Mařenku nezaskočilo. Vystavila tedy zajíce.

Do pernaté se tedy nedostala a ztratila jeden bodík. Ale jiný už nepustila . Zítra jí bude 10 měsíců. Jak dopadla?

MARIA MATILDE SCOTCH DAMA KRKONOŠE 225 bodů I. cena CACT

Naší malý kočence i Zdeňkovi, který si ji poctivě odvedl mooooc GRATULUJEME

Mařenka nám prostě dělá ohromnou radost ! 


5.9.2009
Grand šampion CZ, Šampion  Rakouska a Polska

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše  vedený p. Evou Suchánkovou-startoval dnes na Memoriálu Josefa Luxe s vynikajícím výsledkem. Jenom malé zaváhání za zajícem ho stálo bodík. Dostal 3 z klidů před srstnatou. Ostatní vše za 4.Získal 216 bodů, I. cenu a krásné druhé místo v pořadí a tím i res. CACT  Byl silný vítr a ani zkušeným trailovým vůdcům se dnes nedařilo ale náš ,, Váňuška,, to zvládnul na jedničku.

GRATULUJEME


1.9.2009
Dnes je pro nás významný den.Sonograficeké vyšetření potvrdilo,březost  naší fenky  anglického setra Ivonne Lady DAMA Krkonoše, kterou jsme kryly psem Tuliketun Runo -Ratsu. Znamená to, že další generace anglických setrů v naší chovatelské stanici dostává už v této chvíli svoji novou podobu. Štěňátka by se měla narodit okolo 6.10.2009

Jména štěňátek budou začínat na písmeno  ,,M,,. Ten, kdo si plánuje vzít si od nás štěňátko  anglického setra, ten už si může připravit i vhodné jméno pro svého budoucího psího kamaráda. A napsat nám ho.

UKToday´s sonograph investigation confirms pregnancy of our english setter bitch Ivonne Lady DAMA Krkonoše, which was mated by Tuliketun Runo – Ratsu. We are looking forward for new generation of english setters from our kennel approximately October 6th, 2009.

Names of puppies will start with letter „M“. Who planes to take our puppy, can let us know suitable name of his new doggy friend. 


30.8.2009
Dnešní den byl neméně významný i pro fenku

Braque d´Auvergné

Jasmina Piaf DAMA Krkonoše, která  absolvovala lesní zkoušky / …   / I. cena 234 bodů celkem 3. pořadí

Ke krásnému úspěchu gratulujeme


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
29.8.2009 Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav


21.8.2009
Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters

Tak dnes jsme se rozloučili s některýmii štěňátky. Odešel New, Nero, Nezir a Nolly Nancy.

Přejeme jim i novým pánečkům aby k sobě našli tu nejlepší cestu a navzájem se obohacovali o krásné přátelství, které nedovede nikdo jiný dát a  lépe prezentovat než spokojený pes.

Ještě 3 štěňátka čekají na své nové majitele.To jedno navíc, to je moje. Přeci z nejkrásnějšího vrhu musí zůstat něco doma.

 UKSo today we said good bye to some of the puppies.New,Nero,Nezir and Nolly Nancy have left.We wish them and also to their new owners to find the right way to each other The right relationship between the dog and the owner

is something very special which cannot be replaced. Three more puppies are waiting for their new families .The last one is mine as from the greatest breeding one must stay at home.

Fotogalerie>>>


18.8.2009

Fotogalerie>>>


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
16.8.2009 MVP Duodanube Bratislava  Slovensko


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
15.8.2009 Duodanube Bratislava  Mezinárodní výstava psů Slovensko

Mařenčin vstup na výstavní scénu

Marias-emersion-scéne


12.8.2009

Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


               9.8. 2009

Aktuální vrhy

               

               JE NÁM 6 TÝDNŮ

Aktuální vrhy


8.8.2009

Při náhodném setkání se známými   se ke mně dostala důvěrná informace o tom, že jsem se stala předmětem pomluv. Mám prý doma čtyřměsíčního psa, který ,,chudák,, ještě nebyl venku. Co jsem to prý za chovatelku.

Musela jsem se usmát.,, To není žádná pomluva, to je fakt pravda.,, Pochopitelně následovala spadlá brada a udivený výraz v obličeji.

Ano. Přivezla jsem si z Itálie štěňátko gordonsetra ve věku 10 týdnů. Nemělo ještě ukončenou vakcinaci a přivezla jsem ho mezi naši psí smečku. Vyrostl téměř dva tisíce kilometrů odtud se zcela jinými psy  a v jiné bakteriální a virové oblasti než je u nás. Už příjezd  k nám ho mohl do jisté míry ohrozit. Pešolíno to však zvládnul i po tak dlouhé a namáhavé cestě zcela bez újmy. Mám svoje psy na hektarovém oploceném pozemku a ten se stal štěňátku domovem a na něm celý ten čas, než proběhla celková vakcinace a v podstatě také karanténa běhal venku a začleňoval se  do smečky.

Okolo nás chodí mnoho lidí se psy a tak by bylo i nezodpovědné vzít psíka ven. Co kdyby přinesl něco sebou ? Co kdyby něco chytil on ?

I novým majitelům svých štěňátek doporučuji, pokud nemusí, tak do  konce vakcinace /tj. 10 -14 dní po poslední injekci a po vzteklině 21 dní / je lepší, když štěndo zůstane na zahrádce. Sousedům se můžete pochlubit i přes plot a rozumní lidé to pochopí.


2.8.2009

Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
26.7.
2009 Výstava psů Polsko


25.7.2009

Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters

 


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
18.7.2009 Národní Výstava Mladá Boleslav 


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
11.7.2009 Národní výstava Litva


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
12.7.09 Slovensko Národní výstava  psů Košice


12.7.2009

Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters


5.7.2009

Aktuální vrhy - Les portées actuelles - Actual Litters

Více v aktuálních vrzích


30.6.2009

Tak vítáme na svět 9 krásných gordoních štěňátek, 5 kloučků a 4 holčičky.

Matka: Ula z Aklic - rodokmen>>>
Otec: Ludstar Kingdom - rodokmen>>>

UKWelcome 9 lovely Gordon setter puppies, 5 boys and 4 girls  

Mother: Ula z Aklic -pedigree>>>
Father: Ludstar Kingdom - pedigree>>>


28.6.2009

MÁME GORDONÍ  MIMINKA

Gordon welpen sind da

Gordonsetter puppies

Ještě nejsou všichni na světě ale  jsou krásná.

Tatínek Kingdom Ludstar může být pyšný na své potomky.

Maminka Ula jistě bude taky ale až si pořádně odpočine.


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
27.6.2009 Intercanis Brno MVP


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
21.6.2009 Oblastná výstava v Dvoriankoch  / Slovensko/


24.6.2009
Doplněni  aktuální  chovní jedinci AS z našeho chovu


Import  from Italy  -male - FANCYGUN PESCIOLINO D´ORO FOR DAMA

Matka/Dam: Fancygun Maryschelly   Otec/Sire : Ludstar Zerozeroseven


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
20.6.2009 Speciální výstava Českého pointer setter klubu  Kunratice


16.6.2009 Ben arrivato!

 FANCYGUN PESCIOLINO D´ORO FOR DAMA


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
13. 6 2009  NV Klatovy


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
6.6.2009 Národní výstava psů Poznaň Polsko


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
30.5 2009   Krajská výstava psů Hradec Králové


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
23.5.2009    MVP Litoměřice  /CZ/


25.5.2009

Právě jsme se vrátily ze sonografického vyšetření, které potvrdilo vícečetnou březost naší gordonsetry Uly. Znamená to, když vše dobře dopadne, že Kingdom Ludstar a Ula z Aklic se stanou rodiči kupy černých chlupatých miminek.

Ti, kteří do této doby s námi jenom doufali, ti se už mohou i těšit na svoje černé drobečky, kteří by se měli narodit posledního června nebo prvního července.

UK25. May 2009

We just came back from ultrasonic investigation, which confirms multiple gravidity of our gordon setter bitch Ula. It means that Ludstar Kingdom and Ula z Aklic will be parents of an oddles of black furry puppies.

 Thouse, who hoped with us, can look forward to their puppies, which will born on the end of June or beginning of July.


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
16.5.2009 - Oblastní výstava psů Kačina


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
17.5.2009Klubová výstava ČPSK Panenské Břežany


Také je třeba se zmínit, že už první potomci Artíka / A vrh Dvoreček Čamoureček/ už loni prošli zahřívacím kolem na výstavách a letos už dosáhli i dobrých ocenění a dokonce už se objevili na prvních zkouškách Asta a  Arry  Průběžně je sledujeme a držíme jim s tatínkem Artíkem / Aves od Semenačky /pěsti.


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
10.5.2009  SPRINGDUODANUBE  Bratislava MVP 2x CACIB
9.5.2009  SPRINGDUODANUBE  Bratislava MVP 2x CACIB


<<</Dressage -Training -Výcvik/>>>
8.5.2009 ZV Dubeč - zkoušky vloh ohařů


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
2.5.2009 CAC výstava psů - Bánská Bystrica - Slovensko


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
2.5.2009 MVP Praha


27.4. - 1.5. 2009

Tak abych navázala na velikonoční „deníček“.

V pondělí ráno rychle na testy, protože se Julie začala nápadně vyzývavě chovat ke psům. Ten den byl nekonečný ze strachu, že jsem „prošvihla“ termín. Sbaleno na cestu jsem měla hned ve snaze zachránit co se dá. Když konečně přišel e-mail s výsledkem, strach opadl.

Úterý. Jedeme brzy ráno… Tisíc kilometrů v autě dává časový prostor k přemýšlení a diskusi. Zdenek je spolehlivý řidič i společník a Mařenka se jede ukázat tatínkovi. Počasí v Itálii se na rozdíl od nás vůbec nevydařilo. V oblasti Pavia už dlouho silně pršelo a krajina byla zatopená, místy šla voda i přes silnici... Kromě silnice nebylo kde psa vyvenčit. I u ženicha stála voda na dvoře, ale prostor pod střechou nám dal ochranu proti nepříjemnému dešti. Julii se bohužel nezdálo prostředí vhodné pro tak důležitý akt, ale my chovatelé jsme v tomto případě příliš praktičtí a tak jsme „holku zmákli“ za přispění bezproblémového profesionálního ženicha.

Těšili jsme se na odpočinek a ten se vydařil na víc než 100%. Přestalo pršet a krásné prostředí agrofarmy bylo pohlazením po dlouhých kilometrech v autě. Naše čubiny a zvláště Mařenka měla fantastickou radost z „velkých řehtavých pejsků“, kterým běhala pod kopyty, to sice Zdenka moc nenadchlo, ale Mařenka ho za to odměnila sladkým olíznutím.

Středa začala pohledem na ušlechtilé, krásné koně, kteří stáli v boxech přímo naproti našemu balkónu. Dopoledne jsme pro jistotu ještě jednou překryli, podiskutovali s majiteli psa o tom jaké můžeme očekávat potomstvo a potom jsme se vydali na další pouť po dálnicích směrem severním.

Čtvrtek ráno v Německu byla nečekaná zima, drobně pršelo a bylo jen 6 st.C. Šli jsme se podívat na zkoušky anglických plemen v jejich pojetí. S lehkým zadostiučiněním musím konstatovat, že i tady se projevuje „babinec“ mezi vůdci psů na zkouškách. Naši myslivci to pořád ještě nemohou vydýchat. Tam to na mě působilo dojmem, že jim nevadí kdo psa vede, že jsou zaměřeni na to, aby se s  anglickými plemeny pracovalo a nevadí jim ženská přesila. Ovšem fakt je, že je mezi vůdci 99% myslivců a jedno procento adeptů myslivosti. Pes musí splňovat  standardní práci plemene i standardní exteriér. Dlouhé a rychlé hledání myslivcům nevadí, naopak. Pes má větší šanci v prostředí, kde je zvěře poskrovnu proti našim poměrům. Večer jsme se v pořádku vrátili z více než 2200 km dlouhé cesty.

První máj po ranní procházce s pejskama jsem pojala odpočinkově s lehkou domácí přípravou na zítřejší výstavu v Praze.


CH Kingdom Ludstar

UK27. April – 1. May 2009

I would like to take up my eastern diary.

On Monday morning I went with my gordon setter bitch Ula z Aklic to vet. Because she started to be very provocative ahead male dogs. I packed my bag to be prepared for our trip and impatiently expected results of progesteron test.

On Tuesday early morning we started our journey to Italy. One thousand kilometres is enough time for thinking and discussions with Zdenek, which is traveling with me and Ula, as well as almost 6 months old gordon setter bitch Maria Matilde Scotch DAMA Krkonoše, which goes to visit her fater Ludstar Kingdom. In Pavia was rainy for many days, so not only fields were under water, but some roads too. Mating was successful, first of all thanks to experienced and professional sire Ludstar Kingdom. We were very tired and we enjoyed beautiful neighbourhood of argofarma. Our bitches and first of all Maria Matilde enjoyed her first meeting with horses – „so nice and huge dogs“. 

Wednesday started with nice view on noble-minded horses. In the morning we repeated mating. After discussion with breeders about possible offspring we continued in our journey, this time we took northern direction.

Thursday´s morning in Germany was cold and rainy. We went to watch english breeds exams. I have to claim with pleasure, that also in Germany are many ladies in between leaders as well as that dogs has to correspond to exterier and working standards. In the evening we came back home after more than 2200 kilometres journey.

First of May started with morning´s walk with dogs, after which I stayed at home to relax and to prepare averything for tommorow´s dog show in Prague.


Ula z Aklic


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
25.4.2009 České Budějovice /CZ/


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
11.4.2009 - X.Pojizerská výstava psů Mladá Boleslav


Velikonoce „na plný plyn“

Krásné velikonoční počasí jsme u nás opravdu nepromarnili.

Zelený čtvrtek jsme se prošli se Zdeňkem a Mařenkou, abychom posoudili jak se mrška v těch pěti měsících má k světu. Pochopitelně, že jsme jí poskytli možnost dobrého vzoru v jejích tetách setřicích Bounty a Unit, které si za krásného počasí vyzkoušely jaká je voda v rybníce.

Velký pátek byl ve znamení klidů před srstnatou. Nebudeme to snad dál rozebírat, temperament jsme museli Džošánkovi řádně krotit. Celkově to ovšem bylo pěkné.

Bílá sobota začínala hodně brzy. Postupně od půlnoci, třetí a páté hodiny ranní jsme přisedávaly do auta a uháněli nikoliv k Neumětelům jako Šemík, ale do 800 km vzdáleného městečka v Německu za krásným ženichem pro Dyksi, Forester´s Zampano of Darkmoor. Po milém přijetí a dobrém pohoštění se snoubenci dohodli, že nám tedy udělají radost a krytí dopadne. I stalo se. Oslavili jsme to v příjemném pohostinství německého Lindenhofu Duryňským pivem.

Velikonoční neděle začala ukázkovým focením. Při pokusu o překrytí našla Dyksi za plotem kočku a ženich jí absolutně přestal zajímat. Co našla za plotem Kája, na to se jí určitě příležitostně všichni zeptejte. Určitě ráda to bude vyprávět. Já pochopitelně taky.

Vydali jsme se spokojeně zpět do svých domovů  s plnou hlavou nových dojmů a pocitem příjemně stráveného času.

Velikonoční pondělí počasím nezklamalo. Ráno bylo chladné, ale sluníčko se rychle dralo ven a zajochů i bažantů na vystavování bylo dost.  Pozdní odpoledne u rybníka se spokojenýma pejskama završilo velikonoční víkend, který v nás určitě nechá vzpomínku na dobře využitý čas.

UK„Full throtlle“ Easter

 We really do not loafed beautiful easter weather.

Green Thursday we were walking with Zdenek and Maria Matilde, to see a progress in her five months. Of course, she had good example in her „aunts“ Bounty and Unit, which also tested water in a pond in such a beautiful weather.

Great Friday was „calm in face of furred game day“. It is not necessary to brood it too much. Necessary was to restrain Joshua´s temperament. Nice day overall.

White Saturday started very soon. From midnight we traveled to 800 kms remote German small town to visit beautiful Dyksi´s groom Forester´s Zampano of Darkmoor. Mating was succesfull as well as warm welcome of his owners and following celebration with german beer.

Easter Sunday we planned to repeat mating, but Dyksi was more interested in cat behind the fence than by groom. So we went home with our heads full of nice new experiences.

Easter Monday weather was very nice too. After cold morning, sunshines invited many hares and pheasants out. So dogs had many chances for pointing. Late afternoon nearby the pond with pleased dogs was nice end of our happy and „full throtlle“ Easter.

Fotogalerie http://gordoni.rajce.idnes.cz/Namluvy_GS_11.-12.4.2009/

                   http://gordoni.rajce.idnes.cz/DAMA_Krkonose_12.4.2009/#GS_406.jpg


Já jsem malý koledníček
našli jste mě u vajíček.
Vajíčka mám hrozně rád
a tak jdu koledovat.

Veselé a krásné Velikooce všem spřízněným pejskařským duším
přeje chovatelská stanice  DAMA Krkonoše


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
8.3.2009 Národní výstava CAC Daugavpili /Latvia /


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
4.4.2009 NV Ostrava
Možná by bylo lepší odpočívat než se trmácet na výstavu, kde posuzuje nekvalitní rozhodčí.
Ričína na nás zatím takhle čekala u Zdenka s Mařenkou.

UKMaybe would be better to stay at home and rest, than to take long journey to dog show, where is judge of poor quality.

This way Erica waited for us by the Zdenek and Maria Matilde.


<<<Particular exams schedules - Tabulky k jednotlivým zkouškám>>>


<<</Dressage -Training -Výcvik/>>>
29.3.2009 - Výcvik v lese -šoulačka s odložením


<<</ Exposition  -Shows -Výstavy />>>
20.3.2009 - Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše CWC Polsko


sad Štěňátka od naší fenky BA Andy nebudou a tak se všem zájemcům omlouváme. I nás to velmi mrzí a jsme z toho moc smutní.

UK Our Braque d´Auvergne bitch Anda will not have puppies. Our apologies to all applicants. We feel bad about it too and we are sad.


 <<</Dressage -Training - Výcvik/>>>
21.a 22. 3. Jarní výcvik v oteplovačkách


Video z výcviku Jacquelin /  BA/  - Jacqueline at training...k nahlédnutí>>>


Ivonne Lady DAMA Krkonoše, Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše


sad26.2.2009

Dnes jsme si udělali malé testování Mařenky. Je jí 15 týdnů.
Počasí nebylo nejlepší ale náladu nám vylepšila  její  práce. Hledala se psy s rychlostí
úměrnou svému věku a s hlavou vysoko nesenou. Nejenže spoluvystavovala s maminkou, ale dokonce i přiznávala.
Takto prý testoval psy pan Knoll a takovéto jedince si
vybíral pro další práci
Dáda sice udělala pár fotek, ale bylo silně pod mrakem a hlavně jsme ty nejkrásnější okamžiky stáli a kochali se jejich krásou a na focení ani nevzdechli.

UK Today we made small testing procedure of Maria Matilde. She is 15 weeks old.  Weather was not so good, but Maria´s work improved our mood. She searched with other dogs at a speed corresponding to her age with highly borned head. She was not only setting with her mother Erica, but she was admiting too.. This way reputedly tested his dogs
 Mr Knoll and dogs like this he selected to hunting training.

Fotogalerie/Photogalery >>>


sad 7.2.2009 MVP DUO- CACIB BRNO<<<

Braque ď Auvergne rozhodčí Mr. Andrej Mania /PL/
Jasmine Piaf DAMA Krkonoše
mezitřída CAC, res. CACIB   maj. J. Poseltová

Získáním tohoto  ocenění splnila podmínky pro udělení  titulu Český šampión - GRATULUJEME

CH  Josua Piaf DAMA Krkonoše tř. pracovní V1,CAC,CACIB, BOB

Anglický setr -rozhodčí  Vl. Novotný /CZ/ 

CH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše V1
CH Isis Lady DAMA Krkonoše
V1, CAC, CACIB


sad 8.2.2009 MVP DUO - CACIB  BRNO<<<

Braque ď Auvergné rozhodčí  Jozef Horváth /SK/
CH Josua Piaf DAMA Krkonoše
tř. pracovní V1,CAC,CACIB, BOB

Anglický setr rozhodčí Č. Šrámek /CZ/

CH Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše tř.pracovní V1, CAC
CH Isis Lady DAMA Krkonoše
V1, CAC, CACIB, BOB

Dvě  velké mezinárodní výstavy v jednom víkendu jsou opravdu dost náročné akce jak pro psy, tak pro vystavovatele. Závěrečné soutěže se pochopitelně protáhnou do večerních  hodin,protože jdou všechny skupiny FCI.

Vystavovatelům úspěšných psů , kteří musí zůstat na závěrečné soutěže a těm, kteří to s nimi celé absolvují,patří hluboké uznání.


sad 5.2.2009<<<

Dnes jsme uskutečnili krytí naší fenky Andy psem Ronem /Braque d´Auvergné/. Pes na podzim složil všestranné zkoušky a je prvním evidovaným U-univerzálním auvergnéským ohařem v naší republice. Jen pro ty, kteří si nejsou jisti významem tohoto termínu: pes musí uspět na dvoudenních zkouškách probíhajících na poli, ve vodě a v lese. Uspět na takových zkouškách, znamená věnovat psovi dostatečně času v honitbě a úspěšnost záleží v tomto případě nejen na vlohách psa, ale i na zkušenostech vůdce. Proto velmi cennou devízou je, že tento pes zkoušky absolvoval se svým mladým vůdcem, který poprvé  připravoval psa tak „vysoko“. Ron svoje dovednosti uplatňuje  na honech.a při dohledávkách.

Pes není dobrý jenom pracovně, ale má i výborné ocenění V, CAC , NV, BOB.

UK 5. February 2009<<<

Today was mated our bitch Anda by a dog Ron (Braque d´Auvergne). Ron passed universal exams in the autumn. He is first registered U-universal Braque d´Auvergne in our country. Just for them, who are not sure about this term: the dog must be successful in two day´s exams, which runes in the field, in the water as well as in the forest. To be successful in this kind of exam represents a lot of time devoted to the dog. And success depends not only on dog abilities, but also on leader´s experiences. Its admirable that Ron passed these exams with his young leader, which prepared dog for so „high work“ for the first time. Ron exercises his acquirements in hunting practice.

The dog is excellent not only in work, but he has excellent show evaluations as CAC, National Winner, BOB.


sad 24.1.2009 Trenčín - Slovensko<<<

Rozhodčí : Szutkiewicz Andrzej, PL
 Largo Maxwell DAMA Krkonoše - mezitřída V1, CAC - maj.ing. R. Valuška /

 Tím splnil podmínky pro udělení slovenského Junioršampiona
Gratulujeme

 


Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše dostal potvrzeného šampiona Rakouska.

Pro oteklou ,,nožičku,, se nemohl zúčastnit šampiona šampionů a tak  alespoň malá satisfakce je jeho fotografie v časopise Myslivost. Vyklubal se z něj velmi hezký ,,kluk,, a líbí se i fotografům. Však se také umístil na druhém místě v hodnocení nejúspěšnějšího anglického setra na výstavách ČR v r. 2008, za svojí sestrou Isis Lady DAMA Krkonoše.


UK
 TOP ENGLISH SETTER ČR /female/ 2008  Isis Lady DAMA Krkonoše
TOP ENGLISH SETTER ČR /male/2008 Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše


sad 18.1.2009<<<

Dnes moje dcera Darina složila zkoušky pro uchazeče o první lovecký lístek. Zkoušky pro uchazeče o zbrojní průkaz už  má a tak se dnešním dnem stává  členkou ČMMJ. Jsou to vlastně základní, zákonem dané, podmínky pro to, aby se mohla plnohodnotně věnovat praktické práci a lovu s loveckými psy. Co to pro mne znamená je každému chovateli loveckých psů zcela jasné. Dnešek je tedy pro nás obě dnem ,,D,,. Moc jí k tomuto kroku gratuluji.

UK Today my daughter Darina passed hunting exam.It was a great pleasure. Congratulation.


sad 17.1.2009<<<

Dnes se naši psi zúčastnili soutěže - Šampióna šampiónů 2008 a vyhlášení Top dog - r. 2008

Joshua Piaf DAMA Krkonoše /BA/ BOB
Erica Sarmando Dream /GS/  BOB
Isis Lady DAMA Krkonoše v soutěži TOP - dog 2008 byla 3. v VII. sk.

 

UK    Joshua Piaf /BA/ and Erica /GS/ took part in the Champion Dog Show in Prag where both of them became Best of Breed.


sad  9.1.2009 Olomouc Národní výstava psů<<<

Kdyby se nemuselo na výstavu přihlašovat dva měsíce předem tak pochybuji, že bychom tam v tomto počasí hlásili. Mrznoucí mlha, ráno minus 13. Psi ani nechtěli  vystoupit z auta. Dáda jela s Danou /fouskovou/,  prozřetelně už večer. Ten kdo vyrazil v brzkých ranních hodinách po dálnici měl zkomplikovanou cestu omezením provozu pro autonehody na dálnici.

Jenže první výstava v nové sezoně dává příslib  získání titulů šampióna republiky, pro kterého jsou závazné podmínky, získání titulu CAC ve dvou výstavních sezónách. Když se "zadaří" už tentokrát, mohou pak psi dál postoupit do nové soutěže o získání grand šampióna republiky. Do té tedy, po dnešním dni, mohou postoupit 2 psi a dvě feny z naší chovatelské stanice, protože dnešním dnem všichni 4 dosáhli splnění podmínek pro udělení titulu Šampion ČR.

 Všem moc gratuluji a děkuji za jejich úsilí, bez kterého by takového úspěchu nedosáhli

 UK  9. January 2009 National Dog Show Olomouc<<<

First dog show in new season is an opportunity to obtain Czech Champion title, because one of the terms is to get CAC titles in two seasons. Today two dogs and two bitches derivable from our kennel came true this term and they can continue in obtaining Czech Grand Champion title. 

Congratulations and many thanks to all the owners of these Czech Champions for their effort without which would be this success impracticable.

English setter – Judge: Mr. J. Němec (CZ)

Iwanhoe Maxwell DAMA Krkonoše – Exc.1, CAC, National Winner, BOB, BIG2 – owner: Mr. J. Šeda
Isis Lady DAMA Krkonoše – Exc.1, CAC, National Winner – owner: Mr. M. Kostelník

 Braque d´Auvergne – Judge: Mr. A. Mania (PL)

Joshua Piaf DAMA Krkonoše – Exc.1, CAC, National Winner, BOB
Joane Piaf DAMA Krkonoše – Exc.1, CAC, National Winner


sad UK  3.1.2009  Mařenčino dovádění na sněhu./8 týdnů/8 weeks<<<


Aktuality 2008 >>>


Aktuality 2007 >>>

   
stenatkaknihakontaktfrenchenglishdeutsch